Цветята веч` прибрани са, кои заспиват, кои сега цъфтят...(17)

  • 20 968
  • 320
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Не знам дали въпроса ми е за тази тема, но една позната ми даде цветенце, саксийно, с малко коренче. Дали ако сега го засадя в саксията, ще живее. Защото съм чувала, че се садят и присаждат цветя пролетта.
аз не разбрах как точно ти го е дала ,но ако не е в саксия в момента а има коренче го засей ,ако искаш да сменяш саксията или пръста изчакай ако е цъфнало,да прецъфти и тогава,иначе аз съм си присаждала цветя по всяко време на годината

# 31
  • Мнения: 2 591
Не знам дали въпроса ми е за тази тема, но една позната ми даде цветенце, саксийно, с малко коренче. Дали ако сега го засадя в саксията, ще живее. Защото съм чувала, че се садят и присаждат цветя пролетта.

давай смело Peace до пролетта иначе ще изгние Rolling Eyes
Но за да не се депресирам...другият ананас,който взема ще е само за изяждане - там успеваемостта е 100%!

 hahaha

я да питам аз поименно, понеже никой не ми отговори на въпроса - Таша, как приспиваш каменното цвете newsm78 беше споменала нещо Rolling Eyes

а за коледните звезди - не знам - аз хич неги харесвам Sick

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не знам дали въпроса ми е за тази тема, но една позната ми даде цветенце, саксийно, с малко коренче. Дали ако сега го засадя в саксията, ще живее. Защото съм чувала, че се садят и присаждат цветя пролетта.

цветето сега в какво е?
колко малко е коренчето?
какво е цветето?

не смятам, че е добра идея да чакаш до пролетта да го засееш.

# 33
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Засадих го този ананас Hug сега само ще чакам нещо да се получи  Praynig,в което малко се съмнявам Thinking

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Успех от мен,дано се получи

# 35
  • Варна
  • Мнения: 672
Едно лилавеещо на цвят е, незнам името  му. Сложила съм го в момента в една чашка с малко водичка, коренчето е около сантиметър дълго.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 12:09 от Барбито

# 36
  • Мнения: 2 591
снимай го де Rolling Eyes

# 37
  • Варна
  • Мнения: 672
На работа съм в момента  Blush няма как да го снимам.
Сега ще потърся в нета снимка на това цвете.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 672
99 % съм убедена, че е това:


Листата са същите, цвят няма, сигурно защото е малко още,  newsm78 две листенца са само.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 037
сей го смело

# 40
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Барбито Ако е това спокойно можеш да си го засадиш ,то се хваща лесно Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 672
Благодаря Ви много.    bouquet  bouquet  bouquet   Heart Eyes
Още довечера ще го засадя в една по-малка саксийка. И предполагам, че веднъж в седмицата е достатъчно да го поливам  newsm78

# 42
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Като видиш ,че му засъхва пясъка тогава го поливай  Peace

# 43
  • Мнения: 2 724
99 % съм убедена, че е това:


Листата са същите, цвят няма, сигурно защото е малко още,  newsm78 две листенца са само.
Имам го това цвете, мисля ,че е вид традесканция.
Много устойчиво, хваща се по всяко време.
В момента моето е все още навън и нищо му няма.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 672
Сеткреазея / Setcreasea  прочетох, че се казва в един сайт.

Описание: Красивото мексиканско растение е с пурпурно-червени, меки като кадифе листа, покрити с фин мъх. Розово-червените цветчета се появяват през цялата година и имат три свободни листчета. Младото растение е изправено, по-късно силно се разклонява и увисва над ръба на саксията.
 
Грижи: Оптималната температура е 20 С, като през зимата може да е около 15.
Сеткреазеята има нужда от постоянна влажност. В периода на растеж от март до август прибавяйте към водата за поливане точна тор (на две седмици).
Не е необходимо да пресаждате растението. То се подмладява с резници. 
Място: Много е подходящо за висящи саксии, а също така и за хидрокултура.
Колкото по-слънчево място отделите на своята сеткреазея, толкова по-красиви ще са листата й. Ако го отглеждате на южен прозорец, по обяд спускайте завеси, тъй като не обича силните слънчеви лъчи. Избягвайте течението, но същевременно осигурете свеж въздух.
 
Размножаване: Размножаването също е лесно – изключително бързо се вкоренява както във вода, така и в пръст. 

Общи условия

Активация на акаунт