на детска градина или при мама?

  • 1 944
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Кое смятате, че е по-добрият вариант за детенце над 3 год. когато майката има възможност да си стои вкъщи и да го гледа?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
На градина

# 2
Градина. Сега има толкова много варианти - частни, държавни градини - малки/големи групи от деца ....

# 3
  • Мнения: 2 792
И според мен градината е по-добър вариант Laughing

# 4
  • Мнения: 7 821
На градина  Wink , може да е за половин ден, но да свиква с деца, да намери мястото си под слънцето.
Преди време четох, че децата около 3-тата си година, започват сами да търсят компанията на себеподобните си. В този период най-лесно се адаптират в нова среда и са склонни да се отделят от майките си най-безболезнено. Не бива да се изпуска този момент, защото после е трудно и някои малчовци имат проблеми в първи клас.
Успех в избора  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
На градина, забавачка или нещо подобно.
На тази възраст имат нужда от контакт с други деца, а и от някой външен човек /като госпожите и лелите/, който да ги понаучи на ред и дисциплина. От майките нямат респект и много-много не поемат.
Аз моята си я гледах до 3 г. Можех и повече, но както каза мъжо видя се, че ние не можем да я възпитаме, та да видим как ще се справи държавата Grinning  .

# 6
  • Мнения: 3 479
Аз също смятам, че на тази възраст е добре децата да посещават градина. Аз например бих искала до към 4-5 години да бъде на половин ден, а после вече и цял ден. Имам приятелка, която гледа дъщеря си вкъщи, защото има и бебе и толкова й е скучно на малката(тя е на 4,5г), че вече се замислят за градина, макар че тя често боледува.

# 7
  • Мнения: 4 244
Аз съм от майките дето си стоят в къщи. Хем съм в майчинство, хем работя от къщи.
Дъщеря ми посещава детска градина от навършването си на 3 години.
Много ми липсва, но тя е едно от малкото деца които ходи на градина с удоволствие и не бих я лишила от контактите и си други деца. Много бързо върза приятелства и е много щастлива.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Цитат на: Лекси
Аз моята си я гледах до 3 г. Можех и повече, но както каза мъжо видя се, че ние не можем да я възпитаме, та да видим как ще се справи държавата Grinning  .

И моят мъж казва същото.
Аз също мисля, че е по-добре да е в контакт с други деца, за това живот и здраве въпреки, че ще си стоя в къщи с бъдещото бебе, госпожица каката ще ходи от юни месец на градина, ако я приемат, защото въпреки че съм подала молбата през януари резултатите ще излязат след 24.05. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 006
Градина определено Grinning
Алекс ходи с голяма удоволствие-предполагам,4е и за вси4ки деца е по-приятно няколко 4аса на ден да си общуват по бебешки Grinning

# 10
На градина, за да му е по-лесно по нататък.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
До 3год ще я гледам (още 5 месеца) - после на градина малко сред свои, не че не мога да я гледам аз.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До 3.5г е добре да си е при мама детето!  Heart Eyes
Аз лично щерката до 6г. си я гледах  #Milti . В никакъв случаи не й е било скучно - колко много занимавки сме имали двете и на колко работи я научих (непрекъснато в детската градина после ме уверяваха, че си личи, че е занимавано дете!).
После - градина, забавачка или каквото си решите.

Това е моето виждане по темата  Flutter

# 13
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Ellypr
На градина  Wink , може да е за половин ден, но да свиква с деца, да намери мястото си под слънцето.
Преди време четох, че децата около 3-тата си година, започват сами да търсят компанията на себеподобните си. В този период най-лесно се адаптират в нова среда и са склонни да се отделят от майките си най-безболезнено. Не бива да се изпуска този момент, защото после е трудно и някои малчовци имат проблеми в първи клас.
Успех в избора  Simple Smile

  202uu Напълно споделям това мнение.

# 14
моя син е на 3г и 7м и си е при мен.ходи 3 дена на градина когато навърши 3г но се разболя и го спрях-заради бебето което беше тогава на 1 седмица.след 1 месец го пратих пак и пак същото.а тои беше категоричен че не му харесва.сега мисля пак да пробвам но ме е страх да не се разболее-не е боледувал зимата.но въпреки че е в къщи знае и песни и стихчета и рисува човечета -не мисля че изостава. а  деца които са на градина пряко волята им дори стават по притеснени.аз  си мисля че по добро от  това детето да си е в къщи с мама няма

# 15
  • Мнения: 1 399
На градина след 3.6г и ако не боледува често. Под често боледуване имам предвид през около седмица - две и винаги да е наложителна употреба на антибиотик. Ние бяхме точно така. Е, толкоз, пробвахме и после стояхме до 6г в къщи. Не й се е отразило нито на способността да общува, нито на умственото развитие. Но ми струваше доста нерви това целодневно внимание. Така че ако не боледуваше често, определено, щеше да си ходи на градина.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Anonymous
а  деца които са на градина пряко волята им дори стават по притеснени.аз  си мисля че по добро от  това детето да си е в къщи с мама няма


Не искам да се заяждам, ама ей такива неща като прочета и ми става много смешно....и  ме е яд в същото време....
Какво значи "пряко волята му". Че то по тази логика на детето трябва да се разрешава всичко, да не се пречупи волята му.... Децата живеят в този свят, в който живеят и възратните! Щом на родителите се налага да работят, на детето ще се наложи да ходи в детско заведение! Няма такива против волята му.... аз моето дете не съм го питала дали ИСКА да ходи на ясла, ами казах, че ЩЕ ходи на ясла! Има неща, които родителите преценяват, а не децата! Аз мисля, че така се възпитават децата.. иначе ако то каже А, а ти Я къде ще му излезе края, как ще се научи да се справя само с живота!?

Иначе по темата - на градина след 3 г.!

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При положение, че родителите имат финансова възможност, за предпочитане е детето да се гледа от майката поне до навършване на 4-5 години според мен. До започване на училище е хубаво майката или друг роднина да се занимава с детето поне по половин ден.

# 18
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Шани
До 3.5г е добре да си е при мама детето!  Heart Eyes
Аз лично щерката до 6г. си я гледах  #Milti . В никакъв случаи не й е било скучно - колко много занимавки сме имали двете и на колко работи я научих (непрекъснато в детската градина после ме уверяваха, че си личи, че е занимавано дете!).
После - градина, забавачка или каквото си решите.

Това е моето виждане по темата  Flutter



Точно нашия случай.
Напълно съм съгласна с написаното от тебе  newsm10

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vache
Цитат на: Anonymous
а  деца които са на градина пряко волята им дори стават по притеснени.аз  си мисля че по добро от  това детето да си е в къщи с мама няма


Не искам да се заяждам, ама ей такива неща като прочета и ми става много смешно....и  ме е яд в същото време....
Какво значи "пряко волята му". Че то по тази логика на детето трябва да се разрешава всичко, да не се пречупи волята му.... Децата живеят в този свят, в който живеят и възратните! Щом на родителите се налага да работят, на детето ще се наложи да ходи в детско заведение! Няма такива против волята му.... аз моето дете не съм го питала дали ИСКА да ходи на ясла, ами казах, че ЩЕ ходи на ясла! Има неща, които родителите преценяват, а не децата! Аз мисля, че така се възпитават децата.. иначе ако то каже А, а ти Я къде ще му излезе края, как ще се научи да се справя само с живота!?


Ваче- 1000% си права! Прекрасно си го обяснила! Поздрави за което  Grinning !

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Шани
Ваче- 1000% си права! Прекрасно си го обяснила! Поздрави за което  Grinning !


Ами така де... имам го пред погледа едно дете, на което винаги е зачитана волята. Резултата е трагичен, според моите виждания.... Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 39 758
определено на градина. Вярно, че градината има и плюсове и минуси, но според мен плюсовете са повече

# 22
  • Мнения: 4 358
Аз съм за следната схема:
- при мама до 2 години;
- половин ден на ясла от 2 до 3 години (все пак и аз съм човек; нямаме баби наоколо);
- след 3 годинки - на градина.

# 23
  • Мнения: 411
Аз определено съм ЗА градината. Смятам че детето научава много повече неща там, а пък и непрекъснато е сред деца, също така се научава да спазва някакви режими които ще са му от полза по нататък.

# 24
  • Мнения: 3 164
Това дали ще ходи на градина или не няма нищо общо с умственото развитие на едно дете.Големият ми син на 2г познаваше и показваше абсолютно всички букви .на около 2-3г се научи да ги пише печатно.броеше до 100-150.а сега близо до 1000-може да съставя срички и др.но аз почти не съм се занимавала с него-той сам-има интерес към тези неща и НЕ ХОДИ на градина.Ако имах повечко време бих го научила да чете .но пък в 1-ви клас ще му е скучно.Ако имаш възможност да го гледаш и то не иска да ходи на градина-него давай.ако нямаш друг избор-то е ясно.

# 25
  • Мнения: 7 821
Цитат на: shoni
Това дали ще ходи на градина или не няма нищо общо с умственото развитие на едно дете.Ако имаш възможност да го гледаш и то не иска да ходи на градина-него давай.ако нямаш друг избор-то е ясно.


Разбира се, че дали и какво е умственото развитие на едно дете не зависи от това дали посещава градина или не! Даже смятам, че деца не посещаващи детска градина са по-добре подготвени за самия учебен процес в училище. Но не мисля, че може да има спор, че детската градина те подготвя по-добре за реалността в 1 клас. Колкото и да учим децата си на букви и цифри, на песни и танци и каквото и колкото внимание да му обръщаме, една майка не може да научи детето да се справя в конкурентна среда, сред себеподобните си! Не можем да ги научим реално да оценяват себе си и способностите си, да знаят силните и слабите си страни! Ние сме склонни да защитаваме децата си да им отстъпваме да се доверяване на желанията и нуждите им, но не ги караме да се борят за тях. А каквото и да си говорим живота е една борба за оцеляване и за съжаление не винаги оцелява най-умния. Оцелява този, които може да се бори за да постига целите си и да успява да съхранява себе си. А за това, каквото и да правим, не можем да подготвим децата си в къщи, изключение правят само семействата с много деца  Simple Smile .
Аз гледам моите момчета Дани (малкия) е далеч по-подготвен за яслата от батко си, за всяко нещо в къщи той се бори с него, но не само това, Вики го учи на много неща несъзнателно и го дърпа на пред. А самия Вики почти винаги получава всичко на  готово и по право  Wink . Аз не мога да го науча да се бори с равни и по-силни и да налага себе си! Мога да го науча, да казва "Моля", но това за съжаление не е достатъчно.
В последно време, Вики много иска да си играе с деца, но каквото и да правя, както и да се боря със себе си, аз искам и го закрилям  Sad  Embarassed  и когато на вън срещнем "лошо" дете най-малкото което правя е да го преместя на друга площадка, а това не правилно, според мен.
За това и реших, че е крайно време да го пусна да "пасе" на градина, пък "каквото сабя покаже"...
Стана доста дълго, но напоследък доста се вълнувам от темата (по разбираеми причини).
Приятен ден и успех

# 26
  • Мнения: 3 164
Ей Еllypr -по спокойно де!Аз мисля,че си е до дете това дали ще е по оправно или не,а не градината е фактор определящ-помисли само,че до скоро системата в БГ беше такава,че почти всяко дете ходеше на градина-е би трябвало всички да сме много супер.но както виждаш от ситуацията в страната-не.Имам наблюдения и от др.деца които също не ходят на градина и въпреки това са нахални,бият се и т.н. и др.които ходят и една думичка не обелват пред чужд човек.А вие да не си мислите,че децата които не ходят на градина ги държим затворени у дома и не се виждат с други деца-това .че не ходи на детска съвсем не означава.че не играе с деца.Вярно,че там ги учат на ред и дисциплина,имат по добри занимания.но има и деца на които просто не им понася градината и това си е-казвам го от личен опит.

# 27
  • Мнения: 7 821
Цитат на: shoni
Ей Еllypr -по спокойно де!


Не исках да изглеждам нервна  Wink  извинявай, ако съм те засегнала  Simple Smile , не е било преднамерено!
Аз също говоря от личен опит - самата аз съм отгледана от мама и баба и имах проблеми с адаптацията в училище.

# 28
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
Кое смятате, че е по-добрият вариант за детенце над 3 год. когато майката има възможност да си стои вкъщи и да го гледа?

На градина. Добре е да започне да се социализира детенце

# 29
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Ellypr
Аз гледам моите момчета Дани (малкия) е далеч по-подготвен за яслата от батко си, за всяко нещо в къщи той се бори с него, но не само това, Вики го учи на много неща несъзнателно и го дърпа на пред. А самия Вики почти винаги получава всичко на  готово и по право  Wink . Аз не мога да го науча да се бори с равни и по-силни и да налага себе си! Мога да го науча, да казва "Моля", но това за съжаление не е достатъчно.
В последно време, Вики много иска да си играе с деца, но каквото и да правя, както и да се боря със себе си, аз искам и го закрилям  Sad  Embarassed  и когато на вън срещнем "лошо" дете най-малкото което правя е да го преместя на друга площадка, а това не правилно, според мен.
За това и реших, че е крайно време да го пусна да "пасе" на градина, пък "каквото сабя покаже"...
Стана доста дълго, но напоследък доста се вълнувам от темата (по разбираеми причини).
Приятен ден и успех

Аз откривам точно същите неща сега и с малкия. Учи всичко понесен от сестра си. Точно поради тази причина считам че децата трябва да посещавата детска градина - за да се научат да общуват
Защото е едно ние да сме им пример, а друго е както и Еllypr писа - като срещне навън лошо дете и да се избегне срещата с него. Децата трябва да се научат да виждат Доброто и Злото и помежду си и да не бягат от срещите с тях

# 30
  • Мнения: 73
И аз мисля, че е добре децата да ходят на ДГ. Моето момиче е чувствително детенце и аз доста се притеснявах за това как ще и се отрази градината, но наистина научават интересни неща(не че в къщи не се е занимавала - бабите ни са детски учителки Laughing ). Общуват с деца, имат интересни и смешни преживявания с приятелчетата...
Много е важно и на какви учителки ще попадне детето (моята дъщеря си ги харесва и двете Stuck Out Tongue )
А за болестите се надявам да са до определено време Rolling Eyes - майките на дечица в групата, които са ходили на ясла, ми казват, че вече в ДГ не боледували толкова...ние като не сме ходили на ясла си боледувме по-малко сега  Confused
От друга страна, който има възможност да си гледа детенце и то се чувства по-комфортно така.......също не е лош вариант. Аз самата не съм ходила на ДГ и не мисля, че ми е попречило по някакъв начин Wink .

# 31
И моето голямо момиче през март навърши 4. Аз така или иначе си стоя вкъщи да гледам малката. А кака и постоянно боледува- ако 1 седмица е на градина, следващата си стои вкъщи. За това умувам какво да я правя, но изглежда ще си ходи на градината. Вкъщи наистина не мога да и дам това, което получава там.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 249
Ако имах възможност, до тръгване на училище, бих го давала на градина дообяд. За мен това е идеялният вариант - детето да не губи средата и контакта с връсниците си, а от друга страна да прекарваме повече време заедно, защото каквото и да си говорим детето има нужда от контакта с родителите, от качествено, но и количествено прекарано време заедно. А често вечер, след работа, умората превръща това в мисия почти невъзможна.
Но така или иначе, засега при нас това е невъзможно и ходи на ясла.

# 33
  • Мнения: 4 244
newsm10 БРАВО!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт