Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 окт. 2007, 13:32 ч.

Помогнете- за по- голяма заплата

• 927
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
Момичета, след дълги разправии с ръководството на фирмата / и най- вече влизането ми в ролята на поклисар  Sick/ за повишаване на зпалатите ни, днес шефа заяви- напишете писмено колко искате да ви е заплатата и защо. Моля ви помогнете ми. Аз знам колко искам да ми е заплатата, но ми дайте съвет за повече мотиви  Praynig Излезна ми всичко от главата  ooooh!

# 1
  • Русе
Какво работиш?!

# 2
  • София
Как така защо?
Защото
1. Ти / и колегите ти/ сте професионалисти.
2. Имате нужния / в повечето случаи и доста над нужния/ образователен ценз.
3. Има инфлация / нищо че някои не я виждат/
4. Искате да останете в тази фирма
5. Харесвате работата и колегите си и искате да се развивате именно тук и сега........
И т.н.

# 3
  • Варна
 Crazy Гагага. Ти искаш повишение, не аз, не друга съфорумка.. Иска, а не знаеш какво.. Куку?? newsm78

# 4
  • София
Работя, като офис- мениджър в един Холдинг. Благодаря на Lennyh. Друго си е да го видиш някъде написано. Просто се същисах изведнъж. Ще те цитирам, ако може  Embarassed За първи път ми се случва да седна и да пиша на тая тема  и се чувствам някак неловко.

# 5
  • Русе
Можеш да изтъкнеш и броя на привлечените клиенти (ако има такива) и увеличаването на приходите...

# 6
  • Варна
Продължавам с два мотива:
1. Вършиш работа, която се оценява по-добре в конкурентна фирма *име*.
2. Повишението на заплата ще бъде вложено в дейности по самоактуализация и личностно развитие  Mr. Green сериозно. Работодателите харесват такива нещица да чуват *повечето*.

# 7
Аз знам колко искам да ми е заплатата, но ми дайте съвет за повече мотиви  Praynig

ох, няма такъв смях просто  Mr. Green
предлагам да наблегнеш на  достойнството и справедливостта, може да върже шефа на твоя холдинг и да ви вдигне заплатите. Peace

# 8
  • Абсурдистан
Ако мен сега ме попита някой, защо искам да ми увеличи заплатата мога да напиша без да се замислям поне 10-15 причини, строго специфични за моята работа. Не мога да разбера как така искаш заплата по-висока, пък не знаеш защо. Най-малкото е, че на фона на непрекъснато разтящата инфлация парите, които получавате не ви позволяват да поддържате елементарен стандарт на живот.

# 9
  • София
Гери, и аз мога да напиша сто неща, но просто в момента се притесних ужасно, както написах по- горе. Затова ви помолих за сламки. И вече получих, благодаря  Peace

# 10
  • DE
Мен ако ме питат защо - ами защото има инфлацияяяяя!
Ама шефа не взима колкото мен и не са му ясни много работи!

# 11
  • София
Работя, като офис- мениджър в един Холдинг. Благодаря на Lennyh. Друго си е да го видиш някъде написано. Просто се същисах изведнъж. Ще те цитирам, ако може  Embarassed За първи път ми се случва да седна и да пиша на тая тема  и се чувствам някак неловко.

Няма проблем цитирай ме   bouquet
Нищо неловко няма в това човек да си търси правата!
Имай си самочувствието и не се давай лесно!
Виждала съм доста хора, които са перфектни професионалисти и изпитват неудобство да си търсят правата, което е доста неправилно според мен.
Късмет и пиши после какво е станало  Heart Eyes

# 12
Вземи лист и химикал и си напиши
защо точно искаш. Защо ти искаш.
Не защо ние бихме искали. Опиши
какви са точно твоите постижения
за изминалия период, наблегни на
тях, шефът ти не е кретен, не му се
обяснявай за инфлация, ценз, колеги.
Наблягай на постиженията си и на това,
колко ценен кадър си за увеличаване на
печалбата на фирмата. Създай му усещане,
че ако те загуби, фирмата му ще се затрие.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт