без памперс през нощта

  • 1 668
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
здравеите детето ми е на 2г и 7м и все още спи с памперс вие как го махнахте дайте сьвет

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 01:25 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 587
Не знам аз ли нещо не съм наред ама и този път пак не съм разбрала и затова да си питам:
Как става тая работа с памперса при спане?През деня няма проблем- детето даже и самичко се обслужва(сваля си гащичките и панталона,пишка и ака в гърнето и после си ги вдига)Но през нощта се изпуска.Ясно че няма да спре да го прави докато спи с памперс,но като я оставя без подгизва до сутринта.
Как процедирахте?Всеки път като се напишкат ли ги будите и как разбирате(освен ако не будувате по цяла нощ до леглото и не попипвате през няколко часа)?Или ги оставяте да спят мокри?
Много объркано стана,но наистина си нямам идея как става.Ако може малко по-подробно обяснение,като бавно-разбиращи.

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Може и да ми се смеете, но дъщеря ми е без нощен памперс от два дни.
Два месеца й го слагах, въпреки че беше съвсем сух.Пред два дни свършиха последните, които имахме и реших да не купувам повече.
Защо не оставиш детето още известно време с памперс?
Трябва да осъзнае, че може да стиска и през нощта както през деня.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 15:39 от eddy6

# 3
  • Мнения: 4 496
Махнах му го чак когато 10-тина дни се събуждаше сутрин със сух памперс.Беше на 2 годинки и половина. А през нощта го будя няколко пъти за да се изпишка.

# 4
  • Мнения: 107
съвета като се видим ще ти дам че ся не ми се пише толкова smile3502 макар че просто го махнах и каквото ще да става е свикна вече да се буди сам и да ми казва....в началото го дигах но сега не..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Майка ми процедира така с племеничката ми - всяка вечер преди да легне детето се изпишква, като си лягате (предполагам, че са минали поне още 2-3 часа) я събужда да се изпиша пак. И поне още веднъж пред нощта я буди. След няколко дни детето свиква с режима и започва да се буди само. След време започна са стиска и да спи до сутринта.
Успех!

# 6
  • Мнения: X
Ами слагах памперс чаршафи и я вдигах два - три пъти през ноща, после тя сама започна да ме вика, ако и се пишка, после направо сама си ставаше и сега стиска цяла нощ.

# 7
  • Мнения: 752
Махнах го, когато дълго време беше сух сутрин. Тя си стискаше и пишкаше като се събуди. Понякога се буди нощем и казва, че й се пишка, понякога направо сутринта пишка. Но задължително преди да легне сяда на гърнето независимо дали й се пишка. не съм я будила нощем.

# 8
  • Мнения: 4 915
Когато 10-15 дни поред започна да се буди суха, го махнахме.
Просто изчакахме детето да е готово. Мариела бе на около 2г,6м.

Никога не сме я будили специално да пишка.
Преди лягане ходи до тоалетната, а ограничаваме теностите 1-2 часа преди сън.

# 9
  • Мнения: 8 769
И моето е на толкова и също спи с памперс. Пробвах да го махна, но всеки ден пера чаршафи. Ще почакаме явно.

# 10
  • Мнения: 1 044
Моето дете още е с памперс през нощта. Понякога сутрин е със сух памперс, но в повечето случеи не е. Спи неспокойно, върти се, иска вода и това е най-вече поведението му, когато е болен. А напоследък доста боледуваме.  SadАз не се притеснявам и не бързам. Когато е готов, тогава ще махнем и нощния памперс. Това със събуждането нощем ми се вижда направо жестоко. Представям си -дълбоко и сладко спя, сънувам розови сънища и някой ме буди да ставам , да се събличам и да ходя до тоалетна Rolling EyesЖив ще го одера! Close

# 11
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
и аз се чудя за този памперс.без дневен памперс е от лятото.сега от един месец памперса през нощта е сух.или пишка сутринта или ме вдига да я изчишквам.сега незнам дали да махна нощния или да изчакам още.

# 12
  • Мнения: 1 931
И ние имаме този проблем. Йони беше на 1година и 8 месеца когато махнахме дневният памперс изцяло и за спане и за разходки. Но през нощта още пишка докато спи. Пробвах да го будя,но пак се случваше докато стана той да е свършил вече работата. Има вечери в които се събужда сух и аз решавам,че ето - вече няма да ни трябват памперсите и така за 2-3 дни и пак започва да пикае. Вече се чудя какво трябва да направя за да го махнем изцяло този памперс. Та вече  е голям , скоро ще направи 3 и още пишка докато спи. Явно трябва него да си чакам,още не е дорасъл достатъчно че да се усеща и да се буди.

# 13
  • Мнения: 728
Махнах го малко преди да навърши 2 год. заедно с дневния памперс. Оттогава се е напишвал само 2 пъти през нощта и то защото беше прекалил малко с течностите преди това. Не го будя нощем, но вечер преди да легне и сутрин щом си отвори очите, сяда на гърнето задължително.
В яслата обаче отскоро държат да му слагат памперс за следобедния сън и то защото веднъж им направил напук и за да не спи, съвсем целенасочено се изпишал върху одеялото ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Махнах го 2 седмици след като махнах дневния.Когато забелязах,че 4-5 поредни вечери памперса беше сух,просто не го сложих повече.Фалове не сме имали,но беше през лятото.
Калоян беше на 2 г. и 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт