По колко време гледа телевиzор?

  • 1 299
  • 26
  •   1
Отговори
 Thinking ThinkingЗна4и на нас ни каzаха 4е телевиzора е вреденzа деzата та пове4е от година ни6то, но  сега(1.Sunglasses zапо4нах да му го пускам и zабеляzах 4е гледа наистина с голям интерес (детски предавания)та какво да правя???Мажат каzва 4е го  е страх да не се вманиа4и  (до иzвестна степен  еправ)Crossing Armsно  сам раzдвоена.

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами ние седим по цяла вечер в хола на пуснат телевизор. Определено не се заглежда дълго в него. Интересни са му рекламите и музикалните програми. Не мисля че ще се вманиачи. И не мисля че ако се ограничава това ще помогне. Да не е хубаво да са залепени за телевизора, но моето дете като му кажеш да не прави нещо... естествено само забраненото прави. Така че не му обръщам внимание за телевизора и след 5-10 минути е загубил интерес и се е заиграл с нещо друго. Пък и ако трябва да не се гледа телевизия... значи да си изхвърля телевизора и аз също да не гледам нито новини, нито нищо.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Телевизорът по цял ден е пуснат,но тя не се заглежда особено в него!А пък сега екраните нали уж са "безвредни"

# 3
  • Мнения: 752
Малката не се заглежда много или ако го направи много бързо губи интерес. Но каката  ooooh!. Особено с тая стачка и като беше дълго време вкъщи, по цял ден нещо иска да гледа. Опитвам се да я ограничавам до 2 часа за целия ден. При нас също телевизора е пуснат, но ако не са детски, не се и заглежда много-много (е, някои реклами са й любими).

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
А ние сме на 7 месеца и половина и само като чуе рекламите и в другата стая да е подскача.Ако е в хола при телевизора вече нищо друго не го интересува и докато не свършат не можеш да му отвлечеш вниманието по никакъв начин.Явно има нещо в тез реклами,понякога и аз се улавям,че ги гледам,просто се втренчвам в тях пък макар и за друго да си мисля.Но вече на година,година и нещо мисля че е нормално децата вече да се заглеждат по детски предавания.То от 3 годишни вече са на компа,пак същата работа.

# 5
  • Благоевград
  • Мнения: 84
А ние сме на 7 месеца и половина и само като чуе рекламите и в другата стая да е подскача.Ако е в хола при телевизора вече нищо друго не го интересува и докато не свършат не можеш да му отвлечеш вниманието по никакъв начин.Явно има нещо в тез реклами,понякога и аз се улавям,че ги гледам,просто се втренчвам в тях пък макар и за друго да си мисля.Но вече на година,година и нещо мисля че е нормално децата вече да се заглеждат по детски предавания.То от 3 годишни вече са на компа,пак същата работа.
И при нас е същата работа като чуе рекламите. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 171
 Ох,болна тема! Дъщеря ми не се интересува от телевизия,която не и е интересна,но пък откри един бебешки канал и по цял ден иска да го гледа,а ми се струва,че не е много добре да виси с часове пред телевизора. Иначе "Baby tv" е много забавна тв програма за деца - песнички,кратки филмчета,много шарени и ярки картинки... ето им сайта - http://www.babytvchannel.com/

# 7
  • Мнения: 27 524
Отскоро гледа почти нон сто, когато не спи или не сме навън Grinning
Изобщо не смятам, че е вреден, нито намирам нещо лошо в това. На предразсъдъци гледам да не робувам  Wink

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Почти през целия ден е включен телевизора в къщи. Тя се заглежда засега само по реклами и музика.

# 9
  • Мнения: 1 701
Не засичам време, но не й е особено интересен - само, ако има анимационен филм се заглежда за малко или по някоя реклама.  Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
Моите деца започнаха да се зазяпват осъзнато в детските чак след като навършиха 2.5-3 г. Преди това почти не си задържаха погледа върху екрана. Като се поочовечиха и започнаха да разбират повече, тогава проявиха осъзнат интерес към филмчета.

# 11
  • Мнения: 24 467
Бебето не гледа ТВ, за мен това е безсмислено. При хубаво време по цял ден е на вън, при лошо играе с бавачката, с нас или брат си, ходим на гости при други бебета и наблягаме на играта с играчките и нормалното общуване с хора, а не с екрани.
На големия съм ограничила достъпа до 1-2 часа през събота и неделя. В останалото време изключвам кабела, тъй като има достатъчно други занимания, по- полезни за него, от излягането на дивана и зяпането пасивно с часове в екрана. Ходи на училище до обяд, след обяд има 1-2 часа подготовка, а след това предпочитам да излезе и да играе на вън.
Вредата от гледането на ТВ намирам не толкова в някакви хипотетични лъчения, а по- скоро в залиняването на тялото и мозъка, особено пагубно влияе върху интелекта- децата свикват да си създават удоволствия по твърде пасивен начин, загубват способността си да се потрудят дори за това, получават на готово емоции и представи, изкривява се светоусещането им, реакциите им /чисто физиологични/ се променят. Затова за мен лично прекаляването с ТВ е много опасна бомба със закъснител, която всячески опитвам да обезвредя още в зародиш.
Говоря от опита, който имам с редица деца на възрастта на сина ми, които познавам и лично. Тези, които стават и лягат с телевизора и рядко излизат да играя на вън вече отчитам като по- изостанали от другите, които намират други развлечения, свързани с напрягане на физиката и мисленето. Имаме съседче, което не си подава носа от къщи- то дори вече не може да общува нормално, а с децата на своята възраст не намира общ език, има затруднения и в училище.
В къщи ТВ имаме 1 брой и не се каня да обзавеждам детската стая с такъв, нито нашана спалня. Предпочитам дори ние, възрастните, да си говорим не на фона на непрекъснати новини, сериали и тъпи телевизионни игри.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 11:15 от Judy

# 12
  • Мнения: 2 309
Пускаме тв като фон вечер. Али почти не го забелязва, рядко се заглежда в някоя реклама или клип. Детски предавания умишлено не й пускам. Старая се да й създам интерес към книжките и засега успешно. За да не повтарям същите неща като Judy, казвам, че мнението ми се припокрива 1 към 1 с нейното.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
В къщи винаги има пуснат ТВ.Тери сама си търси програми,но рядко гледа.Пуснат е просто ей така за фон.

# 14
  • София
  • Мнения: 114
Бебето не гледа ТВ, за мен това е безсмислено. При хубаво време по цял ден е на вън, при лошо играе с бавачката, с нас или брат си, ходим на гости при други бебета и наблягаме на играта с играчките и нормалното общуване с хора, а не с екрани.
На големия съм ограничила достъпа до 1-2 часа през събота и неделя. В останалото време изключвам кабела, тъй като има достатъчно други занимания, по- полезни за него, от излягането на дивана и зяпането пасивно с часове в екрана. Ходи на училище до обяд, след обяд има 1-2 часа подготовка, а след това предпочитам да излезе и да играе на вън.
Вредата от гледането на ТВ намирам не толкова в някакви хипотетични лъчения, а по- скоро в залиняването на тялото и мозъка, особено пагубно влияе върху интелекта- децата свикват да си създават удоволствия по твърде пасивен начин, загубват способността си да се потрудят дори за това, получават на готово емоции и представи, изкривява се светоусещането им, реакциите им /чисто физиологични/ се променят. Затова за мен лично прекаляването с ТВ е много опасна бомба със закъснител, която всячески опитвам да обезвредя още в зародиш.
Говоря от опита, който имам с редица деца на възрастта на сина ми, които познавам и лично. Тези, които стават и лягат с телевизора и рядко излизат да играя на вън вече отчитам като по- изостанали от другите, които намират други развлечения, свързани с напрягане на физиката и мисленето. Имаме съседче, което не си подава носа от къщи- то дори вече не може да общува нормално, а с децата на своята възраст не намира общ език, има затруднения и в училище.
В къщи ТВ имаме 1 брой и не се каня да обзавеждам детската стая с такъв, нито нашана спалня. Предпочитам дори ние, възрастните, да си говорим не на фона на непрекъснати новини, сериали и тъпи телевизионни игри.
Peace

На абсолютно същото мнение съм

Общи условия

Активация на акаунт