Трябва ли да поставям бебчо да стъпва на крачета?

  • 3 266
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Бебчо е на почти пет месеца, още от края на третия месец, педиатърът ме посъветева да го поставям, стъпил на крачета. Той няма нищо против, даже му харесва и стъпва доста стабилно. Страхувам се обаче да не натоварвам крачетата много, дали са готови да поемат тежестта на останалото тяло. Дайте ми съвет, не съм говорила с ортопед по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 1 006
Мисля,че ви е рано да стъпвате на крачета.Моят син го поставях да стъпва след 7-мия месец.По добре се консултирай с ортопед.

# 2
  • Мнения: 222
Мисля,че ви е рано да стъпвате на крачета.Моят син го поставях да стъпва след 7-мия месец.По добре се консултирай с ортопед.
PeaceИ аз мисля така.

# 3
  • Мнения: 5 940
Благодаря ви, ще прекратим това упражнение. Той  е доста активен -от средата на миналия месец, където и да го сложа -в количка, в шезлонг се надига да сяда. Целият става червен от напъване да е седнал и се разревава, че не му давам. Това е доста уморително и за него, и за мен. Не знам какво да правя, мисля, че е рано и за сядане.

# 4
  • Мнения: 1 006
Благодаря ви, ще прекратим това упражнение. Той  е доста активен -от средата на миналия месец, където и да го сложа -в количка, в шезлонг се надига да сяда. Целият става червен от напъване да е седнал и се разревава, че не му давам. Това е доста уморително и за него, и за мен. Не знам какво да правя, мисля, че е рано и за сядане.
И а сядане ви е рано,но можеш да повдигаш положението на количката на първото ниво,ако е с три положения.

# 5
  • Мнения: 207
И ние сме така като вас! От няколко седмици мънан иска да е изправен даже и подскача като го взема! Няколко пъти на ден за малко си го оставям така стъпал! А за сядането може да почнеш да го учиш, бебчето ти само е показало че е готово! Момченцата най -рано от 4-тия месец сядат, докато при момиченцата най- рано 5-тия месец! Но за да си по спокойна ако искаш се консултирай с лекар

# 6
  • Мнения: 2 131
Нашата педиатърка също ни беше посъветвала да го слагаме да стъпва на крачета. Е, не непрекъснато, разбира се.

# 7
  • Мнения: 1 672
дъщеря ми стъпва на крачетата си от 4,5 месеца.Обича много да скача ,  а сега вече дори се задържа и права с предържане разбира се  Grinning .

# 8
  • Мнения: 1 992
Не смятам, че е нужно да се избързва с такива упражнения. При неукрепналата костна система това може да причини повече вреда, отколкото полза. По-добре нещата да се оставят на естествения им ход. Дъщеря ми си стъпи на краката, когато успя сама да се изправи в кошарата си, т.е. около 7-8 месец. За къде е това бързане, състезание ли има между майките кое ще се изправи най-рано?

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз мисля че ви е раничко още да стъпнате на краченца. Природата си знае работата. Когато е готово детенцето само ще се изправи.

# 10
  • Мнения: 4 111
и аз мисля че ви е раничко още да стъпнате на краченца. Природата си знае работата. Когато е готово детенцето само ще се изправи.

Точно. И аз мисля така. Моето дете само се изправи, не съм го стимулирала.

# 11
  • Мнения: 524
Мисля,че ви е рано да стъпвате на крачета.Моят син го поставях да стъпва след 7-мия месец.По добре се консултирай с ортопед.
И аз така, наистина, направи консултация с ортопед, знам, че, ако детето направи нещо само не е проблем, но да го стимулираш не е нужно, децата са с вроден инстинкт и може да му навредиш.

# 12
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
май, жената не говори за изправяне, а просто за поставяне на крачета, като естествено те го придържат.
Мойта дъщеря, жива и здрава, стъпва стабилно от двумесечна Laughing Естествено за сега не я оставям дори с придържане за повече от няколко секунди на крачета, но след месец два не виждам проблем да я задържам за малко по-дълго на стъпало.
За самостоятелно ставане- когато са готови. Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Не,  Naughty  най-рано след 6-ти месец.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз мисля че ви е раничко още да стъпнате на краченца. Природата си знае работата. Когато е готово детенцето само ще се изправи.

Точно. И аз мисля така. Моето дете само се изправи, не съм го стимулирала.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт