Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 863
Договорът ми е срочен до 31 юли 2008,искам да напусна по ред причини,в самия договор не е упоменат срок  на предизвестието,но много се опасявам,че е 3 месеца... Rolling Eyes Искам да попитам дали мога да се възползвам от чл.327,ал.6:

Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие
Чл. 327. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:

6. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;

Тази година записах трети курс редовно обучение в Софийски университет,тоест продължавам образованието си в учебно заведение на редовно обучение.Дали мога да напусна без предизвестие?Какво мислите?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 22 264
Присъединявам се и аз към това питане. Разликата при мен е, че съм на договор по чл.68 ал.1 т.3 от КТ.
И при мен ли важи 3-месечното предизвестие, като аз не уча в момента?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 863
Лиляна,и ти ли напускаш? Sad
Дано някой да се намери да даде компетентно мнение...

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 22 264
Лиляна,и ти ли напускаш? Sad
Дано някой да се намери да даде компетентно мнение...

При мен причините са много. Има личен мотив. Не е само заплащането и стачката.
Съжалявам, но отдавна съм го взела това решение.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 154
Дали мога да напусна без предизвестие?
Можеш  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 863
Биби,сериозно ли?Ако съм студентка редовно обучение мога да напусна по всяко време без предизвестие,така ли?Имам предвид при срочен договор?

# 6
  • Мнения: 5 262
Биби,сериозно ли?Ако съм студентка редовно обучение мога да напусна по всяко време без предизвестие,така ли?Имам предвид при срочен договор?

Не е точно така. За да се възползваш от таи клауза, работодателят ти трябва да е бил уведомен, че си студентка редовно обучение и да е дал съгласието си. Това важи както за тази клауза, така и за отпуските за полагане на изпити и т.н.

# 7
  • Мнения: 5 262
Присъединявам се и аз към това питане. Разликата при мен е, че съм на договор по чл.68 ал.1 т.3 от КТ.
И при мен ли важи 3-месечното предизвестие, като аз не уча в момента?


Това пак си е срочен договор. Същото важи.

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт