Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 317 782
  • 2 805
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Моля препоръчайте ми добър специалист УНГ в Пловдив.Като чета тук вече сум почти сигурна че и Маги има някакви проблеми с третата сливица.На нея от бебе носа и е слабо място,а от началото на септември(откакто тръгна на ясли)почти не е оздравяла-хрема кашлица,затихват за няколко дни и пак наново.Слагахме хиляда вида капки,сиропи,пи противоалергични капки,започна и бронховаксом.Случвало се е и да хърка през нощта,но рядко.Като и се позапуши носа плаче насън и спи неспокойно.Посявката от носа е отрицателна,сега ще искам такава и от гърлото.Може ли да е от трета сливица или от яслите да не може да оздравее хубаво.То между другото и аз от 2 месеца не мога да оздравея хубаво-ту сополи,гърло,кашлица

# 46
  • Мнения: 2 751
Kalli, благодаря за подкрепата по отношение на Френгов.  bouquet
Аз съм чела старите теми и знам, че с твоето детенце сте имали много проблеми със сливиците. Надявам се, че вече всичко е наред. Praynig
При нас таткото е против да вадим сливиците, мен също ме е страх да не взема грешно решение, но ако се наложи ще действаме. Всички казват, че сливицата на сина ми е много голяма, чак лицето  му е почнало да се изменя, но детето ми е на 2г. и 4 месеца и Френгов каза, че ще го изчакаме да стане поне на 2г. и половина-това ще стане януари.
За съжаление детенцето ми откакто тръгна в понеделник на детска, пак почна да хърка и да диша тежко, а и спи много лошо. Моля се да не се разболее, засега няма хрема, пие и витамини, храни се добре. Вече като тръгне хремата много се притеснявам от проблеми в ушите. Ако има сополи, веднага го спирам от ясла.
Ох, не знам. Аз толкова съм си изпатила (аз самата) със сливиците като малка, че нямах никакво колебание да я махма тая трета сливица.
След операцията се оказа, че сме взели наистина правилно решение. А наистина се разбира едва след като се оперира дали е правилно да се вади.
Неговата сливица била пълна с гной. Френгов каза, че само като я докоснеш и излизало гной отвсякъде  #Crazy
Освен това неговата уста нон стоп си миришеше много неприятно.
И другото, което забелязвах, е, че сутрин събите му бяха покрити с жълт пласт, а всяка вечер му ги миех стриктно.
Сега и да не му ги измия 3 дена (ако е бил при баба си), пак няма нищо полепнало по тях  Mr. Green
Също имаше ужасни сенки, тъмно лилави.
Нон стоп хрема и нон стоп кашлица.

Както каза и Френгов, не спират да боледуват, като с магическа пръчица, но всички ужасии, описани по-горе, ги няма.  Peace
Стискам ти палци в този труден момент!  Hug

# 47
  • Мнения: 809
И на нас ни предстои отстраняване на третата сливица напролет.
Аз отсега съм шаш и паника.
Страх ме е от упойката и че няма да понеса да го видя в такова състояние. Направо обезумявам от страх. Confused

# 48
  • Мнения: 2 751
И на нас ни предстои отстраняване на третата сливица напролет.
Аз отсега съм шаш и паника.
Страх ме е от упойката и че няма да понеса да го видя в такова състояние. Направо обезумявам от страх. Confused
И аз бях така. Peace Минава и заминава.
Най-неприятното е като го върнат от операционната. Калоян плака около 20 минути и не можехме да го утешим.
Но после заспа и като се събуди, никакъв проблем. Пи вода и сок, яде, игра си и си тръгнахме.
Така че...преживява се. Peace

# 49
  • Мнения: 5 531
И при Мария и  трите ливици са били с гной. Тя не спря да боледува години наред. От каквото се сетите едно след друго. Нямахм месец без АБ. Устата и носът и постоянно меришеха на гной. А сега да се похваля  е здрава. Добре е , храни се, играе, няма сенки под очите. Много се е променила. Може би и е пораснала.
И на нас ни предстои отстраняване на третата сливица напролет.
Аз отсега съм шаш и паника.
Страх ме е от упойката и че няма да понеса да го видя в такова състояние. Направо обезумявам от страх. Confused
Спокойно. По добре с  пълна упойка, отколкото да си измъчиш детето с местна. Ние сме си изпатили с баткото, е голям кошмар е. Аз , при моето алергично дете  бях убедена че ще е с пълна упойка, не съм се колебала въобще. Мария след втората операция мрънка доста, боля е , искаше да я гушкам и да и чета. Да наистина ти се свива душата като си гледаш детенцето така. Но минава и се забравя, а е за по - добро.

# 50
Здравейте, може ли някой да ми каже нещо за д-р Златанов от Военна болница. Синът ми е на 2г. и почти 4 месеца. В началото на септември го изпратих на ясла и от тогава започнаха проблемите. Ходи 5 дни, разболя се. Направи отит. После ходи още 5 дни и пак болен.  Спряхме го от яслата. УНГ доктора в поликлиниката беше убеден че има алергия, понеже и аз съм алергична и освен това всички доктори започнаха да говорят за третата му сливица. Изпратиха ни във Военна болница при алерголог - д-р Мандажиева. Тя му направи ринометрия /измерването на третата сливица/ и каза, че не е виждала скоро такова малко дете с толкова голяма сливица. Мнението й е че трябва незабавно да се маха, защото са засегнати и ушите и може да пострада слуха. Тя ме изпрати при д-р Златанов, който е в клиниката на 16-тия етаж във военна болница. Разглеждах форума, но не видях мнение за него.  Джи-пи-то ни нещо не беше очарована като й казах, че са ни изпратили при него.
Разглеждах форума, но не открих мнение за този лекар, освен един емотикон "букет".
Предварително ви благодаря!

# 51
  • Мнения: 809
Най-неприятното е като го върнат от операционната. Калоян плака около 20 минути и не можехме да го утешим.
Но после заспа и като се събуди, никакъв проблем. Пи вода и сок, яде, игра си и си тръгнахме.
Така че...преживява се. Peace
Ох, благодаря ви за утехата. Ама нали знаете...
Kalli, точно от това най-много ме е страх. Като го върнат от операционната.

# 52
Светозар от понеделник е на ясла, днес вече е с хрема,хърка страхотно и очите са му зачервени.  ooooh!Въпрос на време секретът да  слезе и надолу и да стане инфекция.
 Откакто съм на работа усигурявам детето допълнително към Закрила и реших да им ползвам поликлиниката за болничен, понеже ми е близо до градината и работата и ми е по-удобна от поликлиниката, където ми е личната. Педиатърката, при която отидохме д-р Куфарджиева каза, че детето има свръхчувствителна лимфна тъкан, която реагира прекалено на външни влияния. Засега проблемът е в 3-тата сливица, но и другите две, макар, че са здрави са по-големи от обичайното. Другото ново беше, че докторката пусна кръвен тест за наличие на  алергии по принцип. Не знам колко ще е ефикасен, но дано даде някаква яснота.
Малко ми е детето- на 2г.и 4 месеца, но ако кажат докторите ще  махаме сливицата след нова година.
Абсолютно съм убедена, че проблемът е провокиран от яслата.Детето ми беше абсолютно здраво преди да тръгне на ясла и знам, че ако спре да ходи дори и да не се оправят нещата кардинално, поне няма да е като сега- 2 дни ясла и се почва с болестите.  За съжаление нямам избор и няма кой да го гледа, но си мисля дали да не пробвам с частна, където са 4-5 деца, а не 34. Дали няма да има по-малко микроби и съответно по-малко болести?. Май се хващам за сламка, ама не знам какво да правя вече. #Crazy

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Моля препоръчайте ми добър специалист УНГ в Пловдив...

И аз се интересувам от същото!  Peace

# 54
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Здравейте!
Насрочиха операция на каката за махане на третата сливица и слагане на макарички за 20.11. при д-р Френгов.
Направихме всички изследвания и в понеделник сме на консултация с анестезиолог и педиатър в Транспортна болница. Притеснено ми е от пълната упойка, че и тя е алергична. Но по-притеснено ми е как ще вляза с каката, а бебето ще стои гладно (само на кърма от мама). Сигурно ще съм на прибежки до колата. Но каката само аз мога да я успокоя. Много е привързана към мен. С баща й и баба й ще е повече рев. Дано всичко мине бързо и безпроблемно Praynig

# 55
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Томасе,стискам палци.
Надява, се всичко да мине без проблеми.  Praynig

# 56
  • Мнения: 2 751
Томасе, стоенето в болница ще е до 14 часа. Можеш да си накърмиш детето сутринта, после да пие изцедена кърма. После може таткото да те смени, докато каката спинка след упойката, да си накърмиш малкото и след това вече ще сте си вкъщи  Hug
Така си мисля, че ще е.
Не се страхувай, всичко ще е наред  Hug

Julka, и мен от това ме беше страх, но това е за 20тина минути. Калоян, според сестрите плака прекалено много, но пак да ти кажа не е толквоа страшно. Старшата сестра е голям образ, много симпатична и тя ми помогна да го успокоим. Има и дечица, които не плачкат толкова. Аз през цялото време мислех, че правя добро на детето си и всичко мина бързичко някак.

Ynad , със сигурност яслата влияе по-зле на детето. Ние затова и го спряхме Калоян накрая  Rolling Eyes Не можеше да се задържи здрав за операцията. Нали знаете, че детето трябва да е здраво мин. 20 дни, за да го оперират. При нас беше много трудно и 3 пъти отлагахме операцията.
Но ако има проблем със сливицата, и да го спреш, това ще облекчи, но няма да реши проблема  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 5 531
Томасе, пожелавам ви успех и да мине леко. До 14 ч ще ви изпишат така че няма много да стоите. Мария е от децата които не плачат, сестрите бяха много учудени от това. Тя спа около 2ч след като я върнаха и после беше жадна гадна и искаше да си играе.
Сестрите са симпатични, минават често да видят дали дечко е добре , пие ли водичка, имате ли нужда от нещо. И доктора и анестезиолога(при нас беше една много симпатична докторка) също ще дойдат поне по още 2пъти след като ти я върнат. Така че не се тревожи. И бебката ще си накърмиш като каката заспи. Времето минава бързо, болницата е чиста има играчки за децата.
 Julka , като го върнат от операцията няма да имаш време да се страхуваш,защото ще си гушкаш детенцето и ще го успокояваш. А стреса и болката минават бързо, Кали ти е казала. За мен бяха трудни моментите в които Мария беше в операционната. Особено вторият път, много ми беше притеснено. Но щом си я видях , колкото и да ми беше мъчно от вида и, бях безумно щастлива че е до мен, че я гушам и мога да си я държа и да си я помириша. Когато оперирах баткото преди години, послушах препоръката на лекарката да е с местна упойка. Дечко много плака, боля го, и до ден днешен си спомня. И това ми е като обица на ухото - пълната упойка не е толков срашна.

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 01:23 от marychery

# 58
За съжаление се потвърди вероятността детето да има
 алергии  Sad Имуноглуболин Е е четири пъти по-висок от нормата. Сега ще ходя да взема талонче и ще  водя Зари при Мустаков. Иначе детето ми е по-спокойно сега. Спряха сополите, спря и да хърка. Аз си го обяснявам с факта, че кортикостероида, изписан от последната докторка, която беше категорична, че става въпрос за алергичен ринит, почва вече да действа. Дано може да се определи каква е алергията, макар че съм чела че при толкова малки деца(синът ми е на 2 г. и 4 месеца) е трудно.  Казват, че Мустаков е много добър лекар.  Предполагам, че ще се направи и по-подробен кръвен тест, но при всеки случай с тази огромна сливица и тази алергия става много сложно ooooh!.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ynad,и при моето така беше.Ходихме при Мустаков и една година пи какви ли не лекарства.Пълен кръвен тест.Алергии почти към всичко. ooooh!
Преди година зарязах всякакви лекарства и го оставих да се бори сам.От тия лекарства само проблеми си докарах.
Тази есен го тествах наново и нямаше алергия към нищо.От други лекари бях чула че при толкова малки деца винаги дава реакция и не се смятат за много достоверни (освен ако няма други фактори).Така че, имай едно на ум  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт