За чорапогащниците и момчетата

  • 11 364
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 932
В крайна сметка, както всеки от нас се облича различно и има различно усещане за студ, така и при децата е така. Моето все му е топло. Така че прецени индивидуално, дори ако се налага да го водиш с чорапогащник на детска и да го преобуваш.

# 46
  • Мнения: 809
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)

# 47
  • Мнения: 3 886
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)
не

# 48
  • Мнения: 4 841
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)

Не, определено още е рано. Като стане 2-3 градуса - тогава. И шапка още е сложил, за шал и ръкавици да не говорим.

# 49
  • Мнения: 550
Чорапогащникът е част от задължителното му облекло ,излизаме рано сутрин за градината,ходим доста дълго,защото не е близо до нас.В раницата съм сложила допълнителен чифт дрехи,бельо,така,че няма страшно от прегряване!Повече ме е страх от настиване!!!

# 50
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не можах да изчета цялата тема - в началото и в края само. Аз не слагам чорапогащник - с анцунг и къси чорапи сега, или три четвърти през зимата. Детската градина е близо до нас - за 5 минути са там. Ако е мнооого студено анцунга е по-дебел съответно. Ако искаме да ходим някъде специално след градината - се преобличаме в къщи и пак излизаме. Но за кварталната градинка са си добре с анцунзите.

Аз за друго се притеснявам - в градината е много топло (повече отколкото в къщи), затова ги пращам така. Четох че някои ги обличат с долнището на грейката върху анцунг и в градината го събличат... А когато излизат децата да играят - кой ги облича отново (нали тази грейка се слага защото се предполага, че долнището е по-тънко). А грейка върху анцунг изобщо не се облича лесно, а за едно дете е още по-трудно да се облече само (което даже трудно си вдига гащите)...
На мен ми е трудно да намеря баланса - в помещенията е много топло, а навън на двора има сняг (за зимата ми е питанката, сега още не е студено навън).


# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
принципно съм ЗА.
Но принципно това обуване и преобуване в ДГ ме нерви и изпотява (там е около 25-28 градуса) и карам както дойде.
Все повече предпочитам грейка в/у панталона за ДГ.

Но от къде намирате широки грейки и то само долнища, а не тип гащеризони?

# 52
  • Мнения: 14 654
Не му обувам чорапогащник, нито клин под панталона. В големите студове- термопанталони или грейка, но на босо, не мога да понасям 2 панталона един връз друг. Пък и никое дете няма да се разболее, защото е без чорапогащник.
Внимавайте с тези навици за клинове под панталона, че някой ден синовете ви ще се червят пред приятелките си в деня на първия секс. Много е смешно. Имах приятел, който носеше чорапогащниците на майка си, за да не настине.

# 53
  • Мнения: 1 547
Ето това е най-омразното ми човешко творение... чорапогащникът. Изпитвам ужас от тази вещ и отказвам да опаковам в нея децата си! Прилепнал и съгревающ, бррррр  Mr. Green

В студени дни се ходи по нормален панталон и къс чорап; в ледени дни се ходи по по-дебел панталон и къс чорап. Термопанталон обувам при снежна игра в мразовити утрини, придружено с шапка - шалът също не е популярен сред нас. Нямам случай на настинало дете, въпреки ежедневното бродене навън. Не мисля, че методът "зелка" пази здравето, според мен е напротив.

# 54
  • Мнения: 1 426
Никога не съм обувала чорапогащник на сина си. Къси чорапи и панталон - това му е облеклото откакто е излязъл от бебешката възраст. Като малък в големите студове му обличах така наречения ескимос отгоре.
Не съм си и помисляла да обувам чорапогащник на момче.

# 55
  • Мнения: 1 931
Аз слагам шушляково панталонче върху това, с което ще бъде в градината и там махаме горното.
Peace
Но за разходките в почивните дни  му слагам чорапогащник. Не смятам,че са толкова стегнати та да му притискат толкова.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз слагам чорапогащник всеки ден,защото прекарваме по 4-5 часа навън.Така явно му е добре,защото миналата седмица беше само по чорапки и започна да се напишва,докато спи.Било му е студено.
Смятам зимата да си го обувам с чорапогащник Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 6 360
приятелката ти лекарка се е изказала малко ....
да, прилепналите и загряващи панталони са вредни за оплодителната способност на мъжа в момента (и следващите 3 месеца, колкото е сперматогенезата).
смешно е да се твърди, че това може да навреди на малко дете от мъжки пол.
още повече, памучните чорапогащници нито притискат тестисите, нито ги прегряват. не повече от един термопанталон и слип под него. много по-малко от един памперс.

"аз чорапогащи на момче няма да сложа..."
що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче. има добре или зле облечено дете.
в ледени дни с къс чорап, та леденият мраз да нахлува по голите крака нагоре?  аз не бих причинила това на малкото си дете, защото съм мразела като малка чорапогащниците, защото не е шик или защото ме е страх, че ще се изпедерасти като порасне.

# 58
  • гр.София
  • Мнения: 199
Зимата сме с чорапогащник.

# 59
  • Мнения: 638
приятелката ти лекарка се е изказала малко ....
да, прилепналите и загряващи панталони са вредни за оплодителната способност на мъжа в момента (и следващите 3 месеца, колкото е сперматогенезата).
смешно е да се твърди, че това може да навреди на малко дете от мъжки пол.
още повече, памучните чорапогащници нито притискат тестисите, нито ги прегряват. не повече от един термопанталон и слип под него. много по-малко от един памперс.

"аз чорапогащи на момче няма да сложа..."
що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче. има добре или зле облечено дете.
в ледени дни с къс чорап, та леденият мраз да нахлува по голите крака нагоре?  аз не бих причинила това на малкото си дете, защото съм мразела като малка чорапогащниците, защото не е шик или защото ме е страх, че ще се изпедерасти като порасне.

Съгласна съм! Simple Smile
Купила съм 4орапога6ник и евентуално при големи студове 6те го обуя.

Общи условия

Активация на акаунт