Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

юридически въпрос

  • 27 окт. 2007, 13:12 ч.
  • Преглеждания  465  Мнения  6  Онлайн  1
Отговори
  • На Триъгълната земя в кьошето ... бях
  • Мнения: 980
Здравейте.
Уж съм начетена мома, но нещо не ми е съвсем ясно. АКТ ЗА РАЖДАНЕ. как се издава, кой го издава, къде се подава молба и кой я подава, по служебен път ли става всичко това?  ooooh!
Ситуацията е такава, че миналата седмица ми влезе в сила развода. Е, да, ама аз съм малко бременна (има няма в 7 месец съм Blush) и таткото не е съпруга ми.  Naughty След "аварията" живеем заедно с таткото и той припознава бебока. Семейство сме си и искаме да сме такова. Нооооо, по Семейния кодекс татко е бившият ми съпруг  Sad и сега има ли начин в акта за раждане да запишем в графата "татко" името на истинския татко на дечко? надявам се да се разбира какво искам да кажа, че съвсем се оплетох с тези татковци  ooooh!
и може ли таткото да припознае бебето още преди раждането? по съдебен път ли става? чета тези закони и някак си прескачам информацията, която търся.  Rolling Eyes

Реклама
# 1
  • Мнения: 517
http://lex.bg/forum/viewtopic.php?t=17081
Тук ще намериш отговор на твоя казус.
Най- безболезнено е да сключите брак преди раждането.

# 2
  • Мнения: 7 121
не най -безболезнено, а задължително е да сключите брак преди раждането на детето, ако искаш настоящият ти мъж да бъде вписан за баща. иначе не може да припознае детето, трябва да се води съдебен процес и става къде къде по-сложно. много хора в твоята ситуация си мислят, че става само с подписването на декларацията за припознаване, ама ако брака е прекратен няколко месеца преди ражднето не може да бъде припознато детето.

# 3
  • На Триъгълната земя в кьошето ... бях
  • Мнения: 980
благодаря за отговорите.  Hug
разбирам, че с един брак ще си улесня много живота, и моя, и на таткото. въпреки, че е лесно доказуемо, че е невъзможно бившият ми съпруг да е баща на детето понеже той е в чужбина, а аз не съм напускала страната в последните 9 месеца.
лек ден на всички

# 4
  • под дъгата
  • Мнения: 630
.

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 15:44 от Buba Mara

# 5
  • Мнения: 1 727
Ако жената се омъжи преди раждането, за баща се счита новият съпруг - чл.32, ал.2 от Семейния кодекс.

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 15:25 от Stitch

# 6
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Редактирах си поста и отивам в ъгъла да се срамувам. Хормоните в повече водят до умопомрачение и никому не прощават!

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт