Пощенски картички от Италия - Част 72

  • 23 774
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 804
Това пък е от мен . Града е Анкона , а плажа е на Конеро , където работи съпруга ми .

    
  http://images.google.it/imgres?imgurl=http://www.introni.it/imma … B%26start%3D136%2

# 46
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен. Тая държава става все по-мошеническа. Пред нас заградиха улицата със сини линии за платен паркинг. Пристигна писмо от комунето, че било с цел опазване на околната среда. Добре де, щом ще опазваш околната среда, загради да не се паркира и толкоз, не вземай парите на хората. Преди нямаше място, сега половината улица е платена, къде ще се паркира не знам. Истината е, че в Милано животът става все по-труден, а държавата все повече граби от хората. Взе яко да ми писва. Извинявам се за ядосания постинг, ама вече кафа, дето има една приказка. Много съм разочарована.  Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 2 804
Моргаш , и при нас е синя зона и забранена за не резиденти .
Глобата е от порядъка на 70 еуро , ако се паркираш без разрешително .
Ние в началото си хванахме една глоба и то само за 5 минути мъж ми дойде да ме закара до болницата и докато излезем вече беше късно .
А центъра ни тотално го затвориха за коли и сега е ад и за пешеходците и за шофьорите , защото има бая да се обикаля за да се стигне до централните места в града . Паркинги в центъра има подземни мисля 2 които са на по няколко етажа , но трудно се намират места в пиковите часове .
Аз нали съм пешачката и с автобусите съм си ОК .
 

# 48
  • Мнения: 6 167
Неприятно. Сега ще се бият живеещите в района за малкото бели места.
В София направиха синя зона точно под носа ни, аз живея в центъра. Първо си слагахме талоните на колите, за да не ни глобяват, но после и това не помагаше. Сега хората паркират само за нощуване и после я вдигат преди 9  Rolling Eyes  Обаче в София са открили една услуга, страшна - изпращаш СМС на телефон, за да си платиш синята зона. Даваш същите пари, а няколко минути преди да ти изтече времето получаваш СМС , че ти изтича.  Голяма хитрост, а цената е същата.
Имам приятели, които живеят в Манхатън, там изобщо... Толкова е скъпо да имаш паркинг място, че е безсмислено да имаш лична кола.  Проблемите на големите градове си приличат.

# 49
  • Мнения: 2 804
При нас не се плаща за паркинг ако си резидент , плаща се само марка да боло и толкоз .
Само първия път се ходи до полицията да се регистрираш , а след това ти идва директно в къщи талона за колата за една година .

# 50
  • Мнения: 750
Добро утро и от мен. Тая държава става все по-мошеническа. Пред нас заградиха улицата със сини линии за платен паркинг. Пристигна писмо от комунето, че било с цел опазване на околната среда. Добре де, щом ще опазваш околната среда, загради да не се паркира и толкоз, не вземай парите на хората. Преди нямаше място, сега половината улица е платена, къде ще се паркира не знам. Истината е, че в Милано животът става все по-труден, а държавата все повече граби от хората. Взе яко да ми писва. Извинявам се за ядосания постинг, ама вече кафа, дето има една приказка. Много съм разочарована.  Crossing Arms
И на мен отдавна ми е писнало,където и да отидеш каквото и да правиш навсякъде пари искат Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

При нас паркирането в центъра е проблемно,макар че има оставени бели зони,а в някои части на резидентите са дадено букви за дадената зона,оба4е върху синьото с буква не се паркира  #Crazy в нашия квартал все още не е синя зона,но пък са подновени знаците за забранено влизане с уточнение за коли ЕВРО 0 ,че им е забранено влизането от 8 до 22....имаше и друго уточнение,но беше за моторини и камиони май  newsm78
Обаче факт е,че старите коли с двигател Евро0 започват да ги преследват  Close

# 52
  • Мнения: 1 545
Приятна неделя!
Бобо е с температура и не можем да отидем на кръщенето на Маттео  Cry. А е такова хубаво време тук!
Черпя за победата на Наполи над Ювентус

# 53
  • Мнения: 5 475
  Добро утро! Hug

Да видим дали някой ще се появи на кафе.Wink

# 54
  • Мнения: 1 100
Бонжур Hug

Пия кафе и из4езвам  Sunglasses

До после,

Хубав ден

  bouquet

# 55
  • Мнения: 6 167
Добро утро!

Момичета, искам да попитам как да си инсталирам проверка правопис на италиански в WORD?


# 56
  • Мнения: 5 475
Ленка , кликаш на  Start, избираш Programmi , Microsoft Office, Strumenti di Office и кликаш върху Impostazioni lingua di Microsoft Office.
Избираш си италиански от Lingue disponibili.
Ако го нямаш инсталиран, ще ти иска СиДи- то с програмата и ще си качи нужното оттам. Wink

# 57
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен и Емма:) Как сте днес?

Аз след вчера съм супер:) Защо след вчера? Тъй както съм го подкарала, скоро ще набия някой италианец. Та значи, отиваме да купим едни обувчици на Емма от Zara kids на центъра, народ, нямате представа колко народ имаше! Емма адски се изнерви, защото навсякъде хаос, свирки, крясъци и т.н, абе Дуомо-то в неделя вечер. Нареждам се на опашката, а мъжът ми и Емма ме чакат навън. Отварям портмонето, няма ми ги парите, отивам аз да взема от мъжа ми, но гледам, че излязъл с количката извън магазина и не го виждам, а и нямам мобилен телефон. Какво да правя, че да не се връщам до долния етаж, а с обувчиците не мога да изляза, защото ще се разпищи алармата. Оглеждам хората, избирам си една възрастна двойка и ги питам дали ще ми пазят обувчиците докато изляза да взема пари от мъжа си. Бабата веднага чатна, че съм straniera и ми вика: "Mi scusi, non ho capito". Обяснявам пак. Веднага съмнението се прокрадна, че нещо искам да я прекарам и ми вика: Aaaaa, non lo so, signorina...!! Non voglio che venga la guardia e trova le scarpe qui. Аз й обяснявам, че сме вътре в магазина и няма кой какво да каже, тя ме гледа подозрително и ми вика: Se vuiole, lasci pure qui accanto a me, ma io non le tocco. Адски се ядосах, но нямах избор и ги оставих там наблизо..Връщам се и си мисля как ще й кажа нещо много жегващо на бабушкерата, адски ме изнерви. Още преди да съм благодарила, тя ми вика: Di niente, si figuri:)))) Тогава вече не се сдържах и й викам: От къде знаете, че ще ви благодаря, бяхте адски нелюбезна. Трябва да се доверявате повече на хората. И си тръгнах:)
Не знам дали постъпих добре, сигурно и тя си има причините да не вярва на тоз и онзи, но отдавна не ме бяха гледали с подозрение, защото говоря с акцент и побеснях. Ей, няма да се поменят тия дърти миланези, брех. Излях си отровата, айде до после:)

# 58
  • Мнения: 5 475
  Юли, но комент... Crazy
  Thinking Мисля, писах преди време за едни американци, които посрещах.Едната жена, мургава- малко мексикански тип, беше попитала една госпожа на Малпенса къде е тоалетната и оная като си хваналя яко и демостративно чантата... да не я окрадат...  #Crazy

# 59
  • Мнения: 1 467
Astrea, по принцип се бях примирила, че такива неща ще ми се случат, отнасям се с разбиране към италианците, но вече ми писна, честно казано. Просто минаха много години и наистина ми писна, уморих се от това чувство, че съм заподозряна. Очаквам уважение и това е. Ще ги соля, докато мога.

Общи условия

Активация на акаунт