Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 апр. 2005, 09:46 ч.

Върви настрани

• 484
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
Даниел-Кристиян не е проходил (на 1 г. е), но много обича да се разхождаме "за ръка". Но винаги тегли  "с едното рамо напред". Ако хвана двете му ръце, си плете краката (виждам го как се стреми да се завърти, а аз му преча). Отдавам го на това, че от няколко месеца се разхожда покрай мебелите - явно вече е свикнал да върви така.

Има ли някоя мама, чието дете е вървяло така и колко време продължава? Мога ли да му помогна по някакъв начин да тръгне "с лице" напред Simple Smile

Ако проблемът се задържи още месец-два, ще отидем на ортопед, разбира се, но засега ще се радвам, ако споделите опит тук.

# 1
и при нас го има това ходене на страни.  Аа лично го отдавам на това че повече се придвижва като се държи за дивани, маси и други и от там това ходене настрани. Предпполагам, че е въпрос на време да влязът в 'правия ' път Mr. Green

# 2
На моя приятелка детенцето е на 10 месеца,и той ходи като го държат за ръка....и дърпа на една страна....така,4е не се притеснявай.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
Ами как да се пусне като го е страх newsm09 !А така да се подпира е по-лесно!Ще се престраши и ще тръгне -не се притеснявай!Всяко детенце се развива по различен начин,затова не го сравнявай с другите наборчета!Да ти е жив и здрав  smile3548

# 4
  • Spain
съвет - пробваи да му дадеш да тика нещо(дори да не е с колелца - моята тикаше кашон4ета , стол4ето си , голяма топка - освен проходилката) , да се държи с двете ръце за него и така напред , инъ4е ние такъв проблем не сме имали , но пък Гери от два месеца като върви се клати като пате  или пък се опитва да "ходи" нзад Simple Smile . мисля 4е не трябва да те притеснява . още -много смешно ,но моята като прохождаше ,забелязвах ,4е когато държи нещо (обемисто) в двете си ръце даже не забелязваше 4е се е "пуснала " и не се опира никъде Simple Smile

# 5
  • София
Според мен детенцето ще си проходи нормално, но го остави да го направи без помощни средства, вкл. водене за ръка! Дъщеря ми е водена за ръка едва след прощъпулника!

# 6
  • София
и според мен детенце ще си проходи нормално
Дияна ходеше по стената, т.е. обикаляше целия паратамент подпряна с две ръце за стената. КОгато бяхме навън и давах количка за кукли, с нея вървеше напред, само трябваше да и обръщам посоките Simple Smile

# 7
  • София
Аз доколкото знам, бебетата много често тръгват първо настрани. Знам го, защото ходим сериозно на рехабилитация в клиниката по ДЦП и съм го чувала от рехабилитаторката ни. Мисля, че всичко е наред.

# 8
  • Варна
Благодаря ви за отговорите!
Аз не напирам да го водя, той се изправя по мене и ме дърпа за ръката. Следва радос голяма. Най-често резултатът е, че ме обикаля, защото все единият крак "прави завой" Simple Smile
Ще помисля за нещо, което да бута.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт