Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 окт. 2007, 16:54 ч.

"Вси светии" в детската градина

• 1 998
  • 36
  •   1
Отговори
  • в моя свят на мир и любов
Здравейте,

"Вси светии" не е наш национален празник, но въпреки това е удобен повод децата да се маскират и да се повеселят малко.
И понеже всекидневието им минава в детската градина, мисля че е подходящо там да се организира с помощта на родителите едно празненство.

Вие какво мислите по въпроса, имате ли вече някакви идеи за подобно празненство и какви костюми си избрахте за децата.

Аз първа ще споделя.
В нашата градина ще има такова празненство. На едното детенце съм взела розова рокля с крилца на пеперудка, на другото - крилца на пчеличка с някаква престилчица в черно и жълто. Ако успея да отида и аз, мисля да си сложа крилца на прилеп на главата и някакво импровизирано наметало. Определено ще е забавно. smile3533

# 1
  • София
Надявам се в нашата детска градина да не празнуват Хелоуин. Та ние нашите исконни традиции не тачим и не празнуваме българските празници, защо трябва да привнасяме чужди?

# 2
  • София
И аз се надявам да не го празнуват. Аз лично не го харесвам, а и мисля че дъщеря ми повече ще се изплаши отколкото весели Hug

# 3
  • София
Хубаво е да се организира карнавал на децата, но не Хелоуински. Пренаситена съм от чуждите празници и обичаи, които тук се почитат. Много ми е мило, когато децата празнуват в градината нашите си, български празници.

# 4
  • Sofia
Мисля, че ще празнуват.
Ради получи подарък от леля си дъждобран и ботушки тигърче и стават перфектно за празника. Ще й нарисуват лицето и е готова.

# 5
На едното детенце съм взела розова рокля с крилца на пеперудка, на другото - крилца на пчеличка с някаква престилчица в черно и жълто. Ако успея да отида и аз, мисля да си сложа крилца на прилеп на главата и някакво импровизирано наметало. Определено ще е забавно. smile3533

Идеята за празник с маски е много хубава. В нашите традиции това се прави на "Сирни заговезни" - 7 седмици преди Великден. Края на зимата и начало на пролетта.
А костюмите, които  си описала не са особено подходящи за Хелоуин. Маскирания трябва да изплаши духовете, а не да им се хареса.  Grinning
Все пак всеки празник носи радост на децата, така че направете си купона, а за поводи и причини  не задълбавайте!

# 6
  • София
Тц, тц, тц.. силно се надявам да няма подобни изцепки в нашата градина. Досега не е имало и се надявам да няма  Grinning
Вси светии! Бе какви Вси светии ви гонят? Ако някой ми обясни смисъла на тоз "празник" ще съм му благодарна. Също и с какво той е съществен за нашата българска култура. То като св. Валентин.. Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак. Айде нЕма нужда!  Crossing Arms

# 7
  • София
Вси светии не е ничий "национален празни"  Naughty

Нашата градина е немска и се маскират пролетта преди Велик ден.
Не обичам 'вносни' празници.  Crossing Arms

# 8
  • Бусманци
Тогава иде ред на една гатанка.

Кой е нашият "невносен" празник, на който се маскираме и "гоним злите сили"?

Е?  Rolling Eyes

# 9
  • София

Е?  Rolling Eyes

Е, ми кукерите бре!  Laughing Може да са привнесени отнякъде, ама във всеки случай не е тоя век  Mr. Green

# 10
  • гр. Пловдив
Нямам против, имам всичко - дори костюми за три групи...  Laughing
Но първа група не знаят къде се намират милите, ние сме тръгнали да ги маскираме.
Догодина.

# 11

Е?  Rolling Eyes

Е, ми кукерите бре!  Laughing Може да са привнесени отнякъде, ама във всеки случай не е тоя век  Mr. Green

Останали са ни от преди покръстването. Езически са, но са си наши традиции.
http://traditions-bg.com/bg/sub_7.php

luda, извинявай за изместването на темата.

# 12
  • София

Останали са ни от преди покръстването. Езически са, но са си наши традиции.
http://traditions-bg.com/bg/sub_7.php

luda, извинявай за изместването на темата.

bouquet И аз щях да кажа, че са езически, ама не бях сигурна. Това вече може да се нарече традиция. Няма значение откъде е дошла, важно е, че я има от векове!

И аз много се радвам на племенниците ми в Америка като ги гледам маскирани за Вси Светии, ама то си е тамошен празник. За да бъде един празник такъв трябва да е осъзнат! Аз лично изобщо нищо не знам за Хелоуин, освен, че децата се маскират и ходят да откупват бели срещу лакомства по къщите. Обаче защо го правят - не знам! Съответно не го чувствам вътрешно.

# 13
  • Бусманци
Ахъм. Сирни Заговезни имах предвид аз.  Grinning

# 14
  • София
Ахъм. Сирни Заговезни имах предвид аз.  Grinning

Да! Точно! На мен дори да си призная тия празници са ми повече присърце, отколкото християнските  Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт