Колко често...

  • 1 129
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте !!!Исках да ви попитам майчета, колко често децата ви цокат бибата, щото Филип много обича да премята из устата си.Притеснявам се това да не ни създаде проблеми , като деформация на небцето и прочие.От друга страна ако не му дам бибата си цока палеца(което май е още по-лошо) или смуче цялата ръка .Ако няма нещо в устата или ако на сила му вадя ръката  се сърди и само бибата го успокоява, даже му действа като приспивателно.Чудя се дали не е опасно все да му я тъпчем в устата за да избегнем придобиването на друг лош навик , а именно смучене на палеца

# 1
  • Мнения: 873
по принцип на опаковките на някои биби пише,че бибата се използва,за да предотврати навика с палеца.това естествено е с търговска цел,но си е и чиста истина Peaceбибата да не те трвожи,докато детето не стане на годинка-сега я цока,за да се успокои и за да задоволи сукателния си рефлекс. след годинката бибата става заместващ обект и всеки родител трябва да прецени на какво.моета бебка цока бибата само за заспиване и когато е разстроена от колики,ваксини,слагане на капки в носа.....

# 2
  • Мнения: 3 210
Моника цока биберона основно, когато заспива. Много често, след като заспи, го изплюва. Точно във вчерашното издание на "Часът на мама" се обсъждаше този въпрос. От малкото, което успях да чуя, разбрах, че определено това е по-добрия вариант от смукането на палеца  Peace

# 3
  • Мнения: 4 451
Мъничко ти е бебчето още, няма защо да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 1 217
Поздравявам този,който е измислил бибероната. Peace
Наистина е по-добре да цока бибата а не пръста.
Калоян като малък постоянно беше с нея.
Сега тя си седи до него и той като я иска си я слага сам.
Но като цяло малко я ползва.
Задължително за сън,после я плюе и когато е нервен ни помага много.

# 5
  • Мнения: 255
Да и Филип е постоянно с нея , иначе ще е постоянно с пръста в уста, апреди сън е задължителна.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Дъщеря ми постоянно е с биберона,но аз,не се притеснявам Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз се мъча да науча Зорница да смуче биба, защото иначе си пъха в устата и двете ръце /едновременно Laughing/.  Не се притеснявай, от всичко, което прочетох, май бибата е по-добър вариант.

# 8
  • Мнения: 724
И моята дъщеря е почти постоянно с биба и аз за сега не се притеснявам.Според мен са още малки и по добре бибата от колкото пръста.

# 9
  • Мнения: 1 371
Хич и не се притеснявам. Слагам залъгалката при него и когато реши - си я взима! Най-вече, когато заспива. А все по*често я използва за чешане на венците (нея най я уважава).

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
обикновено когато заспива или когато не е на кеф

# 11
  • Мнения: 6 164
Само за заспиване.

# 12
  • Мнения: 4 111
Доста често.

# 13
  • Мнения: 141
В края на предаването коментират точно този въпрос http://www.neterra.tv/bg/playstream.php?epid=30548&q=1&plid=3 Дано да ти дадат нужните отговори Rolling Eyes

# 14
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Когато иска, тогава я смуче. Иначе я плюе. Време не съм засичала, не мисля, че имаш повод за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт