Ленено семе

  • 1 250
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Момичета, помагайте пак!  Blush

Откакто мъжът ми реши да се храни здравословно, всеки ден издирвам разни по-специални рецепти  Crazy 
Та по същина - казал му доктора да яде ленено семе и той взе да си купува някакви "неща" (просто не знам как се казват), които приличат на сусамка, ореховка и т.н., но са от ленено семе. Та търся сега рецептата на нещо подобно, но също така ще съм благодарна и за всякакви идеи как да употребя ленено семе в менюто!  Hug

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 25 534
Ленено семе се дава на животните за лъскава козина.
Явно мъжът ти е решил да заглажда косъма.  Mr. Green Joy
Съжалявам, но освен да си го зоби или да си го ръси върху храната, съмнявам се да намериш някакви рецепти с него, освен ако не са лечебни.  newsm78

ПП Има ленено масло, което може да се прилага към различни ястия, но внимавайте, да не би да попаднете на такова, което е само за технически цели!

Ето какво намерих в нета:
Цитат
Вземете кафемелачката и си смелете ленено семе. Това е общо взето съвет като цяло за здравословното хранене, но е много от полза, защото лененото семе е основен източник на фибри, което не само предпазва от болести като рак на дебелото черво, но е  и пряко свързано със свалянето на килограми. Фибрите потискат колебанията в кръвната захар и създават усещане за ситост. Поне дузина клинични изследвания потвърждават ефекта на фибрите върху отслабването. В допълнение, лененото семе е един от най-добрите източници на омега-3 мазнините ALA (алфа линоленична киселина), които са полезни за сърцето и имат противовъзпалителен ефект. Едно от местата, където възпалителните химикали (цитокините) се произвеждат е в мастните клетки, така че ако сте по-пълен, може да имате възпалителни проблеми. В крайна сметка, прясното ленено семе е едно чудесно допълнение към вашата програма.



виж и тук:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190851.msg3996211

и т.н. Можеш да ползваш търсачката на форума и Гугъл, нали?

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 20:24 от Как`Сийка

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в Красива мама има голяма тема, погледни там, писали са как го ядат

# 3
  • Мнения: 352
Ленено семе се дава на животните за лъскава козина.
Явно мъжът ти е решил да заглажда косъма.  
Joy

Мерси за бързите отговори!   bouquet   Ще прегледам темата в Красива мама. Търсачката ползвам, но избрах да търси само в Готварски рецепти... въобще не му хрумна да търся в Красива мама   Rolling Eyes   Иначе Гугъл ползвам, ама Гугъл не ми дава съвети и не ми обяснява подробно Wink  Приятна вечер!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 141
Като бях бременна, ядях ленено семе. Съдържа желязо. А за да се усвои по - добре желязото, е хубаво да се комбинира с мляко. Та най - лесният вариант за мен беше на закуска със сирила. Това от мен.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5 001
Хубаво е и е вкусно,ако си поръсвате малко върху салатата,независимо каква е тя....

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
За обяд ям по дна кофичка кисело мляко с по 1-2 лъжици смляно с кафемелачката ленено семе или пък купувам направо пакетчета ленено брашно. С кисело мляко става и като сос за салати.

# 7
  • София
  • Мнения: 508
И аз го ръся върху салатата  Wink най добре върви със всички варианти на зелена салата, както и на ряпа и моркови, зеле и моркови. На мъжа ми една от любимите салати е по половин настъргана ряпа от бялата, червената и черната, моркови, магданоз, праз и ленено семе

# 8
  • Мнения: 5 001
И аз го ръся върху салатата  Wink най добре върви със всички варианти на зелена салата, както и на ряпа и моркови, зеле и моркови. На мъжа ми една от любимите салати е по половин настъргана ряпа от бялата, червената и черната, моркови, магданоз, праз и ленено семе
Oхоо ето каква салатка ще спретна довечера...nadia*    bouquet   bouquet   bouquet

# 9
  • Мнения: 352
Nadia,  супер идея! Hug
Благодаря на всички за отговорите!  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 9 837
Аз го слагам в хляба. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт