Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Аз се вкключвам с един въпрос и се надявам да чуя вашите мнения.Казах на сестра ми за форума и какви хубави идеи давате и понеже тя е много скарана с компютрите ме помоли да пиша от нейно име.Става въпрос за следното.Техен приятел архитект ще им прави проект за къща.В момента уточняват колко големи да са помещенията.Приятелят им архитект им е предложил да направят следното:
кухня-35кв. м
килер-4кв.м
хол-42кв.м
трапезария-20кв.м
кабинет-15кв.м
WC-5кв.м
стая за обувки и връхни дрехи-10 кв.м
спалня-20кв.м
дрешник към спалнята-15кв.м
баня към спалнята-12 кв.м
За двете деца отделни стаи по 16 кв.м
към всяка стая баня-5кв.м и по един дрешник-10кв.м
стая за игра(на мен ми се струва излишна тази стая нали ще си имат самостоятелни)-30кв.м
стая за гости-15кв.м с баня-5кв.м
мокро помещение-12кв.м
Кажете си мнението някои от вас може би скоро са строили къща и ще кажат от опит.Как ви се струват тези размери на помещенията?Какво бихте променили?
Цитирай

В Изумрудения свят (без рубинени пантофи)!

От гледна точка на простронството в което живеем - единствено кухнята ми се вижда голяма, а килерът малък, кабинета - също... Останалите - зависи как са ориентирани в пространството... Моя хол е 35, но е дълъг и сравнително тесен - т.е. не е функционален. Стаята за игра може да се ползва и за други цели - харесва ми!
Цитирай

Всичко ми се струва огромно! Защо не помислят да вместят помещение за фитнес и вътрешен басейн за сметка на някои от площите?
Цитирай
Благодаря ти за мнението.Хола ако не се лъжа е с размери 6 на 7 метра.За килера и аз им казах,че ми се струва малък.
Цитирай

Сега като се замислих - при положение, че трапезарията е отделно- да, големичък е хола, но всичко е въпрос на вкус.
Цитирай
Всичко ми се струва огромно! Защо не помислят да вместят помещение за фитнес и вътрешен басейн за сметка на някои от площите?

Басейн казаха че не искат, а на фитнес не можеш да ги накараш да отидат-от много време карам сестра ми да ходим заедно на фитнес категорично ми отказва.
Цитирай
Толкова готин проект виждам за пръв път. Разкошен е! Разбира се, може малко да се намали кухнята, също трапезарията да се обедини с хола и общата квадратура да се намали, затова пък да се увеличи площта на кабинета и да се добави библиотека там, зависи как ще живеят обитателите. 30 кв. м. за игра също може да е прекалено, а да се окаже, че съпругата си няма собствено кътче за своето занимание или хоби извън домакинството. Но ме очарова наличието на дрешници, килер и перално помещение - изключително функционално решение. А, и броят на баните може би е твърде голям - чак пък 5?
Цитирай

София

Проекта е готин, аз бих променила само размера на детските стаи - просто е хубаво да са по-просторни. Ако като има възможност е добре те да са по 20-тина кв.м. или повече, за да има кът за сън и кът за учене, може и кът за игра. Идеята за стая за игра е ок., но по принцип децата обичат да си имат свои играчки, свои местенца.
Цитирай
Въпросат е че стаите се виждат големи на сестра ми,а на мъж и му се виждат чудесни като големина(но архитекта е негов приятел и много много претенции не проявява той).Баните са 4 общо едното е тоалетна само.Имат още известни колебания за едната,тоест мислят децата да имат една обща,но архитекта много ги навива да направят отделни за да може в един момент децата като пораснат всеки да има самостоятелен кът-стая с баня и дрешник и отделно в един момент стаята за игра да се превърне в стая за гости на децата.Всеобщоо мнение май е че кухнята е твърде голяма
Цитирай

Да си слушат архитекта, щом им е приятел. Помещенията са перфектни.
Цитирай

Ами при положение, че ще има и мокро - т.е. пералня, сушилня няма в кухнята - ко ше праи на толкоз место? То разбира се си е нейна работа, де! Имаше някъде ,преди време четох за триъгълника - мивка, хладилник, печка - основните за приготвянето на храната... Как трябва да са изчислени за да пестят движение...та за това казах мнение,де. Пък жената, ако иска и стадион да си прави... Very Happy
Цитирай
Прочетох мненията ви на сестра ми.Определено е твърдо решена да промени някои от размерите.Каза специално да благодаря от нейно име.Честно казано тя май хич не може да си представи като големина как ще изглеждат помещенията.Днес като и казах че спалнята в къщи е 15 квадрата и тя май чак тогава се усети какво е кухня 35 квадрата и че тези помещения ще трябва да се чистят
Цитирай

Да, последния аргумент е много важен! 35
Цитирай
Да, последния аргумент е много важен! 35

Определено особено кухнята както се цапа повечко  Smile
Според вас колко квадратни метра площ е нужно на едно четиричлено семейство?Сега децата им са малки,но след време ще пораснат,какъв е най-добрияте вариант,за да не се налага след 10-15 години да се правят много големи реконструкции и всички да се чувстват удобно?Ние също смятаме да започнем строеж до 2 години и затова се интересувам.
Цитирай

София

Кухня от 35 кв.м. е абсолютно безсмислено. Моята, заедно с трапезарията е 20 кв.м. и е напълно достатъчно, особено щом няма да има голяма маса за хранене, а може би само една малка квадратна маса за четиримата членове на семейството /нали отделно си има трапезария - може би е по-добре да намали кухнята за сметка на трапезарията или хола./. Наистина за детските стаи е хубаво да са големи, т.е. да се разширят до 20 кв. за сметка на дрешниците /в дрешник 10 кв. бих могла да побера целия багаж на четиричленното ни семейство - дрехи, завивки, обувки.../, а в стая от 20 кв.м. едно дете, а по-късно и възрастен човек ще се шири на воля, без да се бута в мебели, включително ще може да се постави и малка мека мебел за интимни гостенчета.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора