слуз в изпражненията

  • 79 790
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 640
Здравей, Натали,

Тези белтъчета трябва да си ги има в изпражненията. А слузта е като гъст сопол, примесен с аки...

# 16
  • Мнения: 527
Здравей, Натали,

Тези белтъчета трябва да си ги има в изпражненията. А слузта е като гъст сопол, примесен с аки...
Да но понякога тези белтъчета са доста големи,това притеснително ли е?А слузта с просто око вижда ли се,или  самите изпражнения стоят лепкави?Благодаря ти пак,и сори че се намесих в темата ти  bouquet

# 17
  • Мнения: 373
И аз се записвам да следя темата Peace

# 18
  • Мнения: 640
За белтъчетата няма проблеми да са по-големи. А слузта ако се появи (което не го пожелавам на никое бебче) си личи. Няма начин да го объркаш с нещо.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 658
На нас ентерола изобщо не ни хареса и взимахме Нормофлор, това са капсули Лактобацилус Булгарикус и нормализират чревната флора, разтваря се съдържанието на 1-2 капсули в малко вода. Според мен обривите около устата са определено от слюнката, защото и ние бяхме така. Пробвай да я мажеш с някакво кремче, което да успокои. Не знам дали е алергия, но пак ти казвам час по-скоро да направите микробиологично изследване на изпражненията. Но можеш междувременно да даваш Нормофлор, то не е вредно изобщо, само може да помогне.

# 20
  • Мнения: 640
Пете, планували сме го изследването, ама принца не пожела да се изака в работно време на лабораторията, та се размина изследването в петък. Сега дори да е нормално всичко в понеделник ще се дебнем да пуснем едно изследване. Днес първото акане беше отново със слуз, а второто беше нормално. Дано се оправи  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
Да ти кажа и при нас беше така когато се оказа, че има гъбички. Имаше слуз 1-2 пъти на ден, не при всяко акане и с Дактарин и Нирмофлор се оправиха нещата. Успех и пиши как сте  Peace

# 22
  • Мнения: 532
Мдаааа, и аз се сетих за микробиология на акито, но реших, че ако напиша трети среднощен постинг .... Wink

Сегаааа.... добре е микробиологията да е по-обхватна, а не само салмонела, ешерехия, шигела и стандартните за паразити. Хубаво е да обхваща повече патологии, като клебсиела и други, щото първите имат и друга симптоматика.

Да, понякога се изписват млечно-кисели бактерии за подобряване на чревната флора, защото дрождите на ентерола са крайно недостатъчни. най-добре е да се изпишат от детски гастроентеролог.

Нормофлор са лактобацилус булгарикус - детските гастроентеролози и (моето лично мнение) не ги изписват лесно, особено при деца с АБКМ. По-скоро насочват към ацедофили и бифидуси. лактобацилите ги има за бебета в някои продукти(виж това http://www.protexin.com/health-care/product_detail.php?pID=16&type=spec), но са много премерени и са в комбинация с други по-важни млечнокисели бактерии за бебешкия организъм. Мисля, че продуктът от линка все още не се внася в Бг, защото съм го търсила за моята дъщеря.

Искам да ти споделя, че моята дъщеря не се оправи с ентерол и млечно-киселите бактерии също не й понасяха - имам предвид при нормални изхождания, ако й дадях мл.-кисели бактерии започваше да изхожда слуз  Confused, но пък при други деца действаха много добре, въпреки алергичния нюанс. също така искам да ти споделя, че и големи лекари са на различни мнения - едните казват "детето е с алергия към млякото, а пък мл.-кисели бактерии ще даваме", другите казваха, че ще стабилизират чревната флора.

е, при Йоана първо действаха зле, докато пробиваха зъбите и алергията я владеееше. След 3 годинки, като израстна всичко като зъби и след известен период на ензимни препарати и внимателно въвеждане на алергенни храни, вече понася ацедофили и бифидуси, яде почти всичко забранено, махнаме ензимните препарати и аз съм си почти отдъхнала, да не казвам голяма дума.

При нас нещата доста се оправиха със захранването хипоалергенно дълго време, с отдалечаването от ваксините, влошаваха се при пробив на зъби дето все съвпадаше със захранване с нещо алергенно, пусто и т.н.

Правили сме много пъти микробиология, ама тук във Варна все едни стандартни неща дето нищо не показваха, затова ти й казах да искаш по-раширена такава.


Ще пиша след малко за картофите, че Йоана ме дърпа  Crazy

# 23
  • Мнения: 640
Не смея на своя глава без да е изписал нещо лекар да давам... Виж, мога да не дам ако е изписано  Mr. Green Но за микробиологията, в лабораторията ще кажа да е за всичко, което те изследват.
Снежи, пиши моля те за картофите, че сега няма да посмея и от тях да хапна.
А иначе все към ядките гледам, и се чудя дали да не започна отново да ям, ама още ме е шубе...

# 24
  • Мнения: 532
Пиша набързо.

към ядките недей посяга поне седмица (според мен). Пък ако много ти се ядат ядки, хапни си 20-30 гр., но после следи малчето, ако има бурна реакция, забравяш.

картофите - ако имаш домашни, сигурни, си хапвай умерено. Но много алергични дечица реагират ужасно на готвен картоф - със зелени акита и слуз. Много дечица под наблюдение на д-р Мустаков (алерголог) имат и страхотни ринити от картофи. Дечица с алергичен нюанс (така да се каже  newsm78) и подозрение за ензимна недостатъчност при "хипоалергенна" диета с картофи реагират ужасно зле. Нишестето в картофа + евентуални нитрати явно идват дразнители. И аз се чудех много на времето, ама е факт.

Сегааа, при вас определено има наследствена обремененост, вероятно отключване с твоята леща  Wink, започващи зъби, непрекъснатото плюнчене и лапане са предпоставка да са попаднали и патогени в червата.

Опитай да поизключиш картофите за 2-3-4 дни (освен ако не са домашни), понаблегни на ориза и месото. Кайма в никакъв случай купешка, има консерванти и телешко/говеждо месо. По-добре си хапвай птичи меса - пуешко, патешко, читаво пилешко. Мажи филии със зехтин, шипков мармалад или от ябълки ...

Позадръж 2-3 седмици на тази диета (да се поизчисти от антитела, ако има), която ти бях дала по-горе, изключваща силните хранителни алергени. Тъкмо твоето хипоалергенно хранене ще дойде добре за третата ваксина.

И питай си лекарката за микродоза смекта - ще "изсуши" лигавицата и евентуални не много "свирепи" патогени.

Обривът щом изчезва при измиване, проветряване - явно е от слюнката. Поддържай хигиена и можеш да си купиш кремчета за атопична кожа на Др.тайс, Мустела, др. да мажеш малчето. То бебе без пъпчица съвсем няма, особено при зъбоникнене. Няма да се шашкаш. Алергичните обриви са и по тялото, в сгъвките на лактите, колената, свързват се в плаки доста често и често са и грапави. Не се оправят след измиване, а някои даже се влошават - но за това си има лекари дерматолози.

пс: а най-ми се иска с микродоза смекта да се оправите и пак да си папаш всичко  Hug и бързо да забравиш всички тези щуротии  Heart Eyes 

# 25
  • Мнения: 640
Снежи, много ти благодаря  Hug Hug Hug
Картофите ни са домашни и със сигурност нямат нитрати, защото бабата на мъж ми ги гледа без торове и каквото се роди - такова. Но все пак известно време няма да ям от тях. По-важно ми е детето Simple Smile
А защо филиите да са със зехтин? Маргарина не върши ли работа? Нали поне не е с мляко  newsm78
Утре се надявам принца да снесе златното яйце в работно време, че да пуснем микробиологията. Във вторник сме на ДК и ще питам и за смекта Simple Smile
Днес изпражненията бяха добре като консистенция, но все още се забелязваше малко слуз. Ще видим как ще се развие тези дни всичко. Аз все още не съм дала ентерол (не знам що толкова му се дърпам...). За обривите си мисля за кремчето на СебаМед, което е при никнене на зъбки. Лошото е, че досега отзиви съм чувала само от дистрибуторите, което не ме грее особено Sad

# 26
  • Мнения: 532
Маргарин - не  Naughty и без това е вреден, защото е хидрогенирана мазнина.

стискам палци всичко да се оправи от самосебе си, дръж кърмата  Wink

# 27
  • Мнения: 640
Най-накрая взех секрет за изследвания и ще имаме резултати в четвъртък. Дано са добри Praynig
Минахме и ДК - за 3 седмици е качил 600 гр, което за доки е добре, ама предната седмица не я брои, че беше с 400 гр. за седмицата, та пак ни се върза кило... При това 2 седмици беше с кърмаческа стачка и реално пак тези грамчета са трупнати в последната седмица. Направо не ми се мисли какво ще стане като се захраним. Ама това бели кахъри. Та, да се върна на темата - според доки щом наддава добре се съмнява за нещо сериозно в секрета. Каза, че може и зъби да е. Сега каза да даваме нормофлор или лактофлор (дано се пишат така). Дано това помогне. Отмениха ни ваксината както предположих, че ще стане.
В четвъртък ще пиша повече и дано по-хубави неща Simple Smile

# 28
  • Мнения: 640
Здравейте,

Влизам да се похваля, че ни излезнаха резултатите и няма коки, коли, гъби и други гадости. Според доки е от зъбите, дето сума време го мъчат, че можело да действат разхлабващо, пък това да дразни лигавицата, а в отговор на това, да излиза слузта. Абе не, че много го разбирам, ама дано минава вече, че... ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
а изписа ли ти нещо за нормализиране на чревната флора? То добре, че нищо не се е открило. Какво ти каза да правите? Зъбите могат да никнат месеци наред, все така ли ще е? На раздразнена лигавица например как ще започнеш захранването? Какво ти каза лекаря?

Общи условия

Активация на акаунт