ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 705
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 198

[/quote]

Това само нурсери ли е или нурсери скул...
защото за обикновено нурсери имат фул таим, ам и пм сесия. напр. за градината на моя син фул таим е от 7.00 до 18.00, ам сесия от 7.00 до 12.30 и пм сесия от 12.30 до 18.00.
Ако не е фул таим си избираш сесия - ам или пм и кои дни.
часовете които си дала ми се струва,че са за нурсери скул и това са,освен ако не платиш за допълнително време.
За спането - в нурсери скул не спят. В обикновено нурсери обикновено след обяд ги слагат да спят,но само които иска. ако детето не иска да спи му се дават някакви тихи занимания..
[/quote]

Ave, Macoball, става въпрос за нърсъри скул, незнаех че има разлика... Значи, ако искам цял ден и детето да спи, трябва да е обикновено нърсъри. Ясно.

И честит празник на всички, които празнуват! devil

# 61
  • Мнения: 720


И честит празник на всички, които празнуват! devil

[/quote]



ух ,че гадно е това.. Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 3 480
КЛОНКА, изчетох и старата и новата тема и реших да ти напиша и моята гледна точка по твоя "казус". мисля, че с теб си приличаме по някои неща, но основната разлика е, че при нас финансовата страна беше решаваща затова засега да живеем тук.
и аз като теб съм филолог по образование, когато се оженихме си работех в софия от 2г., защото в бургас ми беше станало "скучно". имам предвид факта, че аз доста често съм сменяла градовете в българия и вече след софия нямаше накъде освен някъде в чужбина. случи се така, че съпругът ми години наред живееше в лондон и след като аз забременях с първото си дете решихме, че така или иначе ще имам 2г. платено майчинство няма да е зле да видим как ще е да живеем тук. докато аз и детето вземем визи мина доста време и когато можехме да дойдем тук аз забременях с второто дете. не съм имала възможност да работя тук, защото аз бях "небременна" 2 месеца. купихме къща и сега аз съм си вкъщи вече 3-а година, гледам сина си на 2г.10м. и дъщеря ми на 3м. за децата наистина има много предимства, но за мен ... и моято ежедневие в софия беше "виждане с приятели след работа вечер или уикендите", но тук е много по-различно. излизам сама със свекърва ми и с децата, ходим на плейгрупс, запознавам се и разговарям майки - но не е същото като в бг. хората и манталитетът са различни. не знам и колко е голямо детето ти. не съм очарована от градините и училищата тук, но ще дам засега баткото, за да е сред връстници и да учи езика. наистина опитвам се да се интегрирам, доколкото мога, но в бс ми харесва най-много. разбира се, зависи от характера, от интересите и от финансовите възможности... на мен не ми харесва климатът тук. когато вали и е мрачно (2/3 от времето тук през годината) се чувствам зле. липсва ми и морето. това тяхното тук не е море с тоя чакъл и температури ... разстоянията са огромни. не знам като тръгна да си търся след около година работа дали ще намеря подходяща с филологията. разглеждала съм обяви, имат доста високи изисквания, опит в ЮК. не казвам, че всичко е черно и бяло, но ако имах финансова възможност да си гледаме децата в бг и да не се притесняваме за пари не бих мръднала от бургас. с добри доходи човек може да пътува където си поиска. за кратко и за дълго. много добри училища има и в бг вече ...
имам познати семейство българи, които са доста заможни. те живяха няколко години тук, но сега окончателно се прибират в бг. по много причини ...

извинявам се, че стана толкова дълго

# 63
  • Мнения: 720
ходим на плейгрупс, запознавам се и разговарям майки - но не е същото като в бг. хората и манталитетът са различни.  наистина опитвам се да се интегрирам, доколкото мога, но в бс ми харесва най-много. разбира се, зависи от характера, от интересите и от финансовите възможности... на мен не ми харесва климатът тук. когато вали и е мрачно (2/3 от времето тук през годината) се чувствам зле. липсва ми и морето. това тяхното тук не е море с тоя чакъл и температури ... разстоянията са огромни.  не казвам, че всичко е черно и бяло, но ако имах финансова възможност да си гледаме децата в бг и да не се притесняваме за пари не бих мръднала от бургас. с добри доходи човек може да пътува където си поиска. за кратко и за дълго. много добри училища има и в бг вече ...
имам познати семейство българи, които са доста заможни. те живяха няколко години тук, но сега окончателно се прибират в бг. по много причини ...

извинявам се, че стана толкова дълго


хм...това си го разпечатала от мислите ми,признай си! Mr. Green
(и на мен ми липсва морето Cry,много ...и всичко останало покрай него)

# 64
  • Мнения: 39
Бързо ще влезете в ритъм, 2 часа не са голяма разлика. Пюретата можеш да ги вземеш в ръчния багаж и да я нахраниш по време на полета. А следобедното, можеш да го направиш с 1 час по късно, не е фатално. Полета децата лесно го понасят, виж родителите май се шашкаме повече Crazy А да знаеш колко е топло и слънчево сега тук, само за разходки из парка е, а опадалите листа така хубаво миришат!
[/quote]
Уф, да бе така е че, май се шашкаме повече отколкото е нужно но...като попътуваме малко напред назад (както ни се очертава) ще свикнем  Laughing Иначе нямам търпение за малко разнообразие щото това ежедневие може да те побърка (не че, не съм щастлива с малкото същество) особено ако няма кой да ти помогне и мъжа ти го няма до тебе Cry.
Благодаря ви за съветите на всички, много сте ми от помощ   bouquet
cheeky също   bouquet

# 65
  • Мнения: 39
Уф, да бе така е че, май се шашкаме повече отколкото е нужно но...като попътуваме малко напред назад (както ни се очертава) ще свикнем  Laughing Иначе нямам търпение за малко разнообразие щото това ежедневие може да те побърка (не че, не съм щастлива с малкото същество) особено ако няма кой да ти помогне и мъжа ти го няма до тебе Cry.
Благодаря ви за съветите на всички, много сте ми от помощ   bouquet
cheeky също   bouquet

# 66
  • Мнения: 3 480
harrietTJB, предполагам, че не си единствената, чиито мисли съм разпечатала ...

мога да пиша много по темата, но не искам да отказвам КЛОНКА от намеренията й. аз винаги съм мечтала да живея някъде в Италия, пак на море, близо до модата, до храната им ... но сега май мечтая да си живеем в бургас, при близките и приятелите ни. аз по принцип съм и много комуникативна личност, нямам проблеми с езиците, но в много случаи тук удрям на камък ...заради това, че съм източноевропейка вероятно, знам ли. опитвам се да се настроя позитивно, (ето и на курс ще се запиша) и да извлека максимална полза от престоя ни тук ... да не говорим колко ме е яд, че на цената на нашата къщурка тук бихме могли да си купим доста хубава луксозна къща в бг по морето ... но положително ще живеем в българия в далечно бъдеще ...

Аna Mu, при пътуването със самолет най-големия проблем за сина ми е тясното пространство (но той е голям) и болката в ушите от налаягането при приземяването. неистово реве и отказва да пие вода, а преглъщането отстранявало болката, така че давай на детеце водичка, ако го болят ушите. иначе наистина няма нищо притеснително.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 20:03 от S T A R D U S T

# 67
  • Мнения: 720
harrietTJB, предполагам, че не си единствената, чиито мисли съм разпечатала ...

мога да пиша много по темата, но не искам да отказвам КЛОНКА от намеренията й. аз винаги съм мечтала да живея някъде в Италия, пак на море, близо до модата, до храната им ... но сега май мечтая да си живеем в бургас, при близките и приятелите ни. аз по принцип съм и много комуникативна личност, нямам проблеми с езиците, но в много случаи тук удрям на камък ...заради това, че съм източноевропейка вероятно, знам ли. опитвам се да се настроя позитивно, (ето и на курс ще се запиша) и да извлека максимална полза от престоя ни тук ... да не говорим колко ме е яд, че на цената на нашата къщурка тук бихме могли да си купим доста хубава луксозна къща в бг по морето ... но положително ще живеем в българия в далечно бъдеще ...



и ние  така Peace...засега сме тук,даже ще си търсим нова къща скоро,но за близкото бъдеще имаме мисли да се върнем.Мъжа ми не е бг,но е живял там доста години и му харесва ...просто въпроса е да се уточнят най вече  финансите до тогава.

# 68
  • Мнения: 818
Повечето от вас може да не ги засяга,или са го видяли вече,но все пак:
http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=17626

# 69
  • София
  • Мнения: 2 840
Интересно е, че много мои познати, които се омъжиха за чужденци споделят, че на съпрузите им дотолкова им харесвало тук, че всичките са решени на някакъв етап от живота си да се заселят в България.

То това, според мен, е най-хубавото - човек да може да живее, където пожелае. И да се чувства в хармония със средата и със самия себе си.

# 70
  • Мнения: 884

То това, според мен, е най-хубавото - човек да може да живее, където пожелае. И да се чувства в хармония със средата и със самия себе си.
То и това не е много хубаво!Да се чудиш къде ти се живее и да не можеш да решиш!  Laughing
Хайде идвай,стига мисли! Ако не ти хареса  година-две ще се прибереш!  Grinning


Между  другото,за който се интересува,няма да се местим в Париж!

# 71
  • Мнения: 2 032
Macoball, съболезнования за което.

# 72
  • Мнения: 884
Macoball, съболезнования за което.
Laughing
Съпруг ми купон вдигна и е мнго доволен ,че ще сме още поне 2 години тук!  Laughing Знаеш, любовта американска към френските събратя е безкрайна!

# 73
  • Мнения: 2 032
Съпруг ми купон вдигна и е мнго доволен ,че ще сме още поне 2 години тук!  Laughing Знаеш, любовта американска към френските събратя е безкрайна!

А, cheese-eating surrender monkeys ли им вика.
Кажи му да не стъпва в South Ken, станало е като френско поселище, вървиш си по Bute Street- имената на магазините- френски, стоките- и те, продавачите -и те, купувачите- тоже. Лондон бил 7-ят по големинат френски град. 150,000 франсета живеели у Лондон.

# 74
  • Мнения: 884
А,чакай,чакай! Френската кухня,респективно френските бакалийки много се уважават в нашето семейство !  Laughing


Момичета,след 2 седмици ще сме в Бг. и ще посетим дом за деца в с. Овчарово Варненско. Там има 40 деца на възраст от 3 до 6 год. За тях се грижи  много всеотдаен персонал и директорка,която наистина си гледа работата! Системно там помагат с продукти и ремонтни дейности,обзавеждане от Сдружението на Варненските майки,без които този дом не би бил същият.Естествено винаги има нужда от плодове,зеленчуци,млечни продуки и малки сладкишчета за сладурите там! Ако някой иска да се включи с малко дарение да не се срамува и да си каже!  yes 

Общи условия

Активация на акаунт