Абсорбатор с активен въглен???

  • 42 129
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Направиха ни проект за кухнята,но се оказа че няма да може да се изпълни заради изхода,където трябва да се включи абсорбатора.Майстора ни каза че има варианти на аспирация с активен въглен(сменял се на определен период). Имате ли наблюдение над такива уреди? Дали са функционални?
В къщи е монтиран както трябва и пак не успява да се справи с миризмата,а да разчитаме само на активния въглен?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не бих се доверил на подобно нещо.... миризмите добре, ама то има и много влага ...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мда, активният въглен се справя само с миризмите, и то донякъде. Но основна функция на абсорбатора е да елиминира влагата, която се отделя при готвене. Това с активен въглен няма как да стане. Просто е безсмислен такъв вариант според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Знам, че ти е друг въпроса, но не можах да се стърпя - нямате комин в помещението или е твърде далеч от кухненския кът?
Ако нямаш вариант за абсорбатор към комин, естествено, че ще сложиш такъв само с филтри.
Не се връзвай на излишни вайкания - надали много хора от форума живият в перфектни жилища, но като дойде време за съвет, ела да ни видиш  Simple Smile
Ако бях на твое място и имах вариант с промяна на проекта за кухня, да си осигуря включване в комин, бих го направила, дори да не се получи като разположение кухнята на мечтите ми.

# 4
  • Мнения: 8 999
Наистина, ако все пак има някаква възможност да разположиш печката си близо до комин и да включиш абсорбатора директно към него, не се колебай да разместиш уредите. Но, ако изобщо нямате комин, то все пак е за предпочитане абсорбатор с активен въглен, отколкото никакъв. Моят е комбиниран, но никога не съм ползвала функцията с активен въглен, та не мога да ти дам информация дали е достатъчно, но щом има такъв уред, то със сигурност все върши някаква работа

# 5
  • Мнения: 165
Моя също е комбиниран, но и аз не съм ползвала функцията с активен въглен. Иначе се наложи да променя доста плана за кухнята, за да е аспиратора по-близо до комина. Пак стана добре.

Ако бях на твое място и имах вариант с промяна на проекта за кухня, да си осигуря включване в комин, бих го направила, дори да не се получи като разположение кухнята на мечтите ми.
Peace
Най-точно разликата мисля, че е обяснена така:
Абсорбатор = с филтри
Засмуква (поема, абсорбира) въздуха, пречиства го през филтрите и го връща обратно в помещението.
Аспиратор = с въздуховод /и с филтри/
Издърпва (аспирира) въздуха и го отвежда към комина.
А иначе май повечето, които сега се продават са комбинирани.

# 6
  • Мнения: 472
Имаме изход към комин но за този проект не е възможно да се използва,затова майстора ни предложи да монтира абсорбатор с активен въглен.
Май трябва да направим ново разпределение съобразено с изходите. По добре да е функционална освен и хубава.

# 7
  • Мнения: 1 632
На майка ми е с активен въглен,поради същата причина.Сега обаче се чуди как да поправи нещата.Аз лично съм свидетел,и не те съветвам да е само с активен въглен.Няма кой знае какъв ефект от него.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
На майка ми е с активен въглен, поради невъзможно друго свързване. И аз готвя там понякога и затова от личен опит- не действа. Никаква полза от него. Аз поне не виждам разлика като е пуснат или спрян.

# 9
  • Мнения: 472
Благодаря за съветите. Минаваше ми през акъла че щом са измислили такъв уред трябва да има ефект,но след прочетеното  Naughty - променяме проекта.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 846
Живея в боксониера.
Нямам комин - просто така са ми постоили жилището.
Имам Абсорбатор с активен въглен.
Ползвам го вече повече година.
Тия дни ще сменям въглена.
Действа и съм доволна.
Те ми миреше къщата на кухня - значи съм ок.
Активния въглен са две пити, които се слагат вътре и струват - 15тина лева мисля бяха /аз като го купуха абсорбатора си взех от същата фирма няколко да имам за няколко смени напред та не помня точно цената/.

Общи условия

Активация на акаунт