приспиване на бебе

  • 5 872
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Моето момиче заспиваше само до 4месец и после стана една метаморфоза и не заспива сама.Но и не дава да я люшкаш,плаче дърпа се и не се предава.Заспива или докато пие млякото или я слагам да легне на мен без да я държа (защото се дърпа) гледаме телевизия и е заспала точно след 5 минути.При нас става с хитрост,но не я насилвам защото резултата е рев.

# 31
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
до 10 месеца каката заспиваше само на ръце,после до  3 г и 10 месеца като лежах до нея.на моменти мн се изнервях,защото приспиването понякога се прото4ваше с 4асове.
сега бебето си запива само в леглото с бибата,но според мен си е до дете,до тип нервна система.ако бебетое ревливо трудно ще го нау4иш да за спива само.

# 32
  • Мнения: 188
Ние бяхме така в началото.
Сега само вечер го държа на ръце, без да се разхождам. Слагам му бибата и след 4-5мин е заспал непробудно.
През деня щом почне да дава вид, че му се спи, му давам биберона и заспива за нула време.
Пробвай.  Peace

# 33
  • Мнения: 107
Снощи пробвах един от съветите, заспа докато сучеше, но още преди банята беше изморена и се прозяваше. Като я сложих в легълцето се разбуди, но и хванах ръчичката и с галене по коремчето си заспа.  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Златни сте!!!!

# 34
  • Мнения: 983
Бебчо заспива сам от самото си раждане, та до сега. Майка ми се пробва няколко пъти да го преспи на ръце, полюлявайки го...на него му е толкова странно и като почне да се хили...и шава... Mr. Green

# 35
  • Мнения: 8 999
Моята рецепта беше: слагам в леглото, целувам, казвам "лека нощ", гася лампата и излизам от стаята. Никакво люшкане, гушкане, друскане, носене, пеене. Времето за тези занимания е докато децата са будни. Когато е време за сън - се спи.

# 36
Както е казано по - горе - то си е до дете. И аз съм от тези, които приспиват на ръце, обаче малкият още от родилното та до сега (пет месеца и половина) е ревлив и неспокоен, с колики и всички екстри. Няма начин, повярвай ми - няма, в който да го оставя да реве и да е заспал. Гушкай си бебенцето и чакай момента само да се откаже... Иначе е голяма мъка. Лесно е на майчетата с добри и спокойни бебенца! Вярно е, че тежи и е неприятно, но майките нали и за това са героини за мен.

# 37
  • Мнения: 3 376
Когато искаше на ръце така го приспивах.Когато не искаше имаше период в който заспиваше в количката и после го премествах в кошарата.Другото беше да заспи в кенгуруто,после лягах и аз и без да го вадя  така дремвахме и двамата.Друг път пък си заспиваше сам в леглото докато ядеше мляко.
Сега заспива само в количката докато яде и после го премествам.
Никога не съм го оставяла да плаче.

# 38
  • Мнения: 250
Бебо заспива докато го кърмя,след това го оставям в леглото и продължава да си спи.Въобще не се притеснявам как ще го отуча,като му дойде времето ще се научи да заспива сам.Щом бебето и аз се чувстваме добре и спокойни по този начин значи постъпвам правилно.Наистина всичко си е до дете. Peace

# 39
  • Мнения: 528
Това знам че е период от израстването.Ние също бяхме така.Даже дигах скандали на бабите че я дондуркат на ръце.Слагам я в кошарата пускам радиото давам някой любима плюшена играчка.От съседната стая чувам как приспива играчката и след 15 влизам да я завия.

# 40
  • Мнения: 59
До скоро лягахме на леглото и двамата той се гушкаше във възглавницата и заспиваше, сега от 3 дена го оставям в неговото креватче със моята възглавница и той заспива върху нея. Е, естествено стоя при него докато заспи. За сега е така, но се надявям скоро да започне сам да заспива Praynig

# 41
  • Мнения: 2 467
Вече не е бебе,но...
Приспивам я от както се е родила на гърдата с много гушкане. Цял живот след това ще си се приспива сама Simple Smile сега е моето време да си нагушкам бебчето  Hug и секунда не пропускам.

# 42
  • Мнения: 2 908
Никога не съм я приспивала на ръце-имаше 3 месеца зверски колики,заради тях сме я носили насам-натам преди да заспи,но това не е приспиване-беше заради коликите-после не я приспивам никак-слагам я в креватчето,пускам и пеещата играчка над главата,излизам от стаята и тя заспива сама.Ако стоя при нея-не заспива,а ме гледа.

# 43
На моята приятелка детето като беше на 9-10 месеца заспиваше само изправен, на рамото, при силно друсане. Приспивала съм го няколко пъти, а той си тежеше вече и коленете после ми трепереха от друсане и се изпотих всичките пъти...а тя милата всеки ден по 2-3 пъти не знам кво й е било, после го научи на люлка, а сега го слага на гърдите си и го чеше по гръбчето. Но май идеята самичко в креватчето с пееща играчка е ок.

# 44
  • София
  • Мнения: 518
И ние сме само на ръце и щом я сложа в креватчето се събужда, вече съвсем се отчаях и не знам какво да правя защото съм като парцал-ден и нощ само на ръце Tired ,ние току що си взехме автоматична люлка и ни казаха че е много удобна за приспиване,но още не сме я пробвали тъй като малката сега е на гости при баба си за седмица и нямам търпение да си я вземем и да пробваме люлката, дано да стане Peace

Общи условия

Активация на акаунт