Яде като за световно

  • 907
  • 15
  •   1
Отговори
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Синът ми яде ужасно много, а не знам как да огранича поне малко количеството.Ако откажа да му дам да яде още, след като съм преценила, че е хапнал достатъчно за момента се започва рев, крясъци, въргаляне по пода и ровичкане по шкафове и в кухнята.Страх ме е да не го изпусна от поглед и да се опита да си вземе нещо и да се нарани(да счупи чаша, чиния, буркан и тн. и да си хапне каквото му се яде).
Нагледно - преди няколко дни бяхме на ресторант.Малкия човек изяде една паница супа, две хлебчета със зеленчуков пълнеж, две картофени кюфтета,две хлебчета(обикновенни питки) и една порция задушени картофи Shocked(бяхме в индийски ресторант и порциите са си доста солидни, аз не мога да изям цяла порция основно ястиер, но той го направи).След всичко, което изяде, започна да пипа по чиниите на мен и баща си и да си дояжда ooooh!
Видяла съм се в чудо с него.Притеснява ме, че явно вече има разширен стомах.Коремчето си му е нормално, даже не е издуто, ходихме на изследвания за глисти и тении - няма!Не е дебел - висок е 85см и тежи 12кг.Пълни памперса поне по 4 пъти на ден...Яде средно по 5 пъти на ден, като не броя пътите, когато си се самообслужва
Въобще не разбирам защо яде толкова много...Вярно е, че и постоянно тича и играе, пренася разни неща насам натам, бута си колелото и тн., обаче колко енергия му трябва, за да прави това newsm78
Ако има някой сблъскал се с подобен проблем, моля споделете, как го решихте!
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
 Shocked
Направо ми скри шапката! Да ти е жив и здрав!
Щом всички изследвания са му ОК, тогава приеми, че има по-засилена обмяна на веществата, в период на засилен растеж е и е много динамичен.
От теб остава да го научиш, че може да изяде ябълка, а не кроасан м/у храненията.

# 2
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
ПО едно време, го бях научила до обяд само плодове да яде или му правех всеки ден многократно прясни натурални сокчета.От месец и нещо насам обаче си тъпче каквото му падне в устата и хич не го засяга, какво искам да му дам аз да яде - ако не иска, бута  ми ръцете, разлива панички и тн Embarassed
По принцип гледам да се храним здравословно и с изключение на два три ресторанта навън нищо не му давам да яде(кроасани,солети,зрънчовци,вафли,бонбони и тн. не е и опитвал даже).

# 3
  • Мнения: 4 406
мда, всеки с проблемите си. мога само да завиждам на апетита на детето ти. моето може да яде без сприране единствено шоколадови бисквити...
сложи из шкафовете , до които има достъп, само плодове и зеленчуци.  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пу,пу да ти е жив и здрав.И моя доста хапва,но аз му се кефя.За три месеца е сложил само 400 гр.Всичката храна я изаква или изразходва в търчене.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
ne se pritesniavai.Moiat sin e na blizo 5mes a e 10kila.i az neznam kakvo mu stava ta naddava tolkova mnogo,a iadem normalno po 6 pati na den po 140gr.Predpolagam 4e e niakakav period prez koito minavate

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След като не е дебел и изследванията са добри, не се притеснявай.Детето ми също имаше перод в който ядеше като ламя, но отмина.

  Давай му все така здравословни харни.Щом е подвижен и пълни папмера често, няма проблеми Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 757
Дано не е това, но познавам момиченце, което има проблем с контрола на апетита - винаги си е гладно, колкото и да яде. Лекарите са препоръчали да му се слага една порция и повече да не му се дава и да се следят родителите колко яде. То за разлика от момчето ти не плаче като е гладно или не му се даде нещо - много е спокойно, но просто ако има чиния пред него си яде докато не изяде всичко. Ако няма ядене си трайка. При нея обаче проблемът май е някъде в мозъка, защото като бебе беше получила множество мозъчни кръвоизливи, които разбира се отразяват на развитието и

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Олелее  Shocked
Да ти е жив и здарв, щом сте ходили на лекар за това и сте направили необходимите изследвания, не се притеснявай  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 412
Да, да ти е жив и здрав и вместо да се параноясваш излишно му се радвай. Моят син е с два месеца по-голям и е 87 см. и тежи 16 800 кг. Много е ящен и много му се радвам. Няма нищо по-хубаво от това, за мен. Щом детето е подвижно и енергично не виждам за какво трябва да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 93
 И моето мнение е, че не трябва да се притесняваш. Щом си хапва няма лошо.Simple SmileМоя син също хапваше доста, педиатъра постоянно ми се караше, че му давам да хапва много,но аз не го слушах. Просто му давах колкото си искаше да яде. Сега е станал толкова злояд и е отслабнал,  направо се моля да се върнат дните, в който ми събираше очите с хапването си Wink Но се надявам,че и това му е някакъв период и ще отмине.

# 11
  • Мнения: 3 611
Щом му е нормално теглото, а и сте правили иzследвания, zначи няма какво да се притесняваш.

Поzнавам момиченце, което в 1ви клас тежеше 39 кила.  Shocked
Седнехме ли някьде на механа то zапочваше да лапа като невидяло, иzяждаше си неговата порция, после грабеше с пьлни шепи от чуждите чинии, (в моята не давах да се бьрка), а накрая zа десерт 3 палачинки с течен шоколад.
Всички гледахме така  #Crazy
само майка му му викаше...
Моля ти се , мамче, стига толкова... нали диета щяхме да почваме..
И до там.
Ама майка му е от една камара време в Гьрция и детето го гледа принципно баба му.

# 12
  • Мнения: 2 100
Следи теглото му е моя съвет. Докато е нормално няма от какво да се притесняваш, но все пак го ограничавай малко. И на мен са ми се  радвали как лапам като ламя, но това си остана за моя сметка в последствие! Мъничко контрол  Peace

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Като прочетох заглавието и си викам - Бре още едно като нас, значи не сме единствените  Joy - ама като позачетох вие направо сте били рекорда, то и моя синковец яде много, ама при вас положението било по "тежко". Аз също съм на мнение, че щом детото не наддава много и няма никакви здравословни проблеми, значи всичко е ОК, но аз лично като виждам, че синът ми прекрачва границата на нормалното за консумиране на неговата възраст  гледам да му давам съвсем леки храним които само да му лъжат стомахчето. Яде си по три пъти на ден основно и между храненията давам, някакво плодче, или мляко, в краен случай коричка хляб или бисквитка. Децата са малки, но от сега си създават навици включително и за храненето.  Hug

# 14
  • Мнения: 3 929
Ами, не знам. И моят син, който е на 2 години, си хапва солидно. Между основните ядения си похапва и други неща - солети, бисквити, бонбони, и др. подобни. Не е дебел, даже и пълен не е, а къде побира всичко - направо недоумявам. Не сме му правили изследвания заради това, просто не сме сметнали за необходимо. Ако почти след всяко ядене. Явно има и такива деца.

Общи условия

Активация на акаунт