Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Варна

Как го давате? Моето дете не го харесва на вкус, мръщи се и плюе. Реших, че е заради студенината (нали се държи в хладилник) и го разтворих в малко топла вода. Пак го отказа. Накрая сипах във водата малко АМ и с триста зора го изпи.
Кажете вие как процедирате?

Другият ми въпрос е: Знам, че Панадолът успокоява и успива. Но колко време след приема? Днес му дадох 4 мл в 9.00 сутринта, спа почти дообед и после от 15.00 до 17.00. А иначе спи на три пъти през деня за по половин-един час. Може ли да го успива в продължение на 6-7 часа?
Цитирай

на село

Въобще не го давам,
от малка не харесва вкуса му и й се повдига от него, абе направо си повръща.
Когато има температура - слагам свещички Ефералган.
Цитирай

Варна

Аз не го давам за температура. Малко е понастинал, има сополки и идеята на педиатърката беше да го затоплям повече, та Панадолът трябва да има такова действие - да го загрее и отпусне  Thinking .
Цитирай

София

Калина също не може да го пие - повръща.
Слагам й свещички Ефералган при нужда.
Цитирай

на село

Аз такова действие на Панадола не знам, но щом ти е казала педиатър...
По -добре си кажи на нея, че не иска да го пие.
Малката ми дъщеря доста лекарства не понася, разните му антибиотици и сиропи,
ама те пък имат един силен отвратителен аромат и само като доближа лъжицата- повръща.

Цитирай

Иво пък харесва почти всички сиропи.... ooooh!
и само ми мрънка да му давам Crazy

Пробвай вместо Панадол да дадеш Нурофен.Има 2 вкуса-портокал и ягода.Ако не- свещички Ефералган Peace
Цитирай

София

Аз не го давам за температура. Малко е понастинал, има сополки и идеята на педиатърката беше да го затоплям повече, та Панадолът трябва да има такова действие - да го загрее и отпусне  Thinking .

Панадолът е парацетамол. Антипиретик и болкоуспокояващо. Не е аспирин, не загрява и не отпуска. Спри да тъпчеш детето без причина. Като има сополки, пръскай спрей за нос.  ooooh! На кутията на Панадола пише за какво се дава и да не се дава повече от 3 дни. Страх ме е да питам от кога го даваш.

И не пише да се държи в хладилник, а на Т под 25о.
Цитирай

София

и аз това се учудих, че го държиш в хладилник
нормално е да не го иска тогава
досега Панадол съм давала само при температура или еднократно след ваксина
не просто така
Цитирай

София

Давам калпол или свещички ефералган ако е мн висока Т, колкото до съня, не мисля, че е от него...те действат по около 3-4 часа интензивно и то час след приема...
и не държа в хладилник...на стайна Т го съхранявам...може би й е леден...
А за какво си го давала?
Цитирай

София

А за какво си го давала?

За сополки и загряване...  Rolling Eyes
Светли, недей тъпка детето с парацетамол, прочети листовката добре.
И помисли за друг педиатър.
Цитирай

Варна

И помисли за друг педиатър.
О, това го мисля вече  Tired .
Благодаря за всички мнения.

Като има сополки, пръскай спрей за нос.  ooooh! На кутията на Панадола пише за какво се дава и да не се дава повече от 3 дни. Страх ме е да питам от кога го даваш.

И не пише да се държи в хладилник, а на Т под 25о.
Пръскам Стеримар, давам и по 1 ампула вит. С и 1/2 калций сутрин. Изписа ни и капки Виброцил, но на листовката пише, че са за деца над 1 год. и не съм ги капала. Панадол дадох 2 пъти. А за хладилника ми каза сестрата на джипито след първата ваксина.

Въобще не съм доволна от такова "лечение". Например не уточни колко време да давам вит. С и калция. Това ни е първият здравословен проблем, и първи впечатления съответно.

Цитирай

София

А за какво си го давала?

За сополки и загряване...  Rolling Eyes

Shocked как така се дава панадол на толкова малко бебе без нищо...защото сополите са си нищо и не се лекуват с парацетамол....

Моето дете не малко си е поболедувало, никой не ми е казвал никога и калций да давам -
има ли смислено обяснение да го даваш  при сополи (което вероятно е настинка)?
Витамин С мисля, че повече от 5(може би и по-малко бяха) дни не трябва да пие...
Сополи - стеримар, за виброцила - вероятно щом са ви го изсписали, може би трябва...консултирай се и с друг лекар....може да го заведеш или повикаш частен добър лекар...
а то реално за капките имам предвид, на никое лекарство няма да видиш, че пише, че става за 4 месечно бебе....
Цитирай

София

ако не се лъжа, Виброцила е за след 6 месеца
на толкова малко бебече, само стеримар бих пръскала
досега са ни изписвали ампула вит. С и калций няколко пъти по следната схема: 3 дни по една ампула вит. С от 2мл и 3 дни два пъти дневно по 1/3 ампула калций
...
единствено не мога да се съглася, че сополите са си нищо
особено на тази възраст бебето диша предимно с носле и е голям стрес за него, а и храненето е кошмар
когато Марин имаше за първи път сополи, много се притеснявах, беше някъде на 9 месеца и нещо
сученето беше много трудно за него
миналата седмица беше пак със сополи, но вече е по-голям и сам усеща, че може да диша през устата
така, че спокойно, ще мине хремата
гледай да почистваш нослето, за да е спокойно бебенце и търпение му е майката  Peace ще мине

Цитирай

София

имах предвид под "нищо", че са нещо за което не се дава парацетамол....не че те сами по себе си са нищо...ама съм го казала не както трябва
Цитирай

Варна

единствено не мога да се съглася, че сополите са си нищо
особено на тази възраст бебето диша предимно с носле и е голям стрес за него, а и храненето е кошмар
когато Марин имаше за първи път сополи, много се притеснявах, беше някъде на 9 месеца и нещо
сученето беше много трудно за него
миналата седмица беше пак със сополи, но вече е по-голям и сам усеща, че може да диша през устата
така, че спокойно, ще мине хремата
гледай да почистваш нослето, за да е спокойно бебенце и търпение му е майката  Peace ще мине
Права си. Нашите сополи не са чак толкова, не запушват носа, не "текат". По-скоро се събират навътре и предизкикват хъркане като диша и милото трудно заспива и се стряска нощем. Иначе може да диша и яде.

Иначе схемата за вит.С и калций явно е подобна. Днес беше третият прием, мисля утре да дам последно, че има отворена ампула калций.
А Стеримара как го понася? Моят бебо е в ужас само като види белия накрайник. Едвам успявам да пръсна, така се дърпа и пищи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора