Първите покупки за бебо?

  • 4 396
  • 39
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 28
Мамчета, кога направихте първите покупки за бебето?Остават ми три месеца до термина и се чудя какво да правя.Необходимо ли е да се купува всичко предварително?Споделете със всички. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 217
Почнах още като бях 5-6 месец.
исках аз да избера всичко за бебоче,а не после таткото да търчи и да купува.
Обиколих де що можах магазините и си набелязах нещата.
после ходихме с таткото и ги купувахме.
Купуването за бебето е най-хубавото занимание на бременната. Peace

# 2
  • Мнения: 389
Според мен най-добрият вариант е да си избереш и купиш всичко самата ти, защото ако оставиш за последния момент и то някой друг да ти купи необходимото, т.е. след като се роди бебо и сте в родилното, няма да е точно това, което си искала.  Laughing
Аз си купих всичко предварително, дрешките бях изпрала и изгладила, леглото беше сглобено и преди да отида да раждам, бях нагласила даже чаршафчетата, с които да постелят креватчето. Само количка купихме след раждането. Laughing

# 3
  • Мнения: 2 467
Всичко си накупих преди да родя. Изпрах, изгладих...
Необходимо е. След това е доста трудно вече да се ходи с бебока по магазини да се избира. Обикновено се бухаш в някой по-голям и каквото има, това е.
Или ще разчиташ на вкуса на родата...

# 4
  • Мнения: 2 663
Всичко си купих след 6-ия месец.Обикалях си с корема по магазините, беше ми мнооооооооого приятно.Подредих си всичко, дрехите бяха изпрани и изгладени и само чакаха малката да се появи.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Първия път пазарувахме след раждането, но втория не устисках. Започнах от рано и всичко бяхме накупили преди да родя.

# 6
  • Мнения: 4 546
в 19г.с. купих първото нещо. и не се спрях.  Simple Smileбях си взела всичко до края но 8мия

# 7
  • Мнения: 319
От бабешки суеверия ли незнам ,но нали казват че нищо не се купува предварително Thinking
На мен този вариант не ми допада,аз нямам тъпрения да хукна по магазините и да му купя най-необходимите неща.Кошарката му на бебо ще е по поръчка и поне два месеца преди термина ми ще трябва да я поръчаме.По това време(когато съм в седмия месец) мисля да купим и количката както и по наложителните дрешк

А момичета вярно ли е това,че първата покупка за бебо трябвало да бъде шапчица?  Thinking

# 8
  • Мнения: 4 546
шапка - за да се роди лесно и да е умно. бабини трънкини мен, ако питаш  Laughing

аз купих гащиризонче първо. шапка купих най-накрая колкото да има. сложила съм му я 1-2 пъти след банята първите дни като се прибрахме в къщи. сега така си и стои.

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз първо боди купих. По-добре, че не съм на ясно с всички суеверия.

# 10
  • Мнения: 319
Значи каквото аз преценя да му взема най-напред(нама никакво значение) newsm78
Онзи ден очите ми останаха на едни терлички или по скоро нещо като чорапчета,защото не бяха плетени.Така и не ги купих,просто защото още е много рано Rolling Eyes

# 11
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
По-добре си купувай малко по малко ,хем е по-приятно и по лесно, а и не ги мисли бабините деветини.И аз си мислех нищио да не купи вам, но първо взехме количката и после като се почна, бяхме накупили всички необходими неща доста преди да родя./без шишета, аз се инатих че ще кърмя и няма да са необходими, и бях прав Соня още суче, а и шишета не са ни трябвали/

# 12
  • Мнения: 6 164
В 7-ми месец накупих всичко по списък. Няма да имаш време след раждането да обикаляш.

# 13
  • Мнения: 7 408
за в момента в който разбрах че съм бременна започнах да купувам разни неща,днес харесам 1 утре друго и така до края а и не усетих финансово затруднение,отколкото да купиш всичко наведнъж.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 190
Всичко купих предварително, чак до клечките за уши, които започнах да ползвам чак когато бебето стана на 2 месеца  Mr. Green
Абсурдно е да се пазарува, след като се роди бебето. Просто няма кога.

Общи условия

Активация на акаунт