Яслата/4/ :)

  • 14 997
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 790
При нас всеки месец носим 1 пакет тоал. х-я, 1 пакет салфетки, мокри кърпи 72 бр. и сапун. До скоро искаха и вода, но сега някакъв татко ги спонсорирал  Laughing и не носим.  Когато Рали беше с памперс искаха и по 3 памперса на ден.

# 46
  • София
  • Мнения: 328
Ние сме си в къщи  Confused Дени е с разстройство Sad Съмнявам се че може да е от зъбки че долу двата кучешки са яко набъбнали ама ако е бях завела сутринта и после имаше фал щяха да ми се обадят да си я взема. Не ми се говори че от 1.11 съм на работа, т.е от два работни дни у хоп на третият съм си пак у дома  Rolling EyesНаправо не знам , дано и мине бързо коремчето поне на малката  Peace

# 47
  • Мнения: 127
Здравейте и от мен!
Камен ходи на ясла от две седмици, но вместо вече да свиква, положението става все по - тревожно. В началото го оставях за два часа. Той плачеше непрекъснато. Лелките ме посъветваха да го оставям за по - кратко и до днес е за час- час и половина. Нямаме никакъв напредък. Казват, че плаче през цялото време, без сълзи, по скоро крещял и викал мама. Той и без това само това знае  Simple Smile
Миналата седмица остана без глас. Сега пак на там отиват нещата.
Днес дори директорката се опитвала да го успокои, всички се редували да го носят и забавляват.
Знам, че ще свикне, но се страхувам да не ми го върнат един ден и да кажат повече да не го водя. Възможно ли е да отпишат детето само защото много плаче и не може бързо да се приспособи.
В яслата на сина ми всички дечица са над 2 годишни. Той е най-малкия и много пъти съм чувала подмятания, че трябва да порастне, че ще боледува и трябва да си го гледаме вкъщи. Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 3 688
На нас ни искат пакет салфетки и по едно руло тоалетна хартия веднъж седмично.така до родителската среща когато се определя колко пари да съберем и тези консумативи се купуват накуп.
Миналата година Светльо беше с памперси и му седяха в гардеробчето,май по два не дена отиваха,не помня точно.

# 49
  • Мнения: 3 216
В яслата на сина ми всички дечица са над 2 годишни. Той е най-малкия и много пъти съм чувала подмятания, че трябва да порастне, че ще боледува и трябва да си го гледаме вкъщи. Sad

Хич да не ти пука от тези подмятания. Аз като пуснах Марти беше на 1 г и 3 месеца. Обявиха ме едва ли не за безотговорна майка. НАрочно взимат по-големи дечица в яслата ,защото са малко по-самостоятелни. За боледуването и свикването си е до детето. ИАм деца и на 3 годинки още палчат. Нашите госпожи ми казаха,че е по-добре ,че сьм го пуснала по-мальк ,защото още не разбира много-много и по-лесно свиква.Така,че кураж майче и не се давай.

# 50
  • Мнения: 1 208
Такааа, след като и аз като npopova изкарах цели два работни дена след майчинството, днес сми си вкъщи с Пеши, най-вероятно да края на седмицата. Има сополи и гърлото му е червено, за капак на всичко ни никнат и три зъба едновременно.
Sonya, и ние сме големи колкото вас и свикнахме доста трудно. Почти месец ходи само до обяд и ревеше приз цялото време, не че и сега не реве ама поне свикна да спи там и сутрин от време на време се заблуждава и влиза самичък в групата без да плаче Laughing.
А за консумативите на родителската среща се разбрахме да събираме по 5 лв на месец и една майка ще ги купува всичките неща, а памперси всеки си носи и му седят в шкафчето, като на ден отиват по 2-3.
Бързо оздравяване на всички болнички деца.

# 51
  • Мнения: 791
Хайде и ние да се включим в групичката на оплакващите се  Mr. Green 
Днес сме си вкъщи със сополки и кашлица, нощес я боля и гърлото от кашлицата, но не ми дава да го видя, сигурно и то е червено /държеше се милото за гушката и викаше Оооохх, оооххх/.
Сиску, явно си е от детската градина  Sad  С какво лекуваш Пеши?

Днес като си е вкъщи малката все казва, че Тати и Кака ги Няма  Laughing  : Тати, няма! Кака няма! И се оглежда насам натам да ми покаже, че не са вкъщи  hahaha  Последната седмица отпуска повече думички и ми пълни душата от кеф  Grinning   Такива смехории се получават: Пинки /снимки/,  Тати Ла Кука /тати, ела тука/, Бааавоо /браво/ и т.н. да не ви отекчавам  Mr. Green  Но доскоро почти нищо не казваше и сега съм много въодушевена.

Хайде сега да изгоним болестите надалече  #2gunfire  от дечицата ни! Хубав ден на всички!

# 52
  • Мнения: 937
Да се разпиша и аз - и аз съм чувала че по малки по лесно свикват при нас пу-пу мина без рев и истерии още не ми се вярва. Днес докато я обличах с горнището и чаках да я вземат една майка си води детето и казва той снощи повръща и нещо не беше добре през уикенда и лелката й даде мобилния си да й се обади към 11 ако не е добре да дойде - идеше ми да я наритам тая майка що го водиш като не е добре, докато се разправяха ние кротко си чакахме, подаде ръка на лелката без гъг. А и друго още докато се обувахме пък тя поема едно момченце което се опитва да ревне и лелката почва да нарежда за да го разсее *А ето я Мариса ти миналата седмица помниш ли как я скуба за косичката а помниш ли, а тя като ревна ти я гледаше най невъзмутимо. (аз  Shocked) и кво плеснахте през ръцете помниш ли да видим тази седмица дали ще правиш така* и се качи по стълбите нагоре. Е казвам ви тази сутрин беше просто .... #Cussing out

# 53
  • Мнения: 327
И ние тази седмица ще сме с вкъщи Sad Откакто е започнал яслата все е със сополи и кащлица. Водих го 2 пъти на лекар - казва "така ще е цяла зима, че и другата"  #Crazy Преди 2 седмици бяхме болни, сега пак. В сряда вечерта ми вдигна 40 градуса температура, а днес - вече 4 дена сме на зинат и пак си вдига по 3 пъти на ден около 38 - 39 градуса. А вече почти не кашля, сополи почти няма, гърлото му е добре, гърдичките - също, само ухото било леко зачервено, но не го боли. Ама пустата му температура  #Cussing out Та утре ще правим снимка да не би да е някоя скрита пневмония. А хич не ми се искаше да го облъчвам... Ама щом трябва...
Хайде лек ден на мамите и дечицата в яслите и бързо оздравяване на болничките  Hug

# 54
  • Мнения: 1 208
Рибката, на хомеопатични за гърлото сме, а за сополити на коларгол. Май на истина е от градината, щом и вие сте болни.

# 55
  • Мнения: 1 808
Ужас, започнаха се болестите и то сериозно май. Ние също сме на границата, ту се опитва да се разболее, ту само някакви заседнали сополи вади и това е. И на нас доктора ни каза, че ще е така, но...дано да не е постоянно.
Дано всички малчовци се оправят бързо.

# 56
  • Мнения: 5 393
Уффф,много болнички пак SadДано се оправят бързо малчовците Praynig

Да се похваля- в Сряда има родителска среща, най-накрая ooooh! Crazy 
За консумативите-кърпички, сапун,тоалетна хартия-в началото на месеца.За памперсите-при нас май ги държат на едно място,защото няколко пъти взимам Иво и вкъщи виждам,че е с различен размер памперс.
От днес им го заведох без. Явно се е напикал,защото е преоблечен,но никой е е дал на вуйчото(той го взима напоследък) торба с мокри дрешки newsm78
Много неорганизирано ми се струва и с нетърпение чакам родителската среща. Twisted Evil
Иначе Иво свикна вече, започва да мрънка като го хване за ръка учителката,но върви доброволно към стаята ,не се дърпа и не се обръща Grinning.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 688
След успешното начало на седмицата,снощи сина ми вдига Т.Днес с баща му ще ходят до лекарката да се види защо така и на къде ще го избия,дали кашлица,дали без нея ще мине.....
Стискайте палци бързо да отмине,защото днес ми е първия работен ден след доста дълга почивка вкъщи и хич не ми се иска да излизам в болничен пак:(

# 58
  • Мнения: 127
Благодаря Ви, майчета, за успокоителните думи!
Ще гледаме да издържим на натиска от страна на персонала в яслата.
Виждам, че доста от дечицата се разболяха. Дано бързо се приспособят към ясленските болести и да не боледуват.
Вчера заведох Камен на хомеопат точно с тази цел, уж да не се разболява често. Хомеопата ми обясни, че това е и целта на хомеопатията, човек и да има контакт с болни, да не се заразява.
Каза ми да очаквам да боледува само два - три пъти годишно newsm78
Иска ми се да вярвам, ако има резултат, ще ви препоръчам този подход.

# 59
  • Мнения: 453
Мен малко ме издразниха в нашата ясла... Сутринта беше голям студ и го обух с термо- панталони, като дадох панталонките му за вътре на лелята. Тя ми каза, че ще им е трудно да го преобуват, защото са много деца, но не мога за да влезна да го преобуя. Ами как ще се водим в студа тогава? Мисля да е с грейка и отдолу леко панталонче и  преди да влезне да го събуя. Това пак ще е навън...

Соня, заинтригува ме, аз съм привърженик на хомеопатията!

Общи условия

Активация на акаунт