Автоматично размразяване или No Frost?

  • 63 249
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте,
ще купуваме нов хладилник, а не схващам много разликата между автоматичното размразяване и no frost системата. Може ли някой да ми каже кое е за предпочитане и дали въобще има голяма разлика? За ноу фрост-а четох, че изсушава продуктите ако не са покрити или в кутия. Това така ли е и дали важи и за автоматичното размразяване? И как точно се"размразява автоматично" хладилника, водата изтича ли от някъде, що ли? Малко невежо звуча, но си карам от доста време със стария хладилник и сега като ми се налага да си купя нов тия неща ми се струват важни.
Благодаря предварително за мненията ви.

# 1
  • Мнения: 437
Нашия хладилник е Индезит със система  No frost. Значи - първо нямаш грам лед във фризера и само го включваш в контакта и забравяш за всякакви размразявания. Наистина обаче вътре в хладилника яденето трябва да е в кутия или съд с капак. Продуктите се изсушават - примерно нарязано сирене или сосът от някоя манджа изчезва.
Аз слагам колбаси, сирена в кутии, яденето в тенджери с капак или тави покрити с фолио и проблема е решен.

# 2
  • Мнения: 2 724
Ние имаме Whirpool Tropikal nNo frost .
Много съм доволна и изобщо не ме притеснява това, че се налага продуктите да са покрити или в кутия .
Според мен това е наложително и в обикновени хладилници, така продуктите се запазват по- добре и не се смесват миризми.
Освен почистване, друго не е нужно.
Сетих се за още едно условие за по- добро функциониране- да не се тъпче много и да има разстояние между храните ,за да може студеният въздух да циркулира между тях.
 http://img011.imgshare.eu/i/Nuneto/dsc02743_d47b5.jpg

# 3
  • Мнения: 49
Да, и аз така четох за no frost-a, но като цяло хората са доволни май....Чудя се обаче дали и при автоматичното размразяване е така и какъв му е принципа въобще...Опасявам се да не си вкарам автогол с това автоматично размразяване и да трябва да го почиствам от вода или нещо подобно....Може би все пак ще си взема no frost...Благодаря ви за отзивите.

# 4
  • Мнения: 2 724
Всъщност няма размразяване, поне при моя хладилник до сега лед не се е образувал.
Kогато го почиствам ,изваждам продуктите ,подвижните части ги мия с течаща вода и препарат ,а стените забърсвам .
Дори не го изключвам.
Имам го вече 5 години.

# 5
  • Мнения: 1 612
И нашият е No frost!
Много съм доволна!

# 6
  • Видин
  • Мнения: 168
 Peaceаз същом съм доволна ,имам LG No Frost .Когато се изпарява водата се чува едно леко бълбукане ,все едно имаш рибки  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 44
Категорично съм за No Frost система. Имам такъв на  Ariston от 3 г. и съм много доволна Peace

# 8
  • Мнения: 49
Благодаря за мненията! Явно ще да е No Frost.

# 9
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моя е с автоматично размразяване - т.е образува се лед на задната стена - и сам си се размразява - изключва се -  леда става на вода и си се стича в едно отворче и си заминава в един съд отзад,откъдето се изпарява -на Горение е - не го препоръчвам , размразявам само фризерната част.
Купуван е преди 4-5 години, тогаво нямаше Но фрост.
Сега твърдо съм за такъв  Но фрост- приятелка има на Самсунг такъв от преди 1 и нещо - супер е доволна - каза че са я разубеждавали навремето в техномаркет да не купува такъв, защото продуктите изсъхвали - сирена и др., но след толкова ползване, каза че няма такова нещо и се радва че тогава не е послушала консултантите.
Избери новото - НО фрост.

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз имам  Самсунг но фрост вече 8 години, не е създавал проблеми никакви, доволна съм.

# 11
  • Мнения: 5 178
При автоматичното размразяване се размразява автоматично само хладилника, а фризера трябва сама да го размразяваш.
При но- фроста няма лед никъде и по-дълго се запазват продуктите, влагата в него е по-малко, но пък стриктно трябва да се спазват условията за съхранение

# 12
  • Мнения: 2 724
 
Ние имаме Whirpool Tropikal nNo frost .
Много съм доволна и изобщо не ме притеснява това, че се налага продуктите да са покрити или в кутия .
Според мен това е наложително и в обикновени хладилници, така продуктите се запазват по- добре и не се смесват миризми.
Освен почистване, друго не е нужно.
Сетих се за още едно условие за по- добро функциониране- да не се тъпче много и да има разстояние между храните ,за да може студеният въздух да циркулира между тях.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
No frost  хладилниците харчат повечко ток. Вметка.

# 14
  • Мнения: 11 747
Имаме LG No frost от 8 години - не го сменям за нищо! Crazy

Преди имахме Горение саморазмразяващ се - по-добре е от най-обикновените,все е нещо,ама не е като no frost! Naughty

Kолко повече ток харчат??Аз не съм знаела.

Общи условия

Активация на акаунт