ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 698
  • 298
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 897
Лида, вас не ви ли е страх да купувате къща (пък и всички купуващи в момента) сега, когато се говори за срив на пазара ( за който от доста отдавна се говори)? Мен лично би ме било страх да купя къща сега.

Не ми казвайте, че говорите за така наречения срив на Northern Rock свързан със срива на sumbprime market-a в USA, тази тема ме преследва дори в БГ МАМА, направо не мога да повярвам  Mr. Green!

Aко нещо конкретно ви тревожи може да повдигна темата в петъчния час Financial Institutions and Markets, където и без това само за това гововим със сладкото деде от Mayfair, което ни преподава  Wink, тъкмо ще ви снабдя с компетентно мнение (шегувам се, не се правя на важна ако случайно на някого така му прозвучи  Crazy).

А покрай кой кампус на Richmond-а си минавала - в Richmond или в Kensington. Този в Ричмонд е наистина внушителен на вид, а другия е на супер място, но базата не е твърде добра.

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Момичета, не ми се смейте, нещо съм изперкала днес! Ходих по магазините и нали навсякъде я халоуинска, я коледна украса, обърках се  Crazy По този повод украсих и темичката, но всъщост, като се замислих, доста време остава до Коледа  ooooh!
Гледате ли Х-фактор?! В къщи всички цъкахме на изпълнението на Ники!
А този срив на цените за недвижими имоти и мен ме преследва! В същност, от както сме дошли в УК се говори за това, но в последно време е много по-усилено! Лондончанки, как са цените на недвижими имоти при вас? Казват, че ако започне подобен срив, първо ще се забележи в столицата!

# 3
  • Мнения: 818
Дени питай,че и мен ме интересува  Hug
Аз мисля,че има спад в наемите(но не съм сигурна),скоро разглеждах 1бдр в нашия район
може да намериш за около £500-£600,преди 1,5г не бяха под £750

# 4
  • Мнения: 1 959
Честно не ми се вярва да стане срив на пазара особено за имоти.По ми се вярва цените да се вдигнат с още 4-5% през следващите 2-3год.Има търсене а предлагането не е достатъчно.Ние търсим в момента още една къща да закупим за под наем и вярвай ми не можем да намерим нещо което да отговаря на нашите изисквания.
Украсата на темата е много хубава не я сменяй моля те все пак остават около 2 месеца не е много

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ние продадохме нашата къща наскоро и до две седмици ще сме в новата ( искам да кажа на хартия понеже аз се подвизавам вече в БГ  Mr. Green) Очакванията ни откъм цени се покриха общо взето, направи ми впечатление, че много къщи докато излязат на пазара и моментално се купуват, явно си има търсене. Но нека все пак специалист се изкаже по темата  Grinning Деничка, аз учих в Хюрън, имах и от Ричмънд доста познати. Аз ще се явя на острова другата седмица за 2-3 дни и се радвам като малко дете  Laughing Ако някой беше изказал подобно предположение преди 3-4 години сигурно много щях да му се смея.
Не знам дали Клонка ще се депресира, ако не работи в Англия, обаче аз вече се замислям дали да не се върна към старото си амплоа на домакиня , особено пред вид факта,че утре ще работя  Twisted Evil Съвсем не беше толкова лошо в интерес на истината  Laughing
Нещо, което за нищо на света не трябва да пропускам в Белгия? Освен шоколада  Laughing

# 6
  • Мнения: 818
Нещо, което за нищо на света не трябва да пропускам в Белгия? Освен шоколада 
Пикаещото момче Hug
Аз не те разбрах,ти си се върнала в БГ да работиш ли?

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 00:00 от Diorella

# 7
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка, че в понеделник почваме училище и тогава трудно стигам до компа.
И аз тази вечер сърфирах между танците по ББС и Х-фактора. На мен Ники ми е фаворитката, макар все още е без каквото и да е самочувствие, но със страхотен глас. Стискам и палци да е на финала, пък е и наша гордост, бирмингамска.
А за къщите, уж има малък застой с цените, пък такова бързо купуване има.

# 8
  • Мнения: 100
Много хубава темичка! м_е_р_и,  Hug Аз Strictly Come Dancing не го гледам, малко ми е скучно, но на X Factor съм фен. На мен пък любим ми е Leon, макар че и Rhydian ми е по сърце много.  Mr. Green Иначе другите ми сериозни телевизионни зарибявки са Jeremy Kyle и по BBC3 Singing With The Enemy. Като цяло през повечето време всичко по телевизията е безумно тъпо. Личи ми че съм отегчена домакиня, нали?  Mr. Green
Тук при нас с цените на къщите никак нямат проблем, всичко на пазара е  Sick. Като сравня цените със съседен Hampshire и ми призлява.  Ще си купим и ние къща ама след като се пенсионираме май при тия цени. Mr. Green
Пожелавам на всички много хубав и усмихнат ден!   bouquet

# 9
  • Мнения: 948
Мерси за новата темичка, Мери! На мен ми е празнично  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 840
Красива тема!
С настроение!

За този срив на пазара на недвижими имоти не зная почти нищо.
Веднъж чух някаква информация за промяна в политиката на банките по ипотечните кредити.Сега се давали много такива, а вече нямало да е така.Сигурно това е връзката.

В България цените се вдигат за София в ценъра и в някои квартали, които са почти изцяло вече застроени.

По морето цените са традиционно високи, но личните ми наблюдения са, че там има спад в продажбите/става въпрос за новопостроени или стоящи се комплекси от затворен тип в курортите/. Не съм забелязала обаче спадът в търсенето да е довел до такъв и на цените.

Маймунка,аз не се депресирам лесно по принцип. Честно казано, ако няма с кого да си обеля дума, няма да съм във възторг, но пред перспективата да работя нещо, което не харесвам, предпочитам да си намеря хоби, с което да разнообразявам времето си.
Пък и сигурно има разни курсове, които могат да се посещават, да се ходи на фитнес, на плуване, на изложби, кино, театър.....на всякакви места.....
Не зная.Тук не ми е никак скучно, а се срещам с приятелите си само вечер и то не всеки ден.Хората, с които се срещам най-често, всъщност - ежедневно - са майките от градинката.И бащите, де.А те са ми "нови" приятели, по-скоро познати.Вероятно навсякъде се правят подобни приятелства, покрай децата.

А ние тук днес имаме избори.
Аз няма да гласувам. Mr. Green

Хубав ден, момичета Hug

# 11
  • Мнения: 884
Бърз запис ,че свекитата са тук от вчера и вече ми иде да   smile3514
Добре ,че са надалеко и се виждаме рядко,направо си самозавидях  Grinning
Мери,мерси за Коледната украса! И на мен ми е вече празнично,вчера като видях колко народ имаше по нашият High street  Shocked . Явно хората започнаха да се подготвят с Коледните подаръци.
клонка, Лондон е страхотно място 1 дете да расте. Има толкова много забавления ,културни мероприятия екс. Стига и на теб да ти е комфортно ,не се замисляй!
Хайде,бягам аз да стискам зъби до четвъртък!  newsm58

# 12
  • Мнения: 2 897
КЛОНКА, уверявам те, с пари е абсолютно невъзможно да ти е скучно  Laughing! Нали ти писах и преди - то молове, то паркове, то музеи, то културна програма.. Да не говорим, че за всяко нещо съществува клас, курс или кръжок - дет'се вика сигурно и курс по бъркане в носа може да се намери  Mr. Green! И като добавиш няколко приятелчета за излизане от време на време.. Мога и аз "да се жертвам"  Crazy! А ето на този сайт може да разгледаш какво и къде можеш да правиш тук http://www.timeout.com/london/

А за имотите затягат ипотечните кредити след така наречения срив на Нордърн Рок.
Стана голяма тъпардия и естетвено правителството дойде на помощ като един голям спасител гарантиращ сигурността на депозитите.
Интересно защо подобни ситуации е имало неведнъж, но не е имало публичност, а при този случей, който не е особено по-различен направиха медиийно покритие все едно ледниците на северния полюс са се разтопили до един.
"Някой" май е искал да си направи добра реклама, провокирайки създаването на паника.
Затягането на кредитите е необходима стъпка, но за това трябва да се замислят американците откъдето всъщност тръгна целия проблем и заради които интер банк маркета пострада.
Абе няма американци - няма проблем  Mr. Green (това в кръга на шегата).

# 13
  • София
  • Мнения: 198
Здравейте момичета,
ми не съм гледала X-factor и BBC  и незнам, за коя Ники говорите, ама ми е интересно да си чета, и само чакам Маги да заспи и се лепвам за компютъра. Тука (BG) цял ден дават изборите. Тоя път ходих с кеф да гласувам, някак си бях убедена, че трябва да го направя, най-малкото заради това че са платили на циганите да гласуват и всички бяха дошли още преди обед. Нaпук на всички.
А сега имам и домашно да пиша, и аз станах ученичка, ходя на уроци по английски малко да вляза в час, че и всичко дето съм знаела досега е отишло незнам къде си... newsm78 #Crazy
Как им завиждам на тези дето си го говорят английския ей така, все едно си говорят на български. Аз тоя език го уча от ученичка и все ми е каша в главата... А пък като тръгна да говоря ... Embarassed уста пълна със сливи. Laughing
Както и да е, ще кълва учебниците докато трябва.

Лиде браво за покупко-продажбите, стискам палци всичко да мине гладко. После ще разказваш за Ромфорд. Аз още се колебая между Ромфорд, Ричмънд, Гринуич и Бромли. Та ще видим като отида и накъде ще ни задуха вятъра.

Та нали ви казах, че ще дойда само за няколко дни, и таткото ще ме води да видя Лондон, ама и той горкия незнае къде да ме заведе, щото и той не е ходил. Освен на Лондон eye, къде ще е интересно да отидем. Дайте идеи, някой музей ли, планетариум ли, аквариум ли...

Мери много добре ми действа коледната украса, аз вкъщи си я правя отрано и стои до късно та да и се радвам повече. Затова поздравления и от мен.

macoball, стискам палци Simple Smile
Моите поне са си добрички, та май съм късметлийка Wink

Клонка, имаш още малко време, ако размислиш за гласуването. Иначе успех ти желая, каквото и да решиш за Англия, и мисля че вече имаш приятелка в лицето на Деничката, пък и доста от другите момичета те подкрепят.




# 14
  • Мнения: 1 363
Мериbouquet за положеното усилие и време да пуснеш нова и така добре оформена нова темичка Heart Eyes

Деничка, за този в Ричмънд говорех.
ще продължа по -късно

Общи условия

Активация на акаунт