правилния начин за подготовка на гърдите ??

  • 635
  • 13
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
милички, чудя се вече кой е правилния начин и най-сигурен, за да няма проблеми при кърменете на бебоците. АГ и Джипито казват търкай след баня с хавлия и прави масаж на гърдите и на зърната, а като чета из нета почти навсякъде пише никаква специална подготовка и се отрича загрубяването на гърдите, а напротив да не се мият със сапун, който може да ги изсуши и да се мажат с омекотяващ крем. Та нещо се пообърках ?! Аз за сега следвах препоръките на АГ след баня търкам с кърпа, но от няколко дни ме наболяват зърната някакси по-чувствителни са станали и мноого не ми се ще да го правя. Вие какво ще кажете ?

# 1
  • Мнения: 629
Аз нищо специално не съм правила. Вярно, че първия месец кърмене беше болезнено, но май аз не слагах бебка както трябваше. После нещата сами се оправиха.
До колкото съм чувала стимулацията на зърната може да предизвика контракции, така че отживелиците на педиатри и гинеколози май само могат да объркат нещата. Тези хора няма ли най-сетне да се дообразоват!
Има няколко кремчета за зърна и всички помагат в някаква степен. Дано не ти се наложи да ги ползваш. Не мисля, че сега трябва да правиш нещо специално.

# 2
  • Мнения: 5 401
Нормално е зърната да ти станат по-чувствителни. Даже се учудвам, че си изтърпяла толкова време да ги търкаш без да си получила болка или контракции. Според мен е предостатъчно това, което си направила. Останалото зависи от бебчето.

Леко раждане и здраво кърмаче!   bouquet

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-правилният начин за подготовка е да се подготвиш как се поставя правилно бебето на гърдата, за да не се получават проблеми - за целта ще ти помогне Библиотеката.
Иначе от опит казано - гърдите мазоли не хващат Laughing Така че цялото търкане е безсмислено.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Търкането е безсмислено, защото устана бебето не е от шкурка.
То няма да ги търка, а ще суче, вакуума дразни по съвсем друг начин.
За да не се разранят, е важно бебето да засуква правилно.
Аз нито съм мазала с нещо, нито съм търкала, и не съм имала проблеми с разраняване и болки.
Обикновено казвам, че само бъдещият татко може да се занимава с подготовката, ама ме досрамя вече, то всички пишат Лансинох, Гармастан, а аз - некви татковци...

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
firebird, това за таткото много ми хареса  smile3501

# 6
  • Мнения: 1 328
firebird, това за таткото много ми хареса  smile3501

 Laughing Hug

# 7
  • Мнения: 867
Масажът и разтриването на гърдите могат да предизвикат контракции и аз се учудвам че са ти го препоръчали.
Не е важно загрубяването на кожата, защото зърната ще се обелят и пак ще са чувствителни.
Може да мажеш със зехтин или някакво масло зърната и леко да изтегляш зърното от ареолата. Това ще направи по-еластична кожата , защото рагадите цъфват точно там. Става също крема на Авент или някакъв с пречистен ланолин.

# 8
  • Мнения: 130
Аз не правя никаква специална поготовка. Само понякога след кърмене си слагам Лансинох за да успокои зърната и нямам проблеми.

# 9
  • Мнения: 5 500
Изобщо никаква подготовка!
Само правилно слагане на бебето на гърдата!
После НЕ миеш със сапун и не бършеш, А ОСТАВЯШ млякото и слюнката на бебето на изсъхнат на зърното. Гаранция, че няма да имаш напукани зърна  Peace
Миеш само с вода на сутрешния и вечерния душ  Mr. Green

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Те в Търново препоръчват едни неща ум да ти зайде ooooh!
По темата никога нищо не съм правила нито на гърдите нито на зърната-кърмих успешно година Peace
А,и таткото не се е месил Mr. Green

# 11
  • Мнения: 999
Преди да започна да кърмя дъщеря си не съм полагала по специални грижи. Излязоха ми страшни рани.Доста боли но минава.А сега се подготвям с кремчето на Авент, дано върши работа.

# 12
  • Мнения: X
Мила, да ти кажа, нужна ти е подготовка, но не на зърната, а по отношение правилно начало и организация на кърменето. С голямо съжаление мога да кажа, че персоналът в родилните домове много често проваля кърменето, я чрез нехайство, я чрез неправилни съвети и остарели методи.
Прочети внимателно и спазвай тези, както и тези съвети, изключително важни са! Ранното поставяне на гърда и честото кърмене е есенциално за добрия старт на кърменето. Не позволявай в родилното да ти тъпчат бебето с подсладена вода или адаптирано мляко между кърменията, най-добре изискай бебето да е при теб и го кърми на поискване.

----
Ако мога да си позволя едно отклонение, да споделя личен опит. Аз родих в Токуда, където бебетата са при майките постоянно и въпреки възраженията на акушерките и неонатолозите, кърмех моето юначе  на поискване, когато покажеше признаци на глад, а не по предписания режим на три часа. Накрая се отказаха да ми се месят, защото аз съм тих идиот - казвам "добре" и после си правя моето,  пък и по принцип ме водеха опитна родилка, не само заради факта, че имам вече едно хлапе, а и защото родих нормално след предишно секцио. Мисля, че благодарение  на това си се закърмихме успешно и безпроблемно и така си караме и до днес - над 4 месеца.  Simple Smile
---

Успех ти пожелавам и най-вече леко и безпроблемно раждане на едно здраво бебенце!  Heart Eyes
И да се присъединиш скоро към нашата "кърмаческа секта".  Rolling Eyes Laughing  bouquet

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Жасмин[/b, дано успея да се присъединя към вас. В родилното където ще раждам ми каза доки че бебетата не стоят при майките а им ги носят да ги кърмят, но ако аз държа може да ми го оставят при мен, имам планове за стоя в самостоятелна стая, дано има свободна и ще си го искам при мен Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт