MUFFINS???

  • 34 806
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Rosa, видях че в темата за Гофрети си писала че правиш лесни за приготвяне муффинси... Би ли написала рецептата тук?

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Мама от Финландия
Rosa, видях че в темата за Гофрети си писала че правиш лесни за приготвяне муффинси... Би ли написала рецептата тук?


С удоволствие! Simple Smile

Първо малко важна информация:
При Muffins се разбъркват отделно "сухите" и "мокрите" продукти. Предварително се загрява фурната на 180 градуса, а формата се намазва с масло (обикновено формата е за 12 парчета). След това "сухите" се прибавят към "мокрите" и се разбъркват кратко, без миксер, иначе ако се разбъркват по-дълго Ще станат сухи. Тестото се напълва веднага  във формата (ако тестото стои по-дълго навън, те Ще станат сухи и по-тежки) и се слага веднага в фурната. Пече се 20-25 мин. Oставя да поизстине 5-10 мин. и след това могат да се вадят.


Основна рецепта

250 гр. браШно "сух продукт"
2 ч.л. бакпулвер "сух продукт"
2 яица "мокър продукт"
250 гр. кисело мляко "мокър продукт"
100 гр. захар "мокър продукт"
75 мл. олио или 120 гр. маргарин или масло "мокър продукт"
по желание 250 гр. плодове (свежи или дълбокозамръзени неразмразени или от компот) "мокър продукт"

Ако искате пикатни  вместо захар се слага 2 ч.л. сол и по желание подправки, 200 гр. сирене или Шунка или зеленчуци и т.н.

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Muffins с череШи

1 яице
150 гр. захар
1 пакетче ванилова захар
1 приза сол
75 мл. олио
300 гр. мляко, но от по-гъстото "Buttermilch" (намерих го в един речник като "мътеница" преведено, но думата я чувам за първи път) Embarassed
275 гр. браШно
2 ч.л. баkпулвер
1/2 ч.л. сода бикарбонат
250 гр. череШи (овалят се съЩо в браШно)или 150 гр. малини

Приготвянето обясних по-горе

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Muffins с ябълки

1 ябълка
240 гр. браШно
1 ч.л. бакпулвер
1 ч.л. канела
1 приЗа сол
90 гр. Захар
50 мл. олио
1 яице
125 мл. мляко[/color]

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Muffins с риба тон

100 гр. настърган каШкавал (напр. Gouda)
150 гр. риба тон (от консерва в собствен сос)
1 малък лук
250 гр. браШно
3 ч.л. бакпулвер
4 ч.л. каперси
2 яица
250 гр. кисело мляко
75 гр. олио
2 ч.л. сол
2 ч.л. подправки

Ядат се топли. Към тях може да се поднесе сос (Dipp) от 200 гр. кисело мляко и 1 връЗка наситно наряЗан див лук (Schnittlauch, пак си нямах представа, че се каЗва така Embarassed ), подправен с черен пипер и сол.
[/color]

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Засега толкова рецепти, ако някои се интересува За повече, бих могла да напиШа и оЩе. Laughing

Единствено не съм сигурна, дали формите За MUffins се продават в България?! Confused:

# 6
  • Мнения: 3 634
Благодаря ти... Сега само ми остава да намеря един ден от седмицата в който да не правя нищо, и да се развихря с muffinsите.

# 7
  • Мнения: 1 290
Цитат на: rosa
Засега толкова рецепти, ако някои се интересува За повече, бих могла да напиШа и оЩе. Laughing

Единствено не съм сигурна, дали формите За MUffins се продават в България?! Confused:


С риск да прозву4а глупаво, бихте ли ми разяснили какво е Муфинс и какво и е специфичното на формата?

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Gvendolin
С риск да прозву4а глупаво, бихте ли ми разяснили какво е Муфинс и какво и е специфичното на формата?


Глупави въпроси няма, само глупави отговори! Wink

Това са малки кексчета, които се приготвят много бърЗо, тъи като продуктите само се раЗбъркват. ПроиЗхождат от Англия и след това са били пренесени в Америка, откъдето стават иЗвестни в цял свят. Ето една снимка напр.

А това е пример За формата

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
А дали може да се направят в металните чашки за крем карамел? Embarassed

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Незнам, но пробвай, заЩо да не може?! Те май имат съЩата форма?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Simple Smile Като гледам снимката наистина ми се струват нещо подобно - ще пробвам утре и ще кажа дали става  Simple Smile
Много апетитно звучат всичките рецепти  Hands Thumbsup

# 12
  • Мнения: 5 239
Nqkoi znae li dali v BG moje da se kupi takava forma za Muffins  Confused:

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Muffins със сирене и спанак

150 гр. брашно
3 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. сол  
2 с.л. зехтин
125 гр. кисело мляко
1 яйце
100 гр. сирене,нарязано на кубчета
100 гр. спанак (сварен 10 мин. в подсолена вода)

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Radina
Nqkoi znae li dali v BG moje da se kupi takava forma za Muffins  Confused:


Някъде четох, че форми има в магазинчето до "Сатиричния театър". На една платка са 6 формички и струват 12.50 лв. На ул. "Пиротска" продават три вида. Платка с 6 формички (средна големина) - 16.00 лв.; с 6 формички (големи) - 26.00 лв. и с 12 формички (малки) - също 16.00 лв.

Не мога да кажа, дали това отговаря на истината и кои са точно магазинчетата.... Преди време търсих къде се продават в БГ, за да кажа на маика ми и това ми казаха. Но след това тя си купи оттук форма, така че незнам дали информацията е достоверна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт