Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 521
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Заради честите боледувания, на които беше подложено моето дете през последните 2 месеца, GP-то ни изпрати на изследвания, резултатите от които показаха, че в гърлото се е загнездила бактерия, причиняваща всички тези болестни състояания.Назначи ни силно антибиотично лечение, което включва първо Зинат, след това Азитрил, две седмици пауза и отново едно след друго Зинат и Азитрил. Въпросът ми е дали да му се доверя, защото започнахме вчера Зината, но го давам със свито сърце. А като знам колко още антибиотици го чакат.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, т.е с бактерии в гърлото? 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Каква бактерия са изолирали, направили ли са антибиограма, а и би ли споделила къде е правено изследването/защото и това има значение за съжаление/. Микробиолог съм.

# 2
  • Мнения: 148
Бактерията се казва "стафилококус ауреус".Направиха изследването и антибиограмата в медицинския център на "Санита" - Варна

# 3
  • Мнения: 368
Симеон имаше бактерии които му откриха с натривка от гърлото - тогава пиеше Аугуметин и след него повторните изследвания не показаха бактерии.
Не съм обаче веща по въпроса дали е правилно вашето лечение

# 4
  • Мнения: 274
На моя приятелка детенцето имаше два вида бактерии и ги излекуваха с елексирите на Хлебаров като ги пиеха и капеха в носа.Ако решиш, може да отидеш зад Стоматологията-там ги продават на ул.Хаджи Стамат 6 и да се консултираш с Галя Колева.

# 5
  • Мнения: 1 984
Бактерията се казва "стафилококус ауреус".Направиха изследването и антибиограмата в медицинския център на "Санита" - Варна
каква е чувствителността към метцилин?

# 6
  • Мнения: 982
Няма ли да има контролни посявки?
Не съм лекар,но ако след първия курс с АБ детето е излекувано,защо още 3 пъти трябва да пие АБ?

# 7
  • Мнения: 585
Дано да имате антибиограма , защото на мен преди два месеца след упорито боледуване въпреки изпитите Оспамокс и Зинат ми изолораха бактерия която беше чвсивителна само на Левофлоксацин и Ципрофлоксацин , беше резистентна към всички други антибиотици в антибиограмата , а те бяха един куп .  Но тъй като нито бременна , нито кърмеща можех да пия двете лекарства опитах с осцилококцинум по препоръка на моя позната , и въпреки недоверието към започнатото лечение взех че оздравях . Свекърва ми е фармацевт и каза че ще си изхвърли дипломата след този случай , и тя не очакваше да има ефект при положение че повече от месец си мъкнех упорита задушаваща кашлица и зачервено гърло , неповлияващи се от нищо .

# 8
  • Мнения: 1 984
Дано да имате антибиограма , защото на мен преди два месеца след упорито боледуване въпреки изпитите Оспамокс и Зинат ми изолораха бактерия която беше чвсивителна само на Левофлоксацин и Ципрофлоксацин , беше резистентна към всички други антибиотици в антибиограмата , а те бяха един куп .  Но тъй като нито бременна , нито кърмеща можех да пия двете лекарства опитах с осцилококцинум по препоръка на моя позната , и въпреки недоверието към започнатото лечение взех че оздравях . Свекърва ми е фармацевт и каза че ще си изхвърли дипломата след този случай , и тя не очакваше да има ефект при положение че повече от месец си мъкнех упорита задушаваща кашлица и зачервено гърло , неповлияващи се от нищо .
левофликсацина е бил добър избор, според мен. имаш всички показания за него... 

# 9
  • Мнения: 12
Моят син на две годинки имаше същия проблем- бактерия "стрептококус бета халмулитикус"в гърлото.Три месеца пи антибиотици и не му минава.Пие 10 дни АБ има подобрение ,но спрем ли го и се повтаряше всичко отново- кашлица "тютюнджийска", температура 39 градуса и т.н.През цялото време го лекуваха по антибиограма,но проблема не беше в антибиотиците ,а в продължителността на лечение.Оправихме се с "Ципрофлоксацин"/който е за много видове бактерии/, на листовката пише - пие се минимум 10 дни или от3 до 5 дни след отшумяване на симптомите.Казвам на лекарката ,че пише така и да му удължи лечението, а тя "ти недей гледай какво пишат". Накрая в отчаяността и безизходицата си му проведох 15 дневен курс на лечение както пишеше без прекъсване и се оправи детенцето.Бактериите са мн. упорити и не са  безобидни.Желая ви бързо оздравяване.

# 10
  • Мнения: 1 984
4 - хинолони се дават на деца в краен случай... много вредят...

# 11
  • Мнения: 12
На мен също ми откриха стафилококи в гърлото ,аз пуснах изследванията в Марешки, а на малкия в Санита .Аз също се излекувах с Ципрофлоксацин -15 дни го пих, а преди него бях пила 6-т вида антибиотици за по 10 дни заедно с малкия.Изненадах се защо бактериите ни са различни ,тъй като симптомите ни бяха едни и същи, а и той ме зарази като се върна болен от ясла.Чела съм по форумите ,че има случаи носогърлен секрет пуснат на различни места за изследване да дава различни бактерии изолирани.

# 12
  • Мнения: 1 984
На мен също ми откриха стафилококи в гърлото ,аз пуснах изследванията в Марешки, а на малкия в Санита .Аз също се излекувах с Ципрофлоксацин -15 дни го пих, а преди него бях пила 6-т вида антибиотици за по 10 дни заедно с малкия.Изненадах се защо бактериите ни са различни ,тъй като симптомите ни бяха едни и същи, а и той ме зарази като се върна болен от ясла.Чела съм по форумите ,че има случаи носогърлен секрет пуснат на различни места за изследване да дава различни бактерии изолирани.
като чуя марешки и съм скептичен... вие можете да пиете колко си искате ципро, проблемът е че НЕ СЕ ДАВА ПРИ ДЕЦА! а по принцип специално ципрофлоксацина е по - слабо ефективен към стрептококи. може да е различен резултата - причини много... взаимно заразяване....

# 13
  • Мнения: 148
Благодаря ви за съветите и компетентните мнения. Явно тази бактерия е често срещана и се радвам, че всеки от вас ми помага с инфо по въпроса. Аз лично нищо не бях чувала за нея, а и личният ми лекар се оказа много лаконичен. Изписа ни антибиотика и толкоз. Благодарение на форумите се информирах, че може да си я носим още от родилното /раждах в Окръжна - Варна/ и че не се лекува само с антибиотици.
Логичен е въпросът вяма ли да повторим изследванията след изпиването на първия курс антибиотици. Точно този въпрос зададох и на джипи-то, а той - "ще видим". Но аз вече реших да действам. Вземах си антибиограмата и кръвните изследвания от кабинета и ще я заведа на УНГ и на хомеопат, а след 4-5 дни, когато приключим приемането на Азитрила, ще й повторя и изследванията, дори и без направление. В тази връзка искам да попитам, къде във Варна е най-добрата лаборатория, защото, както разрибам, това има значение.

А тези елексири на Хлебаров какво предсавляват? На билкова основа ли са? И става въпрос за Стоматологията във Варна, нали?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
След първият АБ трябва да направиш посявка. Ако няма нищо, защо да го тровиш допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт