Мигрена и гадене

  • 88 761
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 81
Иржи, недей така, бе, ние с тебе 6те се съсипем с теzи на6и нерви. После се 4удим откъде е главоболието. Ако zнаете оба4е как добре ви раzбирам. Да ви кажа, минала съм преz един период, когато продавах слън4еви о4ила на Графа Laughing Всъ6тност не е сме6но, само сега ми иzглежда така. Но вси4ко ло6о свър6ва и си zаминава, 4овек трябва това да си го повтаря. Всяка ве4ер и всяка сутрин. Ето една добра терапия zа мигрената.
белергамина не е скъп, но то4на цена не zная

# 766
  • Мнения: 242
Ей момичета всичко ще е наред! Няма как иначе ! Simple Smile Не се тормозете с малко воля всичко ще си дойде на мястото. Знам, че не е лесно, но се опитайте да мислите позитивно иначе знаете какви са последствията, а от това няма полза!
Прегръдки от мен и успешен ден без стрес и болки !   bouquet

# 767
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
  bouquet Благодаря ви за думите! Сигурна съм, че е така! Всичко се нарежда с повечко вяра, обаче!
При мен има нещо друго. На моменти се чувствам мн. несигурна в себе си, в знанията си. Страхувам се. Отдавна съм се откъснала от доста неща и се питам - дали ще се справя?! Има вече мн. млади хора, които са толкова напред с материала..... Незнам ThinkingПо принцип съм страшно отговорен човек и отворена за нови неща. Имам висше образование, а пет години си стоя в къщи! #Cussing outМн. исках да имам дете, чаках го доста години, после родих и посветих живота си изцяло на нея и на семейството. Загърбих себе си, нуждите си и забавленията си...Годинките си вървят и се нижат... Сега ми е мн. трудно да върна поне някои неща пак в предишната посока!
Лек и спокоен ден на всички! Hug Дано не съм ви отекчила с размислите ми , споделени с вас!

# 768
  • Мнения: 463
Добро утро и от мен!
Иржи, това , което чувстваш е нормално. Аз изкарах цялата бременност у дома, сама. Чувствах се по същия начин. Сега от около месец пак го чувствам. Кумата ми е шест години вкъщи , заради малките и дори й се наложи да ходи на психиатър. Затова аз все си повтарям, че това е временно състояние и е нормално. От време на време си обръщам повече внимание, макар и с повече воля и усилия и продължавам напред. Та нали сме живи същества. Ако не чувстваше тези неща бих казала, че си студенокръвно.
Знай, че няма да бъде винаги така, след като на теб не ти харесва това ти състояние.

Аз пък тази сутрин се събудих с мисли за лятната ваканция. Предсавяте ли си ? В това мрачно време, аз си мислех за слънзе и море. Да ви кажа честно това ме държи.

# 769
  • Мнения: 242
Момичета семейството е безценно и много важно,но трябва да мислите и за себе си, защото изпадате точно в такова положение. Според мен е много важно за една жена да се чувства Жена ! Да отделя малко време и за себе си е за приятели и за съпруга и детето разбира се. Защото живота не е свършил и има още много мигове, за които да се живее. Много, много !

# 770
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен!
Първо да отговоря за цената на белергамина - 1.30 лв., таблетките са 20 бр., мънички и розови.
Иржи, не се тревожи за този период от живота си. Това е напълно нормално да си вкъщи, да отглеждаш и се радваш на детето си, съпруга ти да е до теб. Всеки е минал оттам, а както казва и Лилчо "живота не е свършил и има още много мигове, за които да се живее" е точно така. Повярвай ми как бих искала да върна времето точно с 10 години назад. Точно тогава бях се впуснала във вихъра на работата, имах собствен частен бизнес /сладкарство/, направих точно обратното вместо да си стоя в къщи, да си родя още едно дете, просто не ми остана време от работа за това, а сега вече и да искам не мога по здравословни причини. Има време за всичко, ще дойде време и да работиш - цял живот дори. И знанията ще си дойдат на мястото, аз също бях прекъснала  да работя по професията си, но се свиква и увереността идва с времето. Мисли за хубави неща, аз примерно си мисля да пробвам да се обучавам да рисувам с Фотошоп в друг подфорум на сайта /Хоби/ има уроци, пък ще видим. Ако не това имала съм и периоди в живота си, през които вместо да рисувам - пиша стихове. Итака все нещо измислям да правя.
Мама на Йоан, много добре, че мислиш за лято, слънце....ето такива мисли разсейват, не бива да се оставяме на лошите мисли, все един ден ще изгрее Слънцето и за нас!
Пожелавам на всички лек ден и повече усмивки! Hug

# 771
  • Мнения: 679
На моменти се чувствам мн. несигурна в себе си, в знанията си. Страхувам се. Отдавна съм се откъснала от доста неща и се питам - дали ще се справя?! Има вече мн. млади хора, които са толкова напред с материала..... Незнам ThinkingПо принцип съм страшно отговорен човек и отворена за нови неща. Имам висше образование, а пет години си стоя в къщи!

Иржи, и аз съм така. Завърших висше през 2003, но няколко години работех по заведения като сервитьорка и барманка. Дори по време на следването си работех, въпреки че бях редовно обучение. После си намерих друга работа, в една-две фирми, но определено нямаше нищо общо с образованието и специалността ми. Заплатата все  клонеше около минималната. Какво да ти кажа. Веднъж изпуснах държавна работа, защото тъкмо ме бяха назначили в една от фирмите, за които писах. Мислех, че работата ще бъде интересна и ще имам възможност за развитие, пък то се оказа абсолютна глупост от моя страна. Никой не ми казваше какви са ми точно дневните задължения и всеки ме юркаше както си иска. На всичко отгоре всички говореха зад гърбовете си, а се правеха на много добрички. За това ме е яд най-много. Добре че вече не съм там.

Та така, и аз губя вярата в себе си и все се питам: "Ще се справя ли?" и имам чувството, че другите са по-добри от мен, че нямам необходимите знания. Но се надявам за времето, в което ми остава да съм вкъщи да придобия повече увереност. Преди време намерих един полезен сайт относно това как да напишем автобиография, мотивационно писмо и да се подготвим за интервю за работа. В него има материал за жени, които дълго време не са били на работа поради отглеждане на дете. Това е сайта:

http://www.jobhow.org/27.html

Създателят на сайта е описал майката на кои свои положителни качества да наблегне и да се отърси от отрицателните мисли за себе си и за това дали ще се справи. Надявам се да ти бъде полезен, както и на Диди, макар че нейното положение е по-различно.  Peace

В сайта има и други линкове и препратки, обърни им внимание, защото материалите са доста. Във всяка заредена страница има такива линкове. Подчертани са в синьо, а също така има важни линкове в дясната част на страниците, в сивия панел.

Дано съм била полезна,   bouquet макар и извън темата за мигрената.
Приятен ден на всички!

# 772
  • Мнения: 438
Здравейте момичета!
Радвам се,че разведрихме темата за главоболието и мигрената. Но най-важното е здравето! Когато сме здрави все ще намерим разрешение на проблемите и работа. Така,че не трябва да губим кураж и да мислим положително. Престоя ни у дома е свързан с най-хубавите мигове на нашите деца-порастването им. А за работата-цял живот е пред нас да го правим, а и нали човек минава през различни етапи от живота си. Така,че всичко ще се нареди само трябва да сме с положителна нагласа за живота и всичко ще се оправи!

# 773

Общи условия

Активация на акаунт