Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Пускам тази тема с надежда да ми подскажете как да науча моят син да оцветява в полетата на картинката, а не драска навсякъде. Вчера в ДГ са се занимавали и той единствен не знаел да оцветява.
Досега съм опитала най-различни хитринки, но резултат никакъв - отговора е немога ти можеш. На компютъра оцветява със желание и естествено не във полетата и картинката прилича на творение на Пикасо.
Реших да не настоявам и като види децата как оцветяват ще се научи, да ама не. Така че вече сме се изчерапали от към тактики и не ми идва нищо ново. newsm78
Цитирай

Единственото нещо, което съм правила е да оцветявам заедно с моята щерка. Така с моите наставления и гледайки ме как аз го правя лека по лека се научи. Започнахме като беше около две годишна. Много ни правеше кеф заедно да оцветяваме. Показвах и с каква бързина да си движи ръката в зависимост в коя част на картината оцветява, също и с какъв наклон трябва да държи молива.
Убедих се, че тази тактика е добра, защото примерно племенницата ми, която е на четири и половина не може още да оцветява, но и сестра ми не е оцветявала никога с нея. Явно е разчитала на градината, но не би.
Това лято като приложих тази тактика с нея видяхме, че доста бързо взе да спазва очертанията на фигурите.
Цитирай

София

А поради що искаш да оцветява в рамките на картинката?  newsm78

Може да е следващия ...Пикасо Wink

Изобщо не съм я учила дъщеря ми как да оцветява. И за цветовете не й правя забележки също. Ако вижда патето зелено, а дървото жълто... то това е нейно право.  Mr. Green

Вече оцветява в контура. Понякога обаче надрасква всичко в черно... настроения  Whistling
Цитирай

Трявна

Аз пък научих моята племенница, която е с 5 месеца по малка от сина ми да оцветява. Седнахме на земята, взехме един вестник и моливи и фулмастери и там където каките и батковците бяха по леко облечени, започнахме да им рисуваме дрехи в различни цветове. Малката се научи бързо, но и определено имаше интерес към това занимание, докато моят Зоро предпочиташе да им рисува коси - явно времето му не е дошло още, защото продължава да рисува навсякъде по фигурата, само не и вътре в нея. За сметка на това, започна пък да прави от строителя различни фигури, а по рано дори не искаше и да го погледне - затова според мен, всичко си е до интереса на детето.
....Може и да изкарате анимационни картинки на ксерокс листи и да ги оцветявате заедно, като включите в заниманието и тати, баба - колкото повече, толкова по - весело!  friendship book
Цитирай
Летисия той изобщо не проявява желание да оцветява или рисува ако случайно има муза то тя излита много бързо. Точно  това ме притеснява когато оцветяваме заедно много бързо се отказва с репликата - аз немога.
Иса нали затова са картинките иначе ще му дам блокчето за рисуване и да си драска колкото си ще.
Цитирай

А поради що искаш да оцветява в рамките на картинката?  newsm78

Може да е следващия ...Пикасо Wink

Изобщо не съм я учила дъщеря ми как да оцветява. И за цветовете не й правя забележки също. Ако вижда патето зелено, а дървото жълто... то това е нейно право.  Mr. Green

Вече оцветява в контура. Понякога обаче надрасква всичко в черно... настроения  Whistling

Хе-хе Иса. Това, че детето се научава да оцветява в рамките на картината не значи, че не може да е и Пикасо  Smile
В предучилищната моята щерка точно на него я оприличаваше учителката им по рисуване. Тя от малка си рисува разни абстракции и ги оцветява в странни цветове, но е вътре в контура все пак  Wink
Цитирай

Варна

Трябва да проявиш търпение, и да сядаш заедно с детето. В началото му предлагай по-прости фигури за оцветяване. Сложи си ръката върху неговата,и заедно оцветявайте. Когато добие вече някаква смелост, че може и сам, просто си слагай ръката до очертанията, така че да не може да излезе дори и с по-резки движения. И не забравяй да го похвалиш накрая, колко хубаво оцветява. Peace
Цитирай

у дома

Честно казано имам същия проблем въпреки че сина ми е вече на 5г.Научи се вече с големи усилия от моя страна и от страна на учителките в детската ,но не проявява никакъв интерес към този вид занимания.Виж да реже с ножица и да апликираме обожава-може да го правим цял ден и няма да му омръзне.Един съвет разпечати си картинки от интернет и го пробвай с акварелни боички-по -лесно е за оцветяване ама повече се цапат.
Цитирай

София

Летисия, идеята ми беше по-скоро защо им е нужна тази способност?
Нещо с фината моторика ли е свързано? И ако е така може ли това да се развива с нещо друго, вместо с оцветяване, ако на детето не му е интересно да оцветява.
Цитирай

Иса, мисля, че наистина развива фината моторика. Разбира се сигурно и други неща биха я развивали. Примерно моята за да проверят дали е добре с фината моторика са я карали да поставя в малки дупчици определени неща. Вкъщи примерно с разни конструктори сигурно се постига това или пък мозайки като тази
http://www.igra4kite.com/product_info.php?cPath=&products_id=1136
Моята щерка и с такова нещо и беше интересно да се занимава.
Специално при нас оцветяването не съм си мислила да го правим точно с цел развиване на умения. Просто ни беше интересно и го правихме.
Явно обаче сме съчетавали полезното с приятното  Smile

На този сайт, от който по горе дадох линка гледам, че доста хубави неща се продават. Има подходящи за развиване на мисленето, на фината моторика и на други неща  Smile
Цитирай

http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=2448 - нещо подобно също би развивало фината моторика.
Цитирай

София

Много интересно... Дъщеря ми оцветява много добре и с мозайка си играе. Обаче пъзел и от 4 части не може да нареди. А тази вечер си игра с матрьошка и също й беше трудно да сглобява малките кукли Sad
До колкото знам фината моторика има общо дори с начина, по който говорят...

И изобщо кога започват да си служат с ръцете като хората?
Цитирай

Иса, не мисля, че дъщеричката ти има някакви проблеми. Просто може някой неща да не са и интересни или пък да има нужда от повече упражнения.
Ако имаш някакви съмнения може да попиташ в по долния форум. Там дори има тема за деца със СИД. Не съм много наясно с тази материя, но мисля, че е нещо свързано със сензорното развитие на детето.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.60 - това е темата.
Ето нещо по темата http://consult.speednetbg.net/SID/sid-a.htm

Цитирай

Показвате на детето да обиколи контура един-два пъти бавничко от вътрешната страна, а после да запълни по-спокойно основния обем. Тоест - близо до външната линия чертите са успоредни и бавнички, вътре може да се работи за количество Smile
Цитирай

ВАРНА

По въпроса за оцветяването,фината моторика,координацията ръка-око--важни са в първи клас -при овладяване писането на  на букви.На дете,което се затруднява с писането ,се предлага като тренировъчно упражнение да оцветява ,спазвайки контура.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора