Млечна салата с извара

  • 4 732
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 005
Днес направих ето тази салата...стана страхотна
Млечна салата с извара
Необходими продукти:
250 гр. извара
3 с.л. майонеза
2 с.л. кисело мляко
2-3 ореха
стрък магданоз
2-3 скилидки чесън
3-4 кисели краставички
черен пипер на вкус
сол на вкус
Приготвяне: Киселите краставички, орехите и чесъна се нарязват на дребно и се объркват добре с останалите продукти без магданоза. При сервирване се поръсва с прясно нарязан магданоз. Салатката става много вкусна  Crazy...
Бон Апети!  chef

# 1
  • Мнения: 107
SlaDk0_i_SoLeNo, страхотна идея за млечна салата    bouquet

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз правя подобна, но с печени чушки и копър вместо магданоз. Не съм се сетила да пробвам с кисели краставички  Thinking
Относно тефтера - не разбрах, ама май и не искам да разбирам  Mr. Green

# 3
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Много свежа идея,ще се пробва!

# 4
  • Мнения: 6 005
Камамбер вместо кисели краставички слагаш печени чушки, и нататък същото като моята рецепта ли? Ще се радвам да ми отговориш за да пробвам

# 5
  • Мнения: 3 036
Исках за попитам Сладко,
Може ли да се направи вместо с извара с т.нар. "катък"?

# 6
  • Мнения: 27 524
Може ли да се направи вместо с извара с т.нар. "катък"?

Катък нали си е пак вид салата? Искаш от една салата да направиш втора с още продукти... не мисля, че е добра идея, но пробвай  Peace

# 7
  • Мнения: 3 036
Доколкото знам  катък е  мляко с дребни парченца сирене и става като пастет

# 8
  • Мнения: X
Деси, според мен пробвай катък само с орехи и чесън.Ако обичате зелено-магданоз или копър-добави и тях.Всичко друго просто ще развали катъка.Особено ако е домашен.

# 9
  • Мнения: 27 524
Катъкът има няколко разновидности:

Родопски:

5л прясно овче мляко се сварява на водна баня, посолява се и след като изстине, се разбърква с 250г овче сирене и 125г разстопено масло. Изсипва се в глинено гърне и така се съхранява.

Мелнишки катък:

2 кофички кисело мляко
250 г овче сирене
4 скилидки чесън
50 г краве масло
кисели краставички

1. Млякото се поставя в тензух и се оставя да престои една нощ, за да се отцеди. Чесънът се счуква и се размесва с разтопено масло.
2. Сиренето се настъргва в купа и се смесва с изцеденото мляко и счукания чесън.
3. Сместа се шприцова върху разрязани на две и издълбани кисели краставички. Кътъкът може да се поднесе и с пресни краставици или домати.

Най-често срещания, за който говорех и аз:

500 г изцедено кисело мляко200 г фино настъргано овче сирене3 бр. месести зелени пиперки, нарязани на съвсем друбни кубчета2 ск. пресован чесън50 мл олио50 г препечени, нарязани на едро орехи магданоз за поръсване
Начин на приготвяне
Сиренето и изцеденото мляко се смесват добре с помощта на вилица. Не се пасират, защото сместа ще се втечни. Прибавят се олиото и останалите продукти.

Катъкът се сервира във форма на топки.

Троянски:

Цедено кисело мляко (или сгъстено прясно), разбито със сирене и печени чушки.





# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Блонди, катъка, както и да е приготвен от посочените от теб начини, все ми е вкусен! Луда фенка съм му!  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Блонди, катъка, както и да е приготвен от посочените от теб начини, все ми е вкусен! Луда фенка съм му!  Peace

О, да, и аз  Simple Smile

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер вместо кисели краставички слагаш печени чушки, и нататък същото като моята рецепта ли? Ще се радвам да ми отговориш за да пробвам
Да, същата е, само че аз слагам и малко горчица за вкус и повечко орехи и някоя друга маслинка. Иначе извара, кисело мляко и майонеза на око и на вкус, отгоре поръсвам с копър.
Надявам се да ти хареса, аз много обичам печени чушки  Crazy

# 13
  • Мнения: 500
Невероятно вкусна става!  bouquet

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Любима рецепта и у дома
Може да се направи с шунка на ситно нарязана.

Общи условия

Активация на акаунт