Искам мнението ви за нашето захранване !!!

  • 638
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
 Първо исках да захраня сина си по-късно.Но от една -две седмици виждам ,че той започна да проявавява интерес към нашата храна.Като седнем с баща му да вечеряме и го сложим на масата , той започва да преглъща и да мляска постоянно и се плюнчи много. Той се роди 2950 , а в момента е около 7 кг и отгоре даже. Заради коликите съм му давала капки и чайчета с лъжичка и вече доста е свикнал с нея.Като му подам гумена лъжичка и веднага я отправя към устата ( е не я оцелава от първия път Laughing).
 И така взех решение да го захранвам лека по-лека от другата седмица.Направих си примерна схема , по която да се водя , стига да не срещнем някакви проблеми.Ще въвеждам храните много бавно и с голям интервал между отделните продукти.А ето и последователността на въвеждане на храните по месеци :
  1- нав.4  - зеленчуково пюре - картофи ,тиква ,моркоф , броколи, карфиол , чушка , тиквичка
  2- нав.5  - каша - оризова , царевична , елда
  3- нав.6  - плодово пюре - ябълка ,круша , банан , праскова и въвеждане на други зеленчуци -грах,спанак.
  4- нав.7  - месо - пуешко ,заешко
  5- нав.8  - попара - сухар и сирене
  и оттук вече ще започна въвеждането на нови храни.  chef

Много ви моля кажете си мнението за тази схема.Та ако има нещо на време да го коригирам.
Благодаря ви предварително!!! baby_neutral

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз мисля за захранване. Ще следя темата, но ние ще изчакаме още малко.

Схемата ти ми харесва, но да каже който има опит.

# 2
  • Мнения: 8 242
Като начало бих изчакала още 1 месец със захранването.. А попарата (ако държиш на такава) - към 10 месец.. Глутена 8-9м., сирене и млечни - 10м.  Wink
Ама както си решиш  Sunglasses

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Петя, наистина почакай докъм 5 м. Иначе за кашите да си кажа мнението, прочетох на доста места, че не са за препоръчване за бебета, които са напред с килограмите. И понеже ние сме към горната граница, мисля да ги сведа до минимум, само за разнообразие. Сега проучвам кои каши са по-малко калорийни, ако някой знае моля да каже.
Иначе последователността ти ми хареса, може би само попарата е рано за 8 м.

# 4
  • Мнения: 398
 Благодаря ви.
 За попарата наистина ще изчака.И аз за нея много се чудех.
 Искам да ви питам също - на моята приятелка дъщеричката е на 9 навършени месеци и е предимно на кърма.Сега и дава каша от елда и иска да ви питам дали вече може да дава млечни каши?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
На 4 мес. не ми се вярва реакциите му да са породени от храната.Интересът към храната,който се посочва за ориентировъчен за захранване е по-скоро да присяга към вашите чинии или да иска да вземе залък,ако държиш в ръката си,съответно това се наблюдава при по-големи бебета-6-7 мес.Плюнченето и мляскането са си фаза на растежа на 4 мес.Почакай да стане на 5 мес и тогава захранвай.И за сирене е раничко на 8 мес.
А за кашите,ние сме жив пример,че пълнеенето от тях е мит.Дъщеря ми се роди по-едра и все вървеше напред с колограмите.От 6 мес. всеки следобед яде каша с плодово пюре.Пробвали сме много марки,но резултатът е един-качва 300,400 гр. на месец,което си е наплълно в нормите

# 6
  • далечно
  • Мнения: 1 029
изчакай най-малко месец ... на тази възраст започва да проявява интерес човечето. Като изчакваш не го лишаваш от нищо

Аз захраних на 6 месеца (без 1 седмица), месо дадох след 8 месец

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Мисля, че ви е рано, но щом си решила...само да добавя, че можеш да даваш и пиле...като почнеш месните...броколи, карфиол и грах поне след 6я месец...чушка също.../червена дори по-късно/, има пюрета с манго - много е полезно,  също можеш да въведеш... и слива...но имай предвид, че разхлавба и може да я   смесиш с банан примерно...или друг запичаш плод...

# 8
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Освен това, което те е посъветвала duhi_puhi, бих ти препоръчала прасковата да я оставиш за по-късно. Аз мисля към годинка да дам, такова беше и мнението на педиатъра ни.

# 9
  • Мнения: 398
 Благодаря ви за коментарите , ще има корекции.

# 10
  • Мнения: 389
Ще следя темата ,че и  на нас ни предстой захранване  , мисля да е към 6 месец, за сега сме само на кърма ,без сокчета и вода  chef

Общи условия

Активация на акаунт