Какъв зехтин ползвате за бебоците?

  • 1 262
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 629
Мили мами бихте ли ме насочили какъв зехтин ползвате за храната на бебоците. Знам, че има разни там  студено пресовани, extra virgin и т. н., но хич не съм наясно. Ползвам си слънчогледово олио за нас и...за малката обаче май е по-добре зехтин.
Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами аз не гледам марката.Гледам да е студено пресован и extra virgin.

# 2
  • Мнения: 8 242
студено пресован = extra virgin Simple Smile

И аз такъв ползвам.. Марката няма значение  Wink

# 3
  • Мнения: 5 401
студено пресован = extra virgin Simple Smile

И аз такъв ползвам.. Марката няма значение  Wink

 newsm10

# 4
  • Мнения: 629
Много-много ви благодаря!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 896
Студено пресован и био - демек organic. Няколко марки има на пазара, всичките са хубави.

# 6
  • Мнения: 629
basilisk Много благодаря. А кои са тези марки и най-вече в кои магазини да ги търся. Че в моя квартал най-вероятно няма да ги има по малките магазинчета?

# 7
  • Мнения: 3 695
Студено пресован и био - демек organic. Няколко марки има на пазара, всичките са хубави.
Кои са те?

# 8
  • Мнения: 1 449
Студенопресованият или 'първа преса' зехтин (virgin) е сам по себе си натурален продукт т.е. олио, получено само от механичното пресоване на маслини, без химическа обработка.
'Екстра' означава, че киселиността му е 0-1%, това е основният критерий за избор.

По-важно от био-етикета може би е:
- зехтинът да се съхранява далеч от топлина, влага и най-вече светлина (окислява се)
- да се използва до 3-4 месеца след отваряне (после губи част от качествата си)
- да не се смесва с други мазнини
- да не се загрява


Студено пресован и био - демек organic. Няколко марки има на пазара, всичките са хубави.
Кои са те?
Имаше в "Елемаг" био-зехтин, по-малка разфасовка, марка не помня.

# 9
  • Мнения: 1 896
Марките няма да ви помогнат, защото на същите фирми има и не-био. Гледа се да има сертификат. Трябва да има някой от тези знаци на етикета. А и самите магазини обикновено по някакъв начин подчертават, че е био продукт, има разни надписи около него и т.н.

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 17:21 от basilisk

# 10
  • Мнения: 653
basilisk, препраща ме към една много интересна тема?!

# 11
  • Мнения: 1 896
ХИПП,
Коригирах се  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 59
extra virgin  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 932
студено пресован = extra virgin Simple Smile

И аз такъв ползвам.. Марката няма значение  Wink
И аз така , май гедам цената , че Costa D`oro e 15 lw , а има и за 7 - 8

# 14
  • Мнения: 629
Много благодаря на всички за споделеното мнение.
Аз уж гледах и търсих преди да пусна темата, но май не съм гледала като хората  Embarassed
Ето какво успях да открия преди малко. Разбира се тук сигурна присъства и рекламния момент, но мисля, че като цяло информацията е полезна.
http://adv.netinfo.bg/sites/costadoro/heal.html#gr

Общи условия

Активация на акаунт