Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 58 отговора

Seattle, USA

Вчера цял ден Диана не ме остави на мира, да правим та да правим сладки, та ето какво стъкмихме с нея снощи:

Маслени лимонови бисквити

120г меко масло
½ ч.чаша захар
1 яйце
2 ч.чаши брашно
2 супени лъжици(2tbsp) изцеден сок от лимон
1 ч.л. (1tsp)  настъргана кора от лимон
1 ч.л. (1tsp)   бакпулвер
1/8 ч.л.(1tsp)  сол
(1 ч.чаша = 240мл)

С миксер се разбива маслото със захарта, прибавя се яйцето и се бие докато сместта стане на пухкав крем. Прибавят се брaшното, лимоновия сок, лимоновата кора, бакпулвера и солта и се омесва много меко тесто. Покрива се и се слага в хладилника за около 30 минути.

Разточва се кора с дебелина около 5мм и се изрязват фигурки. Нареждат се в леко намаслена тава за печене. Поръсват се със захар.  Пекът се 10-12 минути на 175°С (350°F) Преместват се на решетка до пълното изстиване.

Аз не ги поръсих със захар, а ги украсих с глазура от пудра захар и прясно мляко.

Получиха се вкусни маслени бисквитки с лек вкус на лимон, които Диана ако днес вече не й бях забранила можеше да ги омете всичките сама.
Цитирай
Ди, едно въпросче. Краве масло ли ползваш или мас
И снимките при мене не се е отварят не знам по каква причина Sad  - пробвах да им взема само адреса и така да ги отворя ама ми даде грешна страница Confused

И малко извън тази темичка ама таман си ми паднала Very Happy  - пробва ли вече рецептата за козунак дето се пенче в машината за хляб- За науспешният ти опит знам, питам за другият Wink  Very Happy

ПП: Уф, сега пък се заредиха Embarassed  Laughing Ама от къде вземаш такива формички. Тук все едни кръгли намирам Sad
Цитирай

Seattle, USA

Цитат на: Honda
Ди, едно въпросче. Краве масло ли ползваш или мас
И снимките при мене не се е отварят не знам по каква причина Sad  - пробвах да им взема само адреса и така да ги отворя ама ми даде грешна страница Confused

И малко извън тази темичка ама таман си ми паднала Very Happy  - пробва ли вече рецептата за козунак дето се пенче в машината за хляб- За науспешният ти опит знам, питам за другият Wink  Very Happy

Краве масло, тя и рецептата така си беше с масло.
А за снимките не знам защо не ги отваряш, при мен се отварят, ако виждаш тази от аватара трябва и тях да виждаш, на едно място са качени. Хайде утре ще ге кача и в Webshots и ще пусня линк, че сега вече е много късно.

Пробвах го козунака, пак провал, стана точно както и с моята рецепта, отдолу прегорял, отгоре тесто, може би си е от машината, хем тази програма ми е най-дългата 3ч и 40мин.
Цитирай
Цитат на: Di5
...Пробвах го козунака, пак провал, стана точно както и с моята рецепта, отдолу прегорял, отгоре тесто, може би си е от машината, хем тази програма ми е най-дългата 3ч и 40мин.

Значи няма да го бъде по най-мързелешката процедура. Ще караме по изпитаната Wink  Very Happy  Сладките ви са разкошни. Аз после си оправих постинга и ти написах, че се отвориха. Нещо временно явно е било
Цитирай

Само една питанка: стават ли веднага за консумация или трябва да "отлежават", за да омекнат Question

Защото аз имам формички-зайчета и може да ги спретна за нашия Великден Smile
Цитирай

Sofia

Леле, страшно са красиви. Вие ще ги ядете ли Question  Аз бих умряла от мъка. Confused  Ако имам сили по великден непременно ще ги пробвам.
Тане, от къде може да се намери формичка заек Question
Цитирай

Цитат на: Milena B.
Тане, от къде може да се намери формичка заек Question

Не знам Sad , не мога да ти помогна.......моите са наследствени от майка ми, т.е. от моето детство Wink
Но провери из по-големите магазини за домашни потреби, може да има. По Коледа например бяха напускали формички елхи, дядо мразовци и др. подобни......
Цитирай

Шумен

Ауууууууууууууууу, красота  smile3501 Браво на сладкарките, ще взема и аз да амбицирам мойта. А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте? И какво количество горе-долу ти отиде за тая доза бисквитки?
Цитирай

Sofia

E, сега за Великден наистина може да пуснат нещо интересно, че много ми харесаха тези бисквити. А освен вкуса и фасона е важен.
Цитирай

Цитат на: anomalia
А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте?

в никакъв случай недей с боята за яйца. С боя за сладки е оцветено, със сигурност Very Happy
Цитирай

Шумен

Цитат на: sladka hapka
А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте?

в никакъв случай недей с боята за яйца. С боя за сладки е оцветено, със сигурност Very Happy

Що така?!Нали уж я дават безвредна и ставала и за сладкиши? Thinking
Цитирай

аааааааа, тъй става.
Тая, която аз използвам, не е обозначена като безвредна, та се уплаших, че може да се ентусиазираш и да докараш някоя рядка радост на семейството покрай тия красиви бисквити.  Embarassed
Цитирай

Seattle, USA

Цитат на: Taneto
Само една питанка: стават ли веднага за консумация или трябва да "отлежават", за да омекнат Question

Защото аз имам формички-зайчета и може да ги спретна за нашия Великден Smile

О да, веднага могът да се хапват, та може до украсяване да не се стигне Smile
Цитирай

Seattle, USA

Ауууууууууууууууу, красота  smile3501 Браво на сладкарките, ще взема и аз да амбицирам мойта. А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте? И какво количество горе-долу ти отиде за тая доза бисквитки?

С боя за сладки я оцветих.
Като количество забърках от около половин чаша пудра захар.
Цитирай

Seattle, USA

Цитат на: Milena B.
Леле, страшно са красиви. Вие ще ги ядете ли Question  Аз бих умряла от мъка. Confused  Ако имам сили по великден непременно ще ги пробвам.

О на Диана въобще не и мигна окото, дори първо се изядоха най-красивите Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 58 отговора