Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

варна

Мнения: 214
започнах работа по трудов договор, но все още съм в майчинство .интересувам се към кого трябва да подам молба за преизчисление  на 50% от оставащия период на майчинството. детето ми е родено през 2006  и досега работодателя изплащаше сумата.новия ми работодател казва ,че това е задължение на нои.благодаря предварително на всички
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Мнения: 8 230
Обезщетението за периода на отпуска за бременност и раждане в размер на 315 дни се изчислява на база брутното и нетното възнаграждение за последните 6 месеца. Обезщетението за гледане на дете до 2 години е с фиксирана сума и ако майката се върне на работа преди изтичането му има право на 50% от обезщетението към заплатата.
Цитирай

варна

Мнения: 214
ДейзиГ  благодаря ти за отговора . само искам да допълня ,че от новия си работодател получих

1.молба декларация за изплащане на парично бещетение
за отглеждане на дете по чл.54 от ксо  - прилижение 4 към чл.5

2.декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обещетение при бременност и раждане  чл.50 и 51 от ксо -приложение 1 към чл.3 ал.3 и4

необходим е и ксерокопитан акт за раждане на детето.

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.