Не иска да носи шапка!

  • 2 765
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Сега времето не е за шапка.Зимата като започнат да му мръзнат ушите ще иска да носи и още как

# 16
  • Мнения: 6 164
Денем е топло, но вечер, като се скрие слънцето е студено. Вчера ни потекоха носовете от студ за половин час. Мен даже ме втресе. Като не духа не е страшно, но като започне онзи леден вятър... Веднъж направи отит от зъби. За всеки случай искам да са му скрити ушите.
Сега го изведох и май го надхитрих. Има кола за бутане, на която днес вързах шнурче да го тегля и му е много забавно. Сложих тази по-тясната качулка, която ненавижда и не му направи впечатление, защото вниманието му беше отвлечено от новия метод на придвижване. Mr. Green Явно трябва всеки път да измислям по нещо да се залисва, докато свикне пак да носи.

# 17
  • Мнения: 46 504
дайте пример на детето- всички, които ви придружават в разходката , да са с покрити глави.

Детето е достатъчно голямо, за да покаже с поведението си, ако му е студено/некомфортно, ако не иска, значи е излишо и освен изнежване, друго няма да му донесе.

... Накрая, когато видя, че няма шапка - няма разходка, не я свали.
От онзи ден до ден днешен нямам проблеми.  Laughing

Какви са тия деца мечта беее  Simple Smile  За много неща съм се опитвала да изнудвам така София, но тя казва, ми добре, няма да излизаме, врътва се и отива да си играе  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 500
И Моника не понася шапките. Веднага маха всичко от главата си.

# 19
  • Мнения: 1 734
Ох, аз имам обратния проблем  ooooh! - моето дете само с шапка иска да ходи. Лошото е, че и вътре не я сваля та се започват едни разправии..... и това не е лесно!

# 20
  • Мнения: 2 467
Научих я с "Ауууу , маме , каква си красавица с тая шапка!"   Laughing Фръцлата беше само на година и 5-6 месеца.
 И сега когато и облека нещо ново или което харесва сама започва да си вика "Ауууу" и търси "гидалото види".

# 21
  • Мнения: 6 164
А онзи мит, че от прекомерно носене на шапка се оплешивява, верен ли е?

Имаме един общ познат, който нон-стоп носи шапка, голямо момче 27-28г. Та той си бръсне главата, защото е плешив и затова носи шапката. Аз смятам, че я носи, защото Е плешив, а според други е плешив защото я носи... Тука малко като кокошката и яйцето стана...

Но вярно ли е?

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113
а моят синковец не ще да я сваля. по цял ден я носи, пожарникарската каска. ако не беше пласмасова и твърда, сигурно щеше и да спи с нея...

# 23
  • Мнения: 3 447
Този проблем стоеше най-напред с лятната шапка. Успях да го убедя, като му показах картинка на Тигъра от "Мечо Пух" (любим герой) с шапка. Веднага подейства  Simple Smile След това като Василиса - шапката си стоеше в антрето, на ниско, така че той сам си я слагаше, шапката означаваше "излизане", един вид.
Сега обаче има друг проблем - не иска да се разделя с лятната шапка и си ходи с нея  Crazy Хайде, майната му, че седи нелепо... но ще трябва в някакъв момент да я смени със зимна, все пак, а не иска и да погледне зимната. Силно се надявам като му поизмръзнат ушите, да склони. Или ще трябва да търся картинка на Тигъра със зимна шапка  Rolling Eyes

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 197
Ох.Помислих,че само ние имаме такъв проблем.И Гоги изобщо не държи нищо на главата си.

# 25
  • Мнения: 858
Мисти,освен да му измисляш всеки път по нещо забавно и да става слагането на шапката някак незабележимо за него.Явно това ще е начина.А за оплешивяването за мен си е въпрос на гени,както и побеляването и цвета,гъстотата и дали е права или къдрава.
Лятото нямах никакъв успех с шапките ,купих всевъзможни видове .Махаше се на секундата,Изгубихме няколко също.Сега е вече на 1год и 2 месеца и пробвах точно с това което е описала  Василиса Умница и за щастие подейства.Сега като излизаме чинно стои прав на коридора и чака по ред на номерата да му сложа обувките,якето,шапката/или качулка/ и да му подам ключовете на който има закачено едно магаренце и това е вече пълното обурудване за разходка.Като види,че моята блуза има качулка се опитва и на мен да помогне да си я сложа  Mr. Green .

# 26
  • Мнения: 92
София,от бебе още не търпи шапка.Щом й сложех шапка започваше да плаче. Зимата единствено не сваляше качулката на якето. А лятото да носи щапка- абсурд. Споделих с нашият педиатър, а той ми отговри това да не ме притеснява - плешив индианец, няма. Laughing

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
мдааа и Алекс не търпи шапки Crossing Arms
Забаламосвам го с нещо и бързо му я нахлупвам, но това е докато не се усети и после пак отначало Crazy
Давам му нещо да гризка и пак откарваме със шапка някоя и друга минута Mr. Green

# 28
  • Мнения: 14 654
Или ще трябва да търся картинка на Тигъра със зимна шапка  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 4 866
Хе-хе, тъкмо изрових същата картинка.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт