Все още нямам коремче?

  • 2 015
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 317
Здравейте! Може би звучи малко глупаво, но аз все още нямам коремче. Моето е съвсем мъничко и ако човек не знае няма да разбере, че съм бременна. А съм в 5 месец. При последното си посещение при лекаря видяхме бебчо, който беше много активен и ни казаха, че всичко е наред. Но за мен е малко странно, че не ми личи. Аз по принцип съм с нормално телосложение - висока съм 173 см и при последното теглене преди две седмици бях 56 кг. За това си мисля, че би трябвало да ми проличи по-рано!  newsm78 newsm78 newsm78
И още един въпрос - нормално ли е понякога ниско долу в дясно да ме боли корема. Дали е от нарастването на матката или да бягам на лекар! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 354
Здравей, Веси, Не се безпокой , че нямаш коремче- на някой жени им проличава чак през седмия месец. На мен също до 20 седмица почти не ми личеше , а на всичкото отгоре до седата на 4 месец не бях наддала нито грам. И аз като теб се притеснявах от това , че коремът ми е малак , а теглото ми не се променя. СЕГА ВЕЧЕ ИМАМА ПОРЯДЪЧНО ТУМБАЧЕ.Лошото е , че при тегленето на последната консултация се оказа , че за около 3 седмици съм наддала 4.5 килограма. Сега вече се притеснявам , че много дебелея.
  Относно болките ниско долу вдясно. Възможно е да е от разтягането на матката , но може и да е нещо по - сериозно. Потърси съвет от лекар.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не се притеснявай че не ти личи. Имахме една мама в Октомврийките, на която до 7 месец не й личеше че е бременна. Все се шегувахме къде ли го крие това бебе. На мен пък още във третия месец ми личеше. При всеки е индивидуално.
А за болките - най добре се посъветвай с лекаря ти!
Леко бременнеене!

# 3
  • Мнения: 8 999
Когато бях бременна с дъщеря ми, в осми месец, влизам в един магазин, за да си купя долнище от анцунг, а продавачката ме уверява, че много се разтегля и, докато стана 9ти месец, със сигурност ще ми става. Както го бях облякла, тя хвана колана, който беше на ластик и го опъна, като по този начин ми доказваше, че имам още много да пълня този панталон. Аз се извиних  и й казах, че вече съм в края на осми месец и едва ли ще ми е необходимо чак толкова голямо пространство до края на деветия, а тя щеше да припадне от почуда. До края на бременността ми коремът не ми порасна много повече. Приличах по-скоро на леко окръглена женичка, дори и в трамвая не ми отстъпваха място.
Колкото до болката - може да е от разтягането на матката, а може и матката да притиска нещо. Нормално е, но за всеки случай трябва да споделиш с гинеколога си.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на мен ми проличва в края на 5 месец, не се притеснявай  Peace

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Радвай се,че не ти личи Heart EyesАз,в 7 месец лежах в болницата и там лекарите ме питаха сигурна ли съм,че не са две и докато не ме видяха на УЗ не мирясаха с това,че са близнаци!Щом лекаря ти е казал,че всичко е ок не виждам проблем!

# 6
  • Мнения: 8
Аз съм в 16 седмица и нямам никакво коремче, а съм с нормално телосложение 170 и 53 кг. Притеснявам се дали бебето нараства според седмиците , в които е. Последно го видяхме в 13 седмица и всичко уж беше наред.Нося си още старите панталони като съвсем леко чувствам пристягане.
Досега съм качила 2 кг. и то сигурно в гърдите че са станали огромни.

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте! Може би звучи малко глупаво, но аз все още нямам коремче. Моето е съвсем мъничко и ако човек не знае няма да разбере, че съм бременна. А съм в 5 месец. При последното си посещение при лекаря видяхме бебчо, който беше много активен и ни казаха, че всичко е наред. Но за мен е малко странно, че не ми личи. Аз по принцип съм с нормално телосложение - висока съм 173 см и при последното теглене преди две седмици бях 56 кг. За това си мисля, че би трябвало да ми проличи по-рано!  newsm78 newsm78 newsm78
И още един въпрос - нормално ли е понякога ниско долу в дясно да ме боли корема. Дали е от нарастването на матката или да бягам на лекар! Благодаря предварително!
Peace Peace Peace
Спокойно, аз към края на 7ми месец пътувах в автобус с моя приятелка и тя не разбра, че съм бременна Joy Joy Joy
Щом лекарите казват да не се притеснявате, значи няма място за притеснение Peace

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
спокойно ! Аз също бях много притеснена , че нямам коремче , но от тази 17 седмица изведнъж започнах да го виждам(сам аз и татито).  HugКоето пак си е успокоение.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
на мен ми проличва в края на 5 месец, не се притеснявай  Peace
И при мен беше така,бъди спокойна,а за болките и аз имах отвреме-навреме такива в началните месеци,но все пак ти си прецени и ако трябва говори с лекаря си.

# 10
  • Мнения: 2 019
и аз нямах до 6 месец

# 11
  • Мнения: 336
 Споко на мен още не ми личи много дори сега като ходих да гласувам и бабите се жалваха колко им е трудно да чакат на опашка, а мен никой не ме забеляза, че съм бременна. Но това е с яке. С блузка по мен вече ми личи отскоро. За болките - на лекар. И мен ме наболва, но аз имам киста 4см.

# 12
  • Мнения: 486
Аз много исках да ми личи корема, но уви  и в 6 ти. месец някой познати не се досещаха Sad и трябваше да казвам че съм бременна

# 13
  • Русе
  • Мнения: 659
И на мен не ми личеше до 5-тия месец и аз се чудих много защо така, дали всичко е наред, бях наедряла само на бюст и дори ми подсвиркваха, страшно се вбесявах, а като споределих с мъжа ми, а той: "Ми с тоя бюст какво няма да ти свирят" Щом на видозона всичко е ок, няма място за притеснение.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И на мен към 5-я чак ми пролича. Щом бебчо е ОК няма проблеми.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Моят корем пролича чак в края на 5 и началото на 6 месец. А в 9 имах съвсем малко коремче и въпреки това Калина се роди 3 250 кг.
Не се тревожи, явно е до структура.

# 16
  • Мнения: 2 197
и аз нямах до 6 месец

И аз така. А не съм изобщо слаба - 56 кг при 166 см. Ще проличи. Колкото по-късно, толкова по-добре!

# 17
  • София
  • Мнения: 408
Аз вече съм в последната седмица на 6-ти месец и корема ми никак не е колям-поне като го сравнявам с други бременни.

# 18
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
на мен ми пролича в края на 7 месец.толкова много исках да се хваля с  бременното си коремче и ми беше много мъчно,че не ми е голям корема Cryобаче в 9 месец започнах да раста скоростно и си наваксах на големина.

# 19
  • Мнения: 5 401
Нормално е още да не ти личи! Не бой се, скоро ще се фукаш с коремче!   bouquet

# 20
  • Мнения: 27 524
Не виждам повод за притенения  Wink Моето коремче пролича в 7-ми месец  Grinning
И, да, нормални са болките и дърпането, от разтягането на връзките при растежа на матката са  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз пък имах огромен корем, радвай се, че е малък. Продавачките в магазините, се шегуваха, че корема ми върви 3 крачки пред мен и така разбирали, че аз идвам и ми приготвяли продуктите. Wink

# 22
  • Мнения: 419
На мен ми пролича също много рано, някъде в 15 г.с, но щом бебчо е наред - проблема с коремчето е никакъв. Леко и хубаво бременеене.

Аз вече съм в последната седмица на 6-ти месец и корема ми никак не е колям-поне като го сравнявам с други бременни.

Здравей, според мен си влязла на 15 октомври в 7 месец, не си последна на 6-ти. Аз така ти го изчислявам, провери си и ти. А и правя сравнение с мен, аз на 20 октомври влязах в 6-ти месец. Виж линийката!

# 23
  • Мнения: 5 026
На мен ми пролича в 5 месец  Grinning

# 24
  • Мнения: 867
На мен ми пролича в 6-ти месец. За две седмици отведнъж се "появи" коремче:)

Не се притеснявай, за 1-во дете е нормално. След това коремните мускули са по-разтегнати и при втора бременност проличава по-рано.

Болките са от разтягане на връзките, вследствие на уголемяване на матката.

# 25
  • Мнения: 1 919
при мен се пролича 4 месец  Peace

# 26
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Не се притеснявай, добре си си ти! Я виж колко си слаба и висока, то няма откъде да дойде коремчето! Мен ми пролича още на третия месец Embarassed

# 27
  • Мнения: 7 091
На мен ми пролича в шестия месец.
Няма нищо притеснително.

# 28
  • Мнения: 197
аз съм в шестия коремчето ми е много малко но не се притеснявам за това аз също усещам някакви болки но не знам дали са от растягането или от газовете който имам Embarassed ти имаш ли подобен проблем със стомаха  от кой град си

# 29
  • Мнения: 1 098
На мен също ми пролича по-късничко. Няма място за притеснения Peace Големината на корема не е показател за размера на плода.
За вторият ти въпрос попитай доктора си, но аз си спомням,че ме болеше често ниско долу. Успех!

# 30
  • София
  • Мнения: 64
Хич не се притеснявай, аз съм 26седмица, и точно към 21седмица, буквално за 1 нощ ми хвръкна корема. Само мога да те посъветвам, и да не личи още, продължавай да се мажеш защото май ми прилича че и ти ще си като мен, за 1-2 дни изведнъж да ти щръкне шкембачето...а тогава стрииките са почти неизбежни!  Wink
Успех, лека бременост и недей да се притесняваш, след седмица две ще се похвалиш и ти с коремче!   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 006
На мен до седмия месец хич не ми личеше,че съм бременна.Така,че не се притеснявай.А за болката ниско долу-и мен ме болеше там когато стоях повечко права или се преуморявах.

# 32
  • Мнения: 199
И на мен много време почти не ми личеше и моята гинеколожка ми каза, че точно защото съм с нормално телосложение и добре развит, а не тесен ханш и таз, бебчо расте и навътре(защото има място),а не само навън(на коремче). Затова не се притеснявай! А за болката отдясно задължително оведоми гинеколога си.
Желая ти безпроблемна бременност и леко раждане! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 4 588
Моят корем  порасна и видимо ми пролича в шестия месец. Няма за какво да се тревожиш. Wink
За болките се консултирай  с гинеколога си.

# 34
  • Мнения: 317
аз съм в шестия коремчето ми е много малко но не се притеснявам за това аз също усещам някакви болки но не знам дали са от растягането или от газовете който имам Embarassed ти имаш ли подобен проблем със стомаха  от кой град си

Аз нямам газове, но определено се подувам като хапна, но пък и ям често! Simple Smile
Иначе съм от Велико Търново!

# 35
  • Мнения: 1 672
не се притеснявай аз изобщо нямах корем в 5 месец чак вече в края на 5 месец започна малко да си личи  Hug

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
За коремчето при всеки е различно,структура на тялото.Особено при високите жени с дълги крака като тебе.Аз съм 1,60 и си имах коремче още много рано.И сега си раста само на коремче,слава богу.Важното е бебо да е добре!  Peace

# 37
  • Мнения: 622
И на мен не ми личеше. До 7 месец качих м/у 3 и 5 кг. В 9-я имах корем като за 7-ми, така че споко!  Hug

# 38
  • Мнения: 1 897
Радвай се,че все още не ти личи. Hug
Болките, които описваш са нормални за състоянието ти.

# 39
  • Мнения: 7 418
    Здравей!Аз при същия ръст ,на същия срок бях с 4 кг по-тежка.То ес 60 кг.Но коремчето ми пак не си личеше.Не се притеснявай!
    Поздравления,че успяваш да не пълнееш много!Сигурно, ще си запазиш талията до края на бременността си,и както си бременна с момче.... Laughing  Hug
     Важното е ,че бебето е наред,а коремчето в един момент все ще ти проличи!

# 40
  • Мнения: 197
здравей хубаво е че ядеш често и имаш апетит аз откакто съм забременяла до сега не съм качила и килограм дори така че несе лритесняваи за коремчето . щом бебенцето е добре значи и ти си добре какво да кажа аз като съм подута като жабка от тези газове нямам апетит храня се на сила но все пак редовно имам нисък хемоглобин ниско прикрепена плацента и какво ли още не но стига се оплаквам че ще си помислите колко съм досадна  Embarassedжелая ти леко бременеене и раждане  newsm10 ако съм ви отегчила се извинявам newsm03 newsm03

# 41
  • Мнения: 54
Не се притеснявай.

На мен ми пролича към 7-ми месец - видимо за всички.

Даже като се виждах с приятелки и те /вече очакващи шкембито с нетърпение  Grinning / като ме виждаха и казваха "уф, ти пък защо още нямаш корем?!?"  Joy

# 42
  • Мнения: 3 069
Братовчедка ми беше така.До 6-я месец нямаше и помен от коремче.
Да видиш после как скоростно започна да расте...роди дъщеричка с 7 дена преносване цели 4,100кг.
За болката ниско долу се консултирай с гинеколога си.
Лека бременност ти пожелавам!

# 43
  • Мнения: 676
на мен ми проличва в края на 5 месец, не се притеснявай  Peace
И на мен.

Общи условия

Активация на акаунт