Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 29 окт. 2007, 16:22 ч.
  • Преглеждания  1 551  Мнения  7  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мили майчета. Тази тема я пуснах  и в здравния форум , но нямам никакви отговори, явно другите не са се сблъсквали с този проблем и ако някои от вас има някаква иформация ще съм благодарна да ме посъветва .Имам дъщеря в края на 6-тия месец , на която от няколко дни започнаха да й никнат косъмчета в областта на бузите, бакембардите и врата. На места е само мъх , на места има опигментеми косъмчета. Днес  ходих на платен преглед при ендокринолог, който мина разочароващо за мен... единствената констатация беще, че окосмяването не се дължи на поликистозни яйчници, защото гърдичките й не са  напрегнати и няма косми под мищниците и пубиса. Сещам се и още нещо , но чак сега - преди месец заради много упорито подичане , което не беще овладяно повече от два месеца дерматолог ми назначи мазане с Фусикорт - кортикостероид, който оправи нещата, но днес в листовката му чета "хипертрихоза" , което означавало точно увеличето окосмяване , ама кой да знае , а и защо лекарите да ни предупрейдават за такива странични реакции. Незнам дали може да е от този препарат и то само по лицето. Та ако някои има някаква идея какво да правя много ще съм му благодаря. Дано вие и вашите мъничета сте здрави

Реклама
# 1
  • Варна/Бургас
  • Мнения: 410
 Здравей! Нямам идея по твоя проблем, просто си мислех, че сигурно е подтискащо да пуснеш 2 теми и да нямат отговори!
 Каквото и да е- дано мине бързо!

# 2
  • Мнения: 12
Галя, много ти благодаря за съпричасността  Grinning Аз се консултирах с друг ендокринолог, който ми каза, че сега децата си сменят косата от лануго към бебешка и не било ненормално да поникнат повечко косми , който после опадвали. Дано етака. А на теб много топлина в сърцето и дома ти през идващата зима Grinning

# 3
  • Варна/Бургас
  • Мнения: 410
 Благодаря! Радвам се, че е нещо съвсем нормално. Дано не ти се налага да влизаш в този форум повече!

# 4
  • Мнения: 62
Моето детенце е на 2 ,5 годинки, приема кортикостероид и има повишено окосмяване.Препатили казват,че след спиране на лекарството допълнителното окосмяване пада.Това е най-безобидния страничен ефект от кортикостероидите.

# 5
  • Мнения: 112
Здравей Mnemosina,
Не съм много веща по проблема. Искам само да разкажа за моя колежка, която пострада по същия начин от едни инжекции. Докторът не я предупредил за възможните стр. реакции, тя също прочела листовката по късно. Сега единственото нещо, което я успокоява е, че организмът в един момент ще се изчисти. Дори можело и да се направи тест, но след като мине време от приема на медикамента- от 6мес.  до 1 година. Иначе организмът в момента бил програмиран и трябва да се чака. Нищо повече не мога да кажа, освен това, че поради неведението на докторите, трябва ние сами да се информираме за рисковете, сами да преценим дали ползата е по-голяма от риска. За голямо съжаление няма нито един доктор, осъден за лекарска грешка. Горе главата и спокойно, всичко ще бъде О'К!

# 6
  • Мнения: 12
 Здравейте всички майчета, благодаря ви за отговорите. Само да ви кажа, че месец по-късно нещата при нас май тръгнаха на подобряване. Много бавно, но все пак.... Това ме успоява. Стискам палци всички вие да сте здрави и да имате хубави празници със семействата си Hug

# 7
  • Мнения: 112
БРАВО!
Страхотна новина.
Дано расте здрава и щастлива малката принцеса. Никакви притеснения за мама и дано не и се налага да влиза никога вече в този форум!

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт