Приятелства в детската градина

  • 2 003
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Много ми е мило да наблюдавам как се развиват приятелствата на щерката в детската градина - понякога весело, понякога с дърляници, но винаги със съзнанието за изключителната важност на тези неща. Събирането на кестени по пътя за градината, за да има да прави "подаръци", непрекъснатото канене на деца на сладкарница и на "гости с преспиване" (пустият му Франклин), появяващите се понякога съревнования, случките с взаимна подкрепа (към трето човече: "Няма да я буташ! Тя ми е приятелка!"), първите ухажори и леката ми въздишка на облекчение, че още се държи на положение момата Simple Smile
А при вас какви неща се случват между децата и техните приятели?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Някои от приятелите на Габриела са още от яслено време и ги чувства много близки. Само за пример ще кажа, че от няколко седмици всеки ден в детската градина за нея е "безРАДОстен". Кога ли въпросният момък най-после ще се появи?

Веднъж си е канила приятелка с преспиване и от вълнение двете почти цяла нощ не мигнаха. От известно време сме в преговори да организираме повторение.

Има приятели и от другите групи - с някои се познават от яслата, с други - от общата игра на двора.

Тежко преживя заминаването на своя приятелка в чужбина. Макар че бяха в различни групи и нямаха контакти извън детската градина, Габа още се натъжава като си спомня за нея.

Вчера ми разказваше как се случва да се поскарат с някой, но после се извиняват и пак са приятели.

# 2
  • Мнения: 442
напоследък мила често ме пита, когато пораснат как ще се познаят с приятелчетата от детската градина. тази година е в подготвителна група и подозирам, че са им говорили как догодина ще тръгнат на училище и ще се разделят.
вече си има и любимка в първа група - една йоанка. няколко пъти я заварвам да я мачка и прегръща. малко е обсебваща тая моя дъщеря.

# 3
  • Мнения: 4 406
 с две момиченца от групата се познават още от количките, заедно ходеха на ясла и сега са в 1 група в градината. няма ден да не ми разкаже нещо за тях. тъкмо сега едната е болна и ме пита дали можем да й отидем на гости, защото я нямало в градината

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина от 1 месец е на градина, но вече има няколко приятелки от групата - непрекъснато ми разказва за тях. Може нейният ден да не знам как е протекъл, но за техния съм наясно  Wink

# 5
  • Мнения: 143
Дълго време ние бяхме в промени - смяна на града, смяна на местата, нови хора и емоции... Единствения човек, за който постоянно се говори е нейния първи братовчед. Вече съзнателно го нарича "приятел", "моя батко". казава съзнателно, че го обича и и липсва.
От скоро вече има и приятели в градината (тя е втора група). Научила е израза "аз ще ти бъда приятелка" или "искаш ли да ми станеш приятелка". Радва се когато ползва тези думи. Дори непознати хора по улиците ги пита, хваща ги за ръката и ми казва "мамо, той/тя ще ми е приятел и ще си играем". Става ми много мило...
Има и един малък господин, който е много "див" и двамата идеално си пасват в белите и пакостите. Неукротими са в градината. Говори почти постоянно за него и то с доста нежни думи.
Припомня ми моите дни в детската градина и училище...

# 6
  • Мнения: 2 731
И моята си има приятелки .Всеки ден ми разказва за тях .Вече и е домъчняло и ме пита кога ще ги види (това заради стачката).

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Анда, същата работа е Александра. Има си приятели и редовно носи подаръци и лакомства за тях. Един ден ме врънкаше да й купя шоколадови парички. Искаше 4. Каза, че ще изяде две и две ще отнесе на Марая утре в градината. След известно време идва и казва доволно поглаждайки се по корема "Мамо, аз реших да пазя на Марая паричките ей тук в коремчето"  Joy Joy Също и с гостите с преспиване. Иска да си покани Марая на гости с преспиване  Grinning  Не съм се сетила да го кажа това на майката на Марая  Grinning
Но има един момент дето ме притеснява. Тя иска всички да са й приятели, вкл. непознати деца и хора. А се е запознала, а вече човека й е най-добрият приятел  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Обяснявам й, че не може всеки да й е приятел ама на...

# 8
  • Мнения: 5 877
Аха, аха, понякога даже не си дава труда да се запознае, направо казва "ето това китайче ми е приятел" (то детето на съседната маса си седи, синчето на собствениците в местния китайски... въобще не са говорили, ама вече й е приятел  Joy)
Но в детската е друга работа, де.

# 9
  • Мнения: 2 839
При мен купонът е по 2, защото се оказа че Георг ревнува Стела от Мартин (тя ще му става булка  Laughing).
Преди известно време заяви, че Мартин вече не му е приятел, защото се скарали кой да държи Стела за ръка отивайки на двора. И двамата твърдяли 'тя е моя!  ' Laughing
След това се опита да я подкупи 'Стеле, ако се откажеш от Мартин, аз ще се оженя за теб'  Mr. Green
Имат си грижи децата  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Аха, аха, понякога даже не си дава труда да се запознае, направо казва "ето това китайче ми е приятел" (то детето на съседната маса си седи, синчето на собствениците в местния китайски... въобще не са говорили, ама вече й е приятел  Joy)
Но в детската е друга работа, де.

Малко офф, като каза китайче..
Оня ден както си пътуваме в метрото и Саша изцепва "Мамо, като остареем ще станем китайци" Shocked Rolling Eyes Така и не разбрах защо. Нещо с Мулан беше свързано, ама наистина не й схванах логиката, тя малко неясно обяснява...

# 11
  • Мнения: 3 271
Ех, това гости с преспиване! Явно всички ни е подгонило и не прощава  Crazy
Много са сладки и нашите. Катето си има мъж, който е най-добрият приятел на батко й в предучилишната група. Големи са скици като ги гледаме заедно Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Най-добрия приятел на Дариа в градината е Ясен... Вече от 1 година са приятели и то такива, че всички в градината знаят за това и ми разказват разни случки с тях. Неразделни са. Лятото, когато я гледа майка ми за 1 месец всички научиха за Ясен, съответно и на Ясен роднините знаят за Дариа. Покрай децата се сприятелихме даже с родителите на Ясен и поне веднъж в седмицата ги вземам двамата, за да си поиграят и след градината. Ясен най-редовно й казва: "Много те обичам Дариа.", а веднъж докато ги возех я попита: "Ще бъдеш ли майка на децата ми?" - добре че бяхме на светофар... А дъщеря ми не дава никой в градината да се доближи до Ясен. Държи го за ръка нон-стоп и го влачи с нея  ooooh!
Другите им приятели са Дани /но той често отсъства/ и Софи - която също като Дариа обича книжки и общо взето гледат една от друга коя каква нова книжка има и искат същата.

Определено се радвам на тези приятелства.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони още не се е сетила, че може да кани някого у нас с преспиване, но явно трябва да го очаквам скоро. ooooh!
Най-добрият й приятел е Никола, голяма любов пада... Joy Един ден му казала: "Аз ще съм булка, ти маженец, става ли?", пък той се съгласил. Само за него ми приказваше доскоро, но от десетина дни взе да се появява нова приятелка - Павлета. Днес ми обясняваше, че тях двамата много ги обичала. Heart Eyes

Но има един момент дето ме притеснява. Тя иска всички да са й приятели, вкл. непознати деца и хора. А се е запознала, а вече човека й е най-добрият приятел  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Обяснявам й, че не може всеки да й е приятел ама на...

При нас пък е точно обратното, в повечето случаи вижда непознат и казва силно: "Този не го обичам!", чак ми става неудобно понякога, защото ги описва много образно понякога ("тази с голямото дупе не ми харесва, не я обичам!") и се случва хората да чуят... Embarassed

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
даниел си има от миналата година годеница. тя му казала, че ще се женят и той се съгласил. не съм сигурна, че знае какво аджеба е това женитба, ама няма да противоречи на девойката я... а аз докато разбера за уговорките им, се чудих два месеца що един татко като се засичаме в стаята ме гледа накриво  newsm78... имаше си и близък приятел, за който плака всеки ден като той замина две седмици на почивка  Sad. тази година той се премести в друга група и много се притеснявах моят синковец как ще го приеме, но за мое успокоение леко го преживя, все пак се засичат на двора. и като се засекат в коридора настават прегръдки и прочие. откакто този младеж напусна класа им, приятел е с всички, но по-специални взаимоотношения няма с никой. за преспивания не се е сещал, ама той още спи между мен и баща си, а там няма да има място за още едно диване...

Общи условия

Активация на акаунт