Бюджет 2008 - ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ

  • 1 968
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Навсякъде пише 470 милиона повече за образование - ето само един от всички линкове:
цък, четете бе хора, четете!!!
А колко искат учителите? Като сума. И какво значи "четете" - 100 пъти питах в другата тема учителите за сумите, които искат и коиго им предлагат, а не за %, никой не можа да ми отговори. Пак един не чул, друг не видял...
Никой няма и да ти отговори, защото учителите и защитниците на стачката са с особена избирателна глухота по отношение на въпросите, които не им изнасят... Друг е въпросът дали изобщо някой вече знае кой, какво и защо иска.

# 16
  • Мнения: 4 978
а дали са достатъчни за т.нар. реформа?
Реформата включва и съкращаване на персонал все пак.

реформата включва и неща, различни от учителските заплати
поне това е, което бих подкрепила аз

# 17
  • Мнения: 25 558

А, де, не ви ли писна вече да ги дъвчете учителите?
Парите за образование не са само учителски заплати, но и нови детски градини, училища, кабинети, компютри ако щете.
На вас ако не ви пука какво образование искате за децата си, на някои от нас ни пука. Аз не виждам сина си като прост сервитьор или мияч на чинии. Очаквам да се реализира по-успешно в живота. А това става с пари и то инвестирани разумно, не само от нас, родителите му, но и от държавата.
Съжалявам, не всички имаме възможностите и желанието да си пратим децата в швейцарски пансиони. Някои искаме да ги изучим тук и то качествено.
Съжалявам, ако наранявам чувствата на някой, според който бъдещето на нацията трябва да се състои от прости и лесно управляеми лумпени!

# 18
  • Мнения: 151
Днес, 31.10.2007 г., в 18 ч. от НДК към Народното събрание ще тръгне протестно шествие срещу проекта за бюджет 2008,

Ще бъдем там, ще доведа и приятели, но къде точно от НДК?

# 19
  • Мнения: 1 072
А ще има ли протест срещу реформата в образованието. Щото то е от 18 години е все в реформа и сега се наслаждаваме на резултата.

Предлагам пълен бакъп на системата и много да се мисли и мери преди да се отреже от тук нататък.

.................прост сервитьор или мияч на чинии................................................. прости и лесно управляеми лумпени!

Загубихте ме за каузата.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 151

А, де, не ви ли писна вече да ги дъвчете учителите?
Парите за образование не са само учителски заплати, но и нови детски градини, училища, кабинети, компютри ако щете.

А защо не и безплатни учебници поне до 7кл., които настоящите управляващи бяха обещали?

# 21
  • Мнения: 2 724
А ще има ли протест срещу реформата в образованието. Щото то е от 18 години е все в реформа и сега се наслаждаваме на резултата.

Предлагам пълен бакъп на системата и много да се мисли и мери преди да се отреже от тук нататък.

.................прост сервитьор или мияч на чинии................................................. прости и лесно управляеми лумпени!

Загубихте ме за каузата.  Rolling Eyes


И мен , /не съм сервитьорка или миячка на чинии /.

# 22
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аман вече бе, наглост до небесата Sick

# 23
  • Мнения: 4 181
Прочетете внимателно кой ще се включи в шествието и тогава плюйте пак по учителите.
Не става въпрос за учутелските заплати тук,а за бюджета за образование, който включва не само средното, а и видшето образование, научните работници и т.н.
Освен това от следващата година  ще влязат в сила така наречените делегирани бюджети.
Училищата ще управляват сами парите си като в това управление ще могат да се включат и родителите.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 605
Навсякъде пише 470 милиона повече за образование - ето само един от всички линкове:
цък, четете бе хора, четете!!!
А колко искат учителите? Като сума. И какво значи "четете" - 100 пъти питах в другата тема учителите за сумите, които искат и коиго им предлагат, а не за %, никой не можа да ми отговори. Пак един не чул, друг не видял...
Никой няма и да ти отговори, защото учителите и защитниците на стачката са с особена избирателна глухота по отношение на въпросите, които не им изнасят... Друг е въпросът дали изобщо някой вече знае кой, какво и защо иска.
Peace

А, де, не ви ли писна вече да ги дъвчете учителите?
Парите за образование не са само учителски заплати, но и нови детски градини, училища, кабинети, компютри ако щете.
На вас ако не ви пука какво образование искате за децата си, на някои от нас ни пука. Аз не виждам сина си като прост сервитьор или мияч на чинии. Очаквам да се реализира по-успешно в живота. А това става с пари и то инвестирани разумно, не само от нас, родителите му, но и от държавата.
Съжалявам, не всички имаме възможностите и желанието да си пратим децата в швейцарски пансиони. Някои искаме да ги изучим тук и то качествено.
Съжалявам, ако наранявам чувствата на някой, според който бъдещето на нацията трябва да се състои от прости и лесно управляеми лумпени!
Невероятно тъпо и необмислено изказване. А относно учителите - освен за заплати не виждам да става спор за друго, нека бъдем честни. За БВП те дори не се и замислят.

# 25
  • Мнения: 1 072

Освен това от следващата година  ще влязат в сила така наречените делегирани бюджети.
Училищата ще управляват сами парите си като в това управление ще могат да се включат и родителите.

Против съм. Идеята е добра, но е още много рано.
Първо - директорите не са подготвени за новите си мениджърски функции
..........- парите пак ще са недостатъчни, а вече за това ще бъде виновен органът, който ще определя разпределението на парите. В най-добрият случай ще заформят комитет от директора, учители и представители на родителите. Министерството потърква доволно ръчички и съка с език отстрани.
............ - всички ще искат различни неща, за които естесвено няма да достигнат финанси. Идеална почва за постоянни дразги и разправии. Училището съвсем ще изпадне в безтегловност.

Колкото повече следя развитието в нашето образование, толкова повече се радвам на избора си. А съжалявам, че е така....... Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 5 605

Освен това от следващата година  ще влязат в сила така наречените делегирани бюджети.
Училищата ще управляват сами парите си като в това управление ще могат да се включат и родителите.

Против съм. Идеята е добра, но е още много рано.
Първо - директорите не са подготвени за новите си мениджърски функции
..........- парите пак ще са недостатъчни, а вече за това ще бъде виновен органът, който ще определя разпределението на парите. В най-добрият случай ще заформят комитет от директора, учители и представители на родителите. Министерството потърква доволно ръчички и съка с език отстрани.
............ - всички ще искат различни неща, за които естесвено няма да достигнат финанси. Идеална почва за постоянни дразги и разправии. Училището съвсем ще изпадне в безтегловност.

Колкото повече следя развитието в нашето образование, толкова повече се радвам на избора си. А съжалявам, че е така....... Sad

Peace

# 27
  • Мнения: 984
Ей, Еди, политика се намесва, ай с метлата.

Мишон

ПС, не ща на лични, че силно хапеш.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
На последния съвет в нашето училище директорът и счетоводителката с цифри се обосноваха и обясниха, че делегираните бюджети по начина по който се предлагат и с тези суми, ще са крайно недостатъчни. Така не само няма да имаме хубава и просперираща реформа за българското училище, ами обратно - мизерия и липса на средства за основните нужди само за поддръжката на базите, а камоли за другите неща.

# 29
  • Мнения: 325
Аз мислех, че инициативата е срещу "голямото" увеличение на майчинството - вдигат го с цели 10 лв. - от 180 на 190. Не е дори минималната работна заплата. А то пак за даскалята.....

Общи условия

Активация на акаунт