Въпросче

  • 1 081
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Мами да ви попитам вие на колко градуса в стаята си гледате дечицата и как са облякани?
Ние сме на 21 градуса,но с нищо включено все още.А сме с боди с дълъг ръкав,ританки,терлички и ръкавички.Та въпросът ми е -добре ли му е така или е леко облечен.Защото като сложа отгоре още една блузка и се изпотява понякога и ме е страх.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Сложи му едно елече на детето  Laughing.
И у нас е 21 градуса, но на мен ми е хладно само с тениската за сън и съм сложила на Зузи /ей тй за собствено успокоение/.. едно такова памучно с копчета, не го обясних добре, но е като жилетка, просто е памучно и леко.

# 2
  • Мнения: 54
Според мен той е малък и сега е момента да си го калиш,но когато го храниш или гушкаш не е лошо в една пеленка да го увиеш,а по принцип ние с отопление поддържаме такава Т.Щом не са му студени ръчичиките и нослето значи така му е добре. Peace

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
За мен 21 градуса са абсолютно нормални. Докато беше новороден синът ми поддържахме 20 градуса и го обличахме както си споменала ekita /без блузката и не с терлици, а с термо чорапки/. Много съм против навличането и правенето на "баня" в стаята на бебето.

# 4
  • Мнения: 284
За терлички нямам предвид тезьи плетените,ами тези от плат като буйки.

# 5
  • Мнения: 193
Температурата е абсолютно нормална. Аз бих сложила отгоре памучна жилетка  или блузка и бих махнала ръкавичките.

# 6
  • Мнения: 1 121
Температурата е много добра. Ако се притесняваш да не му е студено, пипай носленцето, челцето и ръчичките. Ако са топли, значи му е добре. Аз така се ориентирам. Ние в началото го гледахме на малко по-топла температура, но беше по боди с къс ръкав и увит с одеалце. Чорапките бяха тънки, памучни, без ръкавички. Сега в момента вкъщи е около 19 градуса и винаги го обличам така, както се обличам аз.

# 7
  • Мнения: 27 524
18 градуса в стаята за спане, боди, памучна пижамка и торба за спане, памучна, не дебела.
Търлъците и ръкавичките по време на сън просто ме  #Crazy

# 8
  • Мнения: 331
Температурата е абсолютно нормална. Аз бих сложила отгоре памучна жилетка  или блузка и бих махнала ръкавичките.

 Peace

# 9
  • Мнения: 284
Ами те ръкавичките са много тънки и ги слагам,защото се драска и си бърка в очите не за нещо друго.Те са като перденце тънки.

# 10
  • Мнения: 4 621
Търлъците и ръкавичките по време на сън просто ме  #Crazy
Peace
В стаята на Яна поддържам 20 21 градуса. Спи с памучна пижама и памучно одеалце. Никога не е спала с чорапи, ръкавици, шапки и др. подобни Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
А, ясно. Но все пак според мен няма нужда и от двете. Бебетата по-трудно понасят претоплянето, отколкото по-хладното. Боди с дълъг ръкав и цяло боди и после завито или в торба мисля, че е достатъчно. Ноктенцата са му толкова тънки и меки, че не може да си направи рани с тях, а в очите няма да си бръкне, не бой се  Hug

# 12
  • Мнения: 1 897
20-22 градуса през деня-облечен е с боди, 3/4 чорапки, панталонче,блузка и пантофки
18 гадуса докато спи-обличаме го с тънка пижамка или боди и го слагаме в спален чувал, не му обуваме чорапки.
Проверявам по  нослето и ръчичките дали не му е студено.Досега не сме имали случай да се е изпотил.
И според мен  риска от това да му е хладно е за препочитане пред това да го прегреете.

# 13
  • Мнения: 284
За претопляне не е претоплен,защото честичко е със студено носленце,дори ръчичките са били студенки макар че са в тия ръкавички.Ама като му сложих вчера и една блузка иу се изпоти(а тя не беше дебела,а памучна) и затова хем студено-хем топло....

# 14
  • Мнения: 750
Сама най добре ще си прецениш, моята дъщеря според майките беше все недооблечена, а за сина ми сега твърдят че много го навличам, но той ако е по леко облечен, веднага му изстиват крачетата, а тя  вечно беше потна и сега е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт