По кое време на денонощието "хукнахте" да раждате?

  • 6 642
  • 217
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 560
Благодаря на всички за отговорите и пожеланията.
Пуснах анкетата най-вече заради мъжа ми.Той е такава паника,че ако йокна да раждам през седмицата,когато е на работа и му се обадя да се прибира,рискувам да се претрепа по улиците,карайки като Фитипалди.
Ясно ми е,че моето бебе хич не му дреме за анкетата ми и за отговорите в нея,но все пак е успокояващо,че най-голям процент "хуквания" има през нощта.
 

# 76
  • Мнения: 27 524
Втора опция  Peace
Следобяд тръгнах, 18 и 30 родих  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 5 401
Първа опция.  Peace Сигнала беше изтичане на води в 3 ч. сутринта. Изкъпах се, оправих се да съм "красива" и пак си полегнах на лявата страна. Сутринта в 7 ч. се запътих за Шейново, за да избегна смяната на персонала и излишното им туткане. Чаааак вечерта родих.

Леко раждане!   bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 7 029
В 3 сутринта във вторник, започнаха ми контракции през 5-6 минути още към 22:30 часа, отидох до личната си лекарка и се върнах  Hug, после пак отидох да ми засичат тонове, а контракциите си продължаваха и ...така, родих в сряда в 11 сутринта.

# 79
  • Мнения: 46 508
7 ч. сутринта.

 Simple Smile
“Разписание” на ражданията

До скоро се смяташе, че системата майка - плод - плацента няма връзка със заобикалящия свят и че тази връзка е по-скоро вътреш­на, отколкото външна. Когато настъпи моментът обаче, раждането може да се индуцира от външни източници, понякога даже случайно. Ако например в деветия месец майката преживее силен стрес, то нейната емоционална реакция може да предизвика маточни контракции.

Интересен е и фактът, че началните родилни болки следват ясно определен денонощен ритъм. Статистиката сочи, че една голяма част от ражданията започват около полунощ, когато майката спи, и много по-малко са ражданията, започнали през деня, когато майката е заета с домакинството или има други грижи. Така ритъмът, определен от смяната на деня и нощта и свързан с периодите на будуване и покой, допълнително стимулира процеса на раждане през нощта и го подтиска през деня. С какво се обяснява това?

Отдавна е известно, че нашите телесни параметри и реакциите на организма, свързани с тях, непрекъснато се менят в течение на едно денонощие. Така множество субстанции или физически и психологически показатели показват отчетливи вариации в концентрацията и силата си. Хормоните и техните продукти също не остават встрани от тези процеси, а ние вече изяснихме каква е ролята на някои от тях по-горе.

Не бива да забравяме, че в будно състояние майката е по-напрегната, а от тук и матката е с повишен мускулен тонус. По време на сън, обаче, тя се отпуска и дава въз­можност на контракциите, ако има такива, да се проявят. Състоянието на дисбаланс в системата майка-плод-плацента около периода на раждане е засилено и леките денонощни вариации често могат да са достатъчни, за да предизвикат началото на раждането.

Естествено, ако раждането започне около полунощ, то често завършва в ранните часове на утрото. Много лекари отбелязват, че за повечето от жените е по-лесно да родят през нощта, отколкото през деня. Израждането е по-бързо, по-лесно и по-малко болезнено


От тук.

# 80
  • Мнения: 240
С първото в 3 сутринта, а с второто ме върнаха от консултация да си вземам багажа, защото бях с 4 см разкритие и беше в 10 сутринта.

# 81
  • Мнения: 3 695
Посред нощ, разбира се - класика в жанра. (3-4 ч) Laughing

# 82
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Тръгмах към родилното в 18 ч.,родих в 3:30 през ношта.

# 83
  • Мнения: 60
не гласувах, защото няма такава опция. Simple Smile Имах  регулярни /на 5-6мин./ и  болезнени контракции още от 21-22 и  към 12-1 отидохме в болницата. имаше още 3 седмици до термин и никакво разкритие и ни върнаха. казаха ми като станат на 2-3 мин. контракциите да дойда пак?! Sick
 е цяла нощ засичах, гладих/което беше много смешно - на пресекулки:)/, къпах се и др. неща. обадих де на моя док и към 8,30 бях в болницата с 3 см. разкритие. родих в 12,35.
леко раждане!

# 84
  • Мнения: 865
тръгнах в 22:30ч и родих в 00:40 Heart Eyes/секцио/

# 85
  • Мнения: 617
Към 2.30 ми изтекоха водите и около 3ч ме приеха в болницата, 5.55 родих  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 337
Към 7.00 часа сутринта Simple Smile

# 87
  • Мнения: 7 201
Около 8:00 ч. сутринта се натоварихме и потеглихме за родилното.Късмет и леко и бързо раждане!  bouquet

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 973
Към 23,50 ч. ми изтекоха водите и в 00,30ч. бях в родилното.  Grinning

# 89
  • Мнения: 93
 Аз тръгнах към болницата около 2,30,но имах леки контракции от сутринта.Към обяд спряха и вечерта вече нямаше разминаване:) "Стисках кълки" вкъщи от около 18 до 2,30 и като не издърбжах повече си взех багажчето. В 5,20 родих

Общи условия

Активация на акаунт