Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора

Вн/Сф

Чувала съм, че празнуват на Тодоровден, но не помня защо.
Цитирай

На Тодоровден празуват имена с корен "дар".
Теодор празнува на Тодоров ден, името е еднозначно с Божидар (на гръцки "Теос" - Бог, "доро" - дар, подарък), празнуват Дарина, Дария. 
Цитирай

Вн/Сф

Извинявам се за тъпия въпрос, но кога е Тодоровден? Гледах вчера православния календар, но не го открих, може би, защото бързах.
Цитирай

Извинявам се за тъпия въпрос, но кога е Тодоровден? Гледах вчера православния календар, но не го открих, може би, защото бързах.

Тодоровден е подвижен празник - църковен празник, празнуван в съботният ден от първата седмица на Великия пост - в съботата след Сирни заговезни и с него завършва Тодоровата седмица.
Тази година е бил на 24 февруари.
Цитирай

София

Аз мисля, че празнуват на Йорданов ден!
Цитирай

Вн/Сф

Лилянчо  ,благодаря за изчерпателния отговор!
Аз мисля, че празнуват на Йорданов ден!
А защо?
Цитирай

София

100% на Тодоров ден. Тодор има значение дар от бога и т.н. вече са обяснили  Peace
Цитирай

София-в сърцата на моите деца

На Богоявление-Йордановден-6.01. Имам 2 приятелки Дарина, които празнуват тогава!!! Peace
Цитирай

ДОБРИЧ

ДАРИН - подарък (славянски). Дарин черпи на Тодоровден (съботата след Сирница). За 2006 г. това е 11 март.

ДАРИНА - женска форма на Даpин.

Цитирай

Ние мислим на Тодоров дедн да му го празнуваме.Тогава и ги кръстихме - на 24. февруари тази година
Цитирай

Русе

Незная, кога празнува Дарина, но Дария категорично си има мъченица Дария -  18. март Naughty
Цитирай

София

Незная, кога празнува Дарина, но Дария категорично си има мъченица Дария -  18. март Naughty
19 март  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора