Йогурт Плейбой

  • 7 215
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ето и моята импровизация по темата, вместо готов блат използвах бишкоти, като ги полях с крема и изплуваха отгоре, като стегна обърнах тавичката, украсих и готово

# 31
влюбена съм в тази торта ,за седмица я правих 2 пъти  и за моя радост тази торта се хареса от всички в къщи в графа любими  е  и пак ще я направя

# 32
  • Мнения: 5 178
Амаретка извинявай, че досега не писах в темата ..Тортата е страхотна, правих я два пъти вече, не изкарва и 2 дни в хладилника Simple Smile
За празника исках да я направя с горски плодове, но нямаше в Пикадили.. пак ще е стандартната комбинация

Ето и моите издънки :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225601&photo=2
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225601&photo=3

# 33
  • Мнения: 529
ola, dista46, KOTE, много се радвам, че ви е харесала.
Kali, много добре се е получила въпреки обръщането.

# 34
  • Мнения: 638
Amaretto,привет! Simple SmileЗаписвам се в теми4ката,хареса ми идеята за тортата-бързо,лесно ,вкусно! Simple SmileЩе я пробвам при първа възможност!

# 35
  • Мнения: 6 712
Задължително ли е да сложи алкохол?  newsm78

# 36
  • Мнения: 22 867
Задължително ли е да сложи алкохол?  newsm78

С него е по-ароматна тортата, но изобщо не е задължително. Можеш с нещо друго да ароматизираш - ванилия, лимон.

# 37
  • Мнения: 529
 Аз не слагам алкохол, по-големия ми син също я харесва и си хапва.

# 38
  • Мнения: 655
ауууууууууууууууу Embarassedпросто върховно!

# 39
  • Мнения: 162
имам едно въпросче: желатина се прибавя заедно със к.мляко и сметаната.... и след това върху плодовете се слага още един желатин?- така ли да го разбирам? Blush Blush Blush

# 40
  • Мнения: 5 178
Да 3 желатина в млякото
и после още един с 100 мл вода за отгоре върху плодовете

# 41
А ако сложиш желатина направо в млякото без да го разтвориш предварително ще стане ли?
Нали и в киселото мляко си има вода, дали ще се разтвори желатина или е задължително да се разтвори предварително?

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 18:27 от bu4i

# 42
  • Мнения: 5 178
не съм пробвала, мисля че сместта става по-гладка ако се разтвори желатина на водна баня

# 43
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
А ако сложиш желатина направо в млякото без да го разтвориш предварително ще стане ли?
Нали и в киселото мляко си има вода, дали ще се разтвори желатина или е задължително да се разтвори предварително?

Нищо няма да стане, желатина първо се накисва във вода ( 1 пакетче в около 50 мл вода ), и като набъбне се слага на водна баня докато се втечни, тогава вече се прибавя към това което трябва да се желира

# 44
A веднага ли горещ се прибавя към студените продукти (кис. мляко, сметана с температура от хладилника)
или се изчаква да се охлади и колко?  Лесно ли се размесва с или трябва да се сипва по малко и бърка?  До сега никога не съм ползвала желатин и се притеснявам да не опропастя продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт