Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 286
Момичета вчера ни сложиха трета доза Пентаксим( за 4-я месец) и малката вечерта вдигна 39 градуса температура.Първата инжекция понесе без проблем,втората мина с подутина на мястото н инжекцията(според педи е от самото убождане), а третата е с подутина и висока температура.Спаднах Т до 37,7 с Панадол,но сутринта беше пак с 38,1.Водих я на частен педиатър и тя ми каза,че вече има няколко случая на деца с Т след 2-ри или 3-ти прием.Случвало ли се е на някой?И тази реакция означава ли,че има непоносимост към някоя от бактериите,което ме навежда на ужасяващи мисли.При това положение,трябва ли да реимунизирам на 14 месец?Притеснена съм много.В момента сме на Нурофен 3х4 мг и не мога да се ориентирам дали е отминала опасността.По принцип колко време трае Т от васкина?Моля споделете!!!
« Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 10:56 от ladybg »
Цитирай

Плевен

Мнения: 474
 Thinking
Аз мисля, че всичките тези въпроси /особено за съмнението за алергия/ трябва да ги зададеш на педиатър и то добър! Peace Ама пък и всички деца понасят различно ваксините - била тя и Пентаксим. Затова най-добре се допитай до лекар!
Цитирай

София

Мнения: 1 227
38,1 не е толкова висока Т. В листовката към Пентаксима пише, като странична реакция може да се вдигне Т. Ани също вдигна, някъде към 38,3. Тогава дадох Панадол, но сега съжалявам, трябваше да изчакам сама да спадне. За твое успокоение, поговори с педиатър.
Цитирай

Varna

Мнения: 95
И ние имахме същия проблем. След 2 безпроблемни приема, на третия Пентаксим моят син вдигна Т 39,5, освен това крачето му беше много подуто и зачервено. Веднага звъннах на нашата педи и тя каза, че е нормално, при много дечица третия прием ваксината дава такава реакция. За да се успокоя повече, ходихме и на частен педиатър и тя каза, че няма проблем. Температурата сваляхме почти 3 дни, редувахме на 4 часа Панадол с Нурофен. Подутината на крака мина след 2-рата седмица.  Hug
Цитирай

София

Мнения: 2 271
След последния прием на ДТК в повечето случаи е така.Аз слагах на моята дъщеря Инфанрикс и ситуацията беше същата.
Цитирай


Мнения: 286
След последния прием на ДТК в повечето случаи е така.Аз слагах на моята дъщеря Инфанрикс и ситуацията беше същата.

А има ли някакво обяснение защо тези реакции се получават след третия прием,някакво натрупване на бактерии ли е? Мога ли да реимунизирам с 4 прием след годинката в такъв случай?И мацки,не ми говорете за свестни педиатри,че сама започвам да си правя диалози от яд към тях.
Цитирай

София

Мнения: 38 322
след всеки следващ прием организма на детето се бори все повече, защото шима все по-силна имунна система...и за това се дигат и по-високи Т и т.н....след последния прием реакцията по принцип е най-силна, но и така се образува по-добър и траен имунитет.
Все пак непременно бих се обадила или отишла при педиатърката и бих задала на нея всички вълнуващи ме въпроси.
Аз си го имунизирам с дтк, което си го дава касата, та винаги сме имали Т, но естествено съм му поставила всички нужни имунизации.
но Т не трябва да продължава повече от 3 дни...при нас винаги е по 2-3 дни по около 38-38,5....сега даже на последната док каза да не се притеснявам и 40 можел да дигне....давам калпол или свещички ако мине над 38 - зависи колко вис се дигне...
Цитирай


Мнения: 286
bubu_to ти хубаво ме пращаш на педиатър,ама моята педиатърка не знаеше какво съдържа Пентаксим,спори до последно за менингитната съставка,след това извади някаква брошура,прочете я  и се укроти.Та ако имаха нужните знания....мацка ти определено си по в час от нея.
Цитирай

София

Мнения: 38 322
Smile ми смени я, аз това го разказвам както с 2 думи ми го е казала нашата педи....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.