Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ноем. 2007, 13:23 ч.

Яслата/4/ :)

• 13 664
  • 283
  •   1
Отговори
Здравейте момичета.Пускам нова тема.

СТАРАТА ТЕМА 

Иво днес се събуди с кашлица и реших да го задържа вкъщи.Ходихме до педиатърката, оказа се,че кашля заради секретите от носа.Гърлото и гърдите са чисти, слава богу ooooh!

Изненадаха ме в началото на седмицата,че трябвало пак да има занеса Здравно профилактична карта от педито, с нанесени вътре тегло,ръст и обиколка на главата newsm78Казах им,че съм занесла такава при постъпването му в яслата на 24ти Септември.Е да, ама ХЕИ така искало-в началото на годината нова карта.Абсолютна тъпотия.Или са я изгубили първата или....Не знам вече Tired

Всички болни мъници да се оправят Praynig Heart Eyes

# 1
  • София
Ние изкарахме това с хремата и кашлицата и от днес Емка е отново на ясла. Малко само поплакала като я оставял баща й, после се успокоила.
В нашата ясла вече събират пари за Коледно парти и подаръци от дядо Коледа.
Здравно профилактична карта ми искаха само като я записах - после не са.

# 2
  • София
Pipince, не оставяй така нещата, оплачи се на директорката. Тове е такъв стрес за детето, че от тук нататък ще трябва да му обясняваш, че циганите не са лоши и че няма да го вземат, той дали ще ти повярва....не искам да те плаша, но моята племенница като беше малка я плашеха с полицай, с пчели и мухи и др. такива. В момента е 5-ти клас и все още има неща от които я е страх.
Заклела съм сеникога да не плаша детето с подобни простотии. Единственото което съм измислила за момента, за да не пипа мръсотии и да си лапа пръстите е че бацили или микроби ще му направят лошо на коремчето и ще го боли (понеже не може да разбере какво е това и да го види).

# 3
  • София
Нямат ли акъл тия жени?
Аз бих говорила с тях и ако не помогне, с по- висшите от тях...
Ей го януари, можеш да подадеш молба за друго място!
Аман от глупави климактерички!

# 4
Момичета споделете в яслата помогнаха ли за махането на бибата и памперса?

# 5
  • София
В нашата казаха, че като се адаптират, ще ги учат да махат памперса, а за бибите не знам...

# 6
  • София

Бибата си я махнах аз на годинка и шест месеца - бях я оставила само за нощния сън. Памперсът в яслата си го върнах  - признавам си, че сама, като май вече и там си ползва и гърне. Вкъщи сме си по гащи. За голямата работа си казва винаги, дори когато е с памперс. За малката нужда в повечето случаи също, рядко имаме мокри памерси и след сън. Ние обаче сме по-големи  Wink .

# 7
  • Sofia
За памперса - вчера ми казаха че са я слагали на гърне и била акала аз  Shocked та ме помолиха днес да занеса гърне е занесох кво да правя ще питам днес как е положението и ме помоли и аз в къщи да купя същото и да я слагам поне през час. Ох мислех да го отложа това.....ама сега няма да им съботирам работата я. Ще купувам май памперси гащи и ще почвам....
А ние биба не ползваме, но заспива с шише и казват че там не й го дават и пак заспива, но вечер не съм я пробвала само тогава й давам да пие мляко и си мисля че е свикнала и е добре та.....съботирам ги  Embarassed
Да ви разкажа вчера я взимам аз (за втори път) тя много спокойна излезе от вътре, обухме се и я нося до колата и се опитвам да я сложа в столчето и това дете като писна и като се опъна като струна не мога да я сгъна да седне в чудо се видях, препотих се (хора около мене излизат от градината) - измъкнах я, минах от др. страна натъпкахме се някакси и мъжа ми потегли. Тя пищи с ръце на лицето и се опънала не може да я свиеш да седне в мене. Почнах да пея, да пляскам не и не рееееев сетих се и почнах да я гъделичкам първата минута никакъв ефект после взе да хлипа и да се смее през рев и така докато се успокой буба лази буба лази. Сложих я да седне като се отпусна и гледахме колите. Нямам думи - но си мисля че това е бил начина да изкара напрежението през деня и да ми се скара, че съм я оставила. Чета че и други децича имат по странно поведение след ясла - явно е нормално.
Дано днес няма такава сцена.
Иначе само я хвалят лелките...ама тя си знае какво й е. Ех как чакам да проговори....и да разказва поне малко...

# 8
Дъщеря ми се приспиваше със смучене на палеца, но 10-тина дни преди да тръгне на ясла се оттучи с Даум екзол. Памперса от лятото започнахме да го сваляме-дневния, като тръгна на ясла първата седмица и слагах, докато се адаптира. След месец на яслата, вече е без памперс, само за нощния сън вкъщи и слагам. Досега не се напишквала на яслата в гащичките, казва си и вкъщи също.

# 9
Пипинце- и аз бих говорила с директорката, и с лелите също.Абсолютно против съм да се плашат децата с такива работи.Мен като малка ме плашеха с Торбалан ooooh!
За бибата- Иво в яслата заспива без нея, но когато си е вкъщи си я иска,особено вечер. Скоро трябва да я махна, кога-ще видим. Rolling Eyes
За памперса-решила съм да почвам с махането.В яслата май ги държат без през повечето време, макар че го взимам с памперс.

# 10
  • Sofia
А на колко е дъщеря ти? Ако е над две е нормално, но ние сме малки, все още не говориме едва ли съзнава и какво се случва с тялото й още!!!
Кремена предполагам че и при вас ще започнат да слагат на гърне, то си е практика няма начин, но ще ти кажат за да правиш същото и в къщи.
А какво учат децата ви от яслата споделете - ние имаме на таблото написани едно стихче и една песен и като й ги казвам боже каква радост е даже на стихчето си има и нещо като танц - много сладка.
Ето да ни видите:
http://galiushana.multiply.com/video/item/44/Eh_4e_sme6no

# 11
На 10 ще направи 2 годинки

# 12

hahaha Joy hahaha От сьрце се посмях

Иначе моя син беше без памперс около месец. Но го заведохме на море и всичко се вьрна постаро му,пак започна да се напикава,да се нааква ooooh! Иначе вкьщи в 60 процента от случаите си казва какво му се прави,сигурна сьм,че и в ялста го казва,но едва ли го чуват-само едно тихичко "АКО " казва,та госпожите,които гледат по 15 деца едва ли го чуват навреме.

За това какво го учат аз писах в предната тема,сьщо има изкарани отвьн тесктовете на стихчето и песничката,които учат в момента.

# 13
  • Paradise
Говорих отново с лелите;
Учудващо спокойно обясних какво НЕ искам да му се говори;
Явно разговорът от сутринта е произвел необходимия (според мен) ефект, защото Максим не е разстроен сега, за разлика от вчера по това време.
И дори каза, че утре пак щял да отиде при децата.

Засега мисля да не говоря с директорката. Ако отново има такива моменти, ще говоря.
Но определено възнамерявам януари месец да подам документи на друго място.

# 14
  • София
Pipince, дано наистина има ефект и то постоянен  Peace

За памперса - днес или са забравили да сложат памперс на детето, или целенасочено са я оставили да се прибере така newsm78.  Гаф не е имало, но гледачката беше искрено учудена. Иначе Емка си ходи на гърне, но порай тръгването на ясла беше започнала да не си казва.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт