коричка хляб или бисквитка

  • 3 528
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Много се изкушавам да дам на бебето да си лигави коричка или бисквитка - на 7 м. е. Откачена ли е идеята?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не е откачена, но не е належаща. Глутен е добре да се даде на бебето след 8 навършени месеца, така че засега може да се въздържиш или да й вземеш безглутенови бисквити  Peace
Синът ми се давеше страшно до година и половина от подобни предложения  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 298
На 7 месеца дъщеря ми ядеше бисквити без глутен. Омекваха бързо в устата и рядко се давеше.
Хляб започна да яде към 8 месец. Внимавах коричките да не са прекалено твърди и хляба да не е бял. Laughing

# 3
  • Мнения: 4 784
От осмия започнах да му давам бисквитка и хляб, но от хляба се давеше, а бебешките бисквитки, които му давах са на Алете за след 6м. Много съм доволна от тези бисквитки. Чрез тях въведох глутена, а се и разтапят в устата на бебо и не се давеше като с хляба.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Не съм давала нито бисквитки, нито корички, нито солети. Нищо за гризане. Не виждах смисъл или причина да го правя.  Confused

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Предложих към 10я месец.

# 6
  • Мнения: 887
Не смятам, че идеята ти е откачена. Аз обаче се страхувах да не се задави (както всички майки) и започнах да давам такива неща след 10 месец.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм давала нито бисквитки, нито корички, нито солети. Нищо за гризане. Не виждах смисъл или причина да го правя.  Confused
Peace

# 8
  • Мнения: 1 984
Не съм давала нито бисквитки, нито корички, нито солети. Нищо за гризане. Не виждах смисъл или причина да го правя.  Confused
и аз така...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз дадох към годинката бисквитки да си гризка като станата 4 зъба,иначе се давеше.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Не съм давала нито бисквитки, нито корички, нито солети. Нищо за гризане. Не виждах смисъл или причина да го правя.  Confused

През ум не ми беше минавало!

# 11
  • Мнения: 63
За първи първи път му дадох на 8 месеца бисквитка-плазмон!

# 12
  • Мнения: 753
според мен е нормална идеята, прескочили сте 6 месеца, можеш да опиташ и с бисквите без глутен, ако държиш да не даваш глутен до по дълго време....моето дете премина на глутен след навършени 6 месеца Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз й давам по малко хляб и бисквити от време на време,но още не смея да й ги давам в ръка.Опасявам се,че може да отхапе много голямо парче и да се задави.

# 14
  • Мнения: 669
от 7-мия месец му давах да си гризка  бисквити на плазмон,но хляба не може да го сдъвче и се дави

# 15
  • Мнения: 865
можеш да даваш разбира се.бебешките бисквити много бързо се разтварят в устата,а хлябът децата до лигавят докато омекне.ако си въвела глутен,можеш спокойно да даваш.  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 019
Предложих към 10я месец.
и аз

# 17
  • Мнения: 172
След 7 месец започнах да давам на детето коричка хляб. Много му хареса. Аз го наблюдавах през цялото време, за да не се задави. След това му дадох и бисквитка и нея я прие добре. В момента детето ми е на близо 11 месеца и съвсем спокойно си яде хляб, бисквити и солети. Даже сам си иска и наддава вой докато не му дадеш. Това е начинът детето да се научи да дъвче.

# 18
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
От скоро му давам по малко, защото до сега много се давеше.

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Нито едното, нито другото. Задавянето му щеше да е сигурно.

# 20
Ако вземеш бишкотите на Алете или Плазмонки (те са много мекички, но са с Глутен) нямаш проблеми.
Аз лично започнах с Алете.  Simple Smile

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Давам обикновени бисквити откакто навърши 8 месеца, с такъв голям мерак си ги смуче! не мога да кажа, че се дави с тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 426
аз и давах и от двете но се задави и повече не съм и давала

# 23
  • Мнения: 983
Аз също давам често или коричка хляб или бисквита, но по-скоро за занимавка, май  ooooh! Малко му влиза в устата  Tired По-голямата част я намирам натрошена на земята...

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От осмия месец давах и двете.Но както каза педиатърката, да е под постоянно наблюдение!

# 25
  • Мнения: 919
От осмия месец давах и двете.Но както каза педиатърката, да е под постоянно наблюдение!
Да и аз така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт