захранване от 4 мес с сокове

  • 1 759
  • 32
  •   1
Отговори
zdraveite .iskam da razbera pove4e za zahranvaneto ot 4 mesec.na men mi kazaha da davam na bebeto sok ot morkovi i iabalki.redno li e ot tolkova ranna vazrast?

здравейте .искам да разбера повече за захранването от 4 месец.на мен ми казаха да давам на бебето сок от моркови и ябълки.редно ли е от толкова ранна вазраст?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 21:01 от Vivi

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Аз започнах със зеленучоко пюре на 5м и 5 дни, по точно картоф. Пресен сок все още не сам дала.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 116
Започнах да захранвам на 4мес. със зел.пюре от тиква.Сега сме на 5мес. и ядем само каша и пюре,сок все оште не съм дала,но и не смятам да дам скоро Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 663
малкият е на 61/2мес. още сок не давам, на каката дадох чак в 8мес. Peace

# 4
  • Мнения: 5 940
Аз захраних с картофено пюре на четири навършени месеца. Сега бебчо е на пет, хапва пюрета и каша, сок не. Пюретата се приемат по-добре от храносмилателната система на бебока, изчакай поне два месеца още за соковете.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз захраних сина си на 4 месеца и половина с картофено пюре.
Сокове не мисля да давам скоро. Peace

# 6
  • Мнения: 3 376
Дали е "редно" преценяваш ти.Също кога,какво и как да дадеш на детето.
Незнам обаче защо бързаш.Аз захраних на 6 месеца без една седмица,дадох му картоф на пара,после поспрях малко и след 1-2 седмици започнах с плодове,той много ги обичаше.
Сокове и досега не съм давала.

# 7
  • Мнения: 4 447
Рано ви е за сокове. Можеш да започнеш захранване към 5-6ти месец. Сока е препоръчителен след 11м.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 593
Библотеката на форума!

# 9
  • Мнения: 27 524
Възрастта е добра за захранване, но соковете - не. Започни с плодово пюре или зеленчуково.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 376
Виж и малко по нагоре-има още една тема за захранването със сокове.

# 11
  • Мнения: 337
Аз захраних на 4 месеца и половина с домашно приготвено картофено пюре

# 12
  • Мнения: 503
Захраних на 4м. с каша! Сок още не пие Wink

# 13
  • Мнения: 55
Започнах със сокове още от третия месец.Първия ден по една две лъжички, после постепенно увеличих дозата, но само прясно изцеден сок от ябълка и морков в началото. Пробвах и с портокалов сок, който е много полезен но получи страхотно разтройство и повече не съм му давала. Дори си мисля , че си закъсняла. Според моя педиатър дори трябва да се почне с по лъжичка сокче още след 40-тия ден.

# 14
nzdraveite nie sme na 2mes i 15dni i ot 2 sedmici davam veche priasno isceden sok ot krysha i morkov i vchera biahme na konsyltacia i moeto pedi kaza da davam veche pyrenca. Hug

здравейте ние сме на 2 мес и 15 дни и от 2 седмици давам вече прясно изцеден сок от круша и морков и вчера бяхме на консултация и моето педи каза да давам вече пюренца . Hug

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 23:08 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт