Когато злото не идва само...

  • 2 139
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 871
Как се справяте, когато злините се сипят една след друга?
- изкарвате си го на половинката
- напивате се юнашки
- слагате си го със съседа/колегата или който падне Mr. Green
- пускате си мощно Ивана
Айде добавяйте, че се колебая какво точно да направя Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 1 008
Напий се юняшки, пусни си Ивана, пък каквото дойде! Не забравяй,че след многото лошотий се нареждат много готини неща! Горе главата!

# 2
  • Мнения: 442
- излизам на пазар
- излизам с приятелка и й рева на рамото /освен ако тя не започне първа/. всъщност, това се покрива с второто от твоите.
- ивана не! мощно rain на uriah heep.
- просто чакам

# 3
  • София
  • Мнения: 1 176
Гледам с влажен поглед ...
Бързам нанякъде, сякаш ще избягам ... от проблема.
Усамотявам се ...
Препушвам ...
Изкарвам си го на някой близък, след което споделям ...

# 4
  • Sf
  • Мнения: 808
Нито едно от гореупоменатите.

По други начини и методи се вземам в ръце...

Но определено не избягвам проблемите, а ги почвам един по един да ги решавам.

# 5
  • Мнения: 1 113
Отваряш широко вратата и каквото ще става - да става.
Нямам рецепта - понякога плача, понякога се питам защо, понякога чакам просто да отмине периода.

# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Снишавам се.
И в буквалния, и в преносния смисъл.
И си прегрупирам силите за следващия етап, нещо като да загубиш битката, но да спечелиш войната.

# 7
  • Мнения: 871
Нито едно от гореупоменатите.

По други начини и методи се вземам в ръце...

Казвай, сестро, положението е натопорчено Crazy

# 8
  • Мнения: 871
- ивана не! мощно rain на uriah heep.

Как не бе, когато я чуя си давам сметка, че има и по-страшни неща Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 401
Нито едно от гореупоменатите.

По други начини и методи се вземам в ръце...

Но определено не избягвам проблемите, а ги почвам един по един да ги решавам.

Родена си за мениджър.  А може би това работиш?

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ами като е "натопорчено" положението, не трябва ли да се спази т.3  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 825
Никога не си го изкарвам на който и да било. Оплаквам се на един - двама /така се заблуждавам, че ми е олекнало/; паля една цигара /така пак се заблуждавам, че ми е олекнало/, дърпам два пъти, става ми лошо и я изгасям; проклинам виновника за настоящото си състояние или в краен случай Съдбата, и в последната фаза сядам да мисля как мога да реша ситуацията. Ако не става, давам си една порция Роби Уилямс за нещастие на съседите и се отдавам на харчене. Е, тогава резултатът ми е гарантиран.

# 12
  • Мнения: 494
Казвам си:все ще му дойде края,да става каквото ще,ще оцелея...И т.нат.Навивам се като машина и не спирам да си повтарям ,че ще се оправя,през цялото време,докато не мине бурята.Сядам,пиша на един лист всичко,което ми идва наум и после,обикновено, малко ми се подреждат нещата.Влизам под душа,рева до спукване,отивам някъде,където мога да се накрещя сама и без задръжки.И през цялото това време не спирам да си казвам,че ще се оправя и ще намеря начин.Нещо от сорта...Опитвам да се стегна сама и да изкарам нервите,без свидетели...(Защото иначе правя жестоки глупости,за които после съжалявам.Без изключение.)

# 13
  • Мнения: 4 841
Стрелям. Нямам лично оръжие, но ходя по стрелбища. Усещането да държиш оръжие е страхотно. Не отнема много време и не е ужасно скъпо. Концентрираш се, като "събираш" всички проблеми в цевта, в патрона... Натискаш спусъка... И се "изпразваш" - буквално. Изхвърляш всичко лошо, гадно и кошмарно. И така няколко пъти, докато се почувстваш лека и готова за нови подвизи  Peace Това за мен е една от най-успешните терапии анти-стрес.

# 14
  • Мнения: 4 733
Наивно, но...Наревавам се и си казвам, че и на моята улица ще пекне слънце и стискам зъби   Confused

# 15
  • Мнения: 871
Ами като е "натопорчено" положението, не трябва ли да се спази т.3  Mr. Green

 Joy Joy Joy Ми на работа е.....

# 16
  • Мнения: 2 161
Обикновено липсва половинката ми точно когато ми е нужна,за да понесе туй онуй.Бих се напила,но не нося на алкохол и каква е ползата?Никога не бих се изчукала със съседа,за мен е проява на много лош вкус.Ивана ще ме съсипе още повече.Прегрупирам се и си купувам нещо много скъпо и много непрактично.

# 17
  • Мнения: 3 782
Всеки има такива моменти, аз за радост или не не правя нищо от гореспоменатото. Или ще си го задържа в себе си или ще го споделя с любимия човек, все още не мога да се  науча да си го изкарвам на другите. А и според мен не е правилно, това което правя е да се опитам да се успокоя, да се наплача дори и да се мобилизирам.
Това,което не ни убива, ни прави по-силни.

# 18
Зареждам се с търпение и чакам да дойде доброто. И всеки път се надявам и то да не е само.Понякога псувам междувременно.

# 19
  • Мнения: 14 486
и аз чакам доброто.
е след като мъжът ми е отнесъл това- онова

# 20
  • Мнения: 871
Прегрупирам се и си купувам нещо много скъпо и много непрактично.[/b]

Знаех си, че имаш Фурла Mr. Green

# 21
  • Мнения: 17 546
Когато се заредят кофти неща се взимам в ръце. Мобилизирам се и с цялата си сила и умения търся начин да ги ликвидирам. Говоря за това, за да не избухна, но се старая да им намеря цаката! Като се справя си сипвам едно, пускам си Shade и се усмихвам. Отварям широко вратата, защото сега е ред да дойде доброто!

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 15:05 от DarkMoon

# 22
  • Мнения: 5 370
Волумето на мах често ме е спасявало. Клин клин избива, какво се казва, поне при мене-действа.
Ако обаче не съм сама-се затварям някъде и не искам комуникация с никого.
След като преди това съм вдигнала скандал. Мноооооооооого рядко се случва. bowuu

# 23
  • Мнения: 419
Как се справяте, когато злините се сипят една след друга?
- изкарвате си го на половинката
- напивате се юнашки
- слагате си го със съседа/колегата или който падне Mr. Green
- пускате си мощно Ивана
Айде добавяйте, че се колебая какво точно да направя Crossing Arms
Те точно такъв ми е периодът на мене  Whistling Whistling Whistling
Аз пускам мощно Ивана и го слагам на съдедката и на който ми падне  Crazy  Peace

# 24
  • Sf
  • Мнения: 808

Родена си за мениджър.  А може би това работиш?

Да.


Казвай, сестро, положението е натопорчено Crazy


Доколкото разбирам проблемът е служебен? Запази спокойствие, не опонирай, защото това очакват да направиш. Върви на следвашо ниво мениджър, постави проблема, поискай съвет от по-горестоящия, изтъкни своите предимства и всички положителни и успешни неща, които си постигнала на работното си място. Говори само хубави неща за опонента си, спомени професионализъм и предимства, и пресъздай проблема като недоумение и изрази готовността си да помогнеш на опонента си. 

Така той/тя ще изглежда виновен в очите на горестоящия мениджър. Това е най-общо казано, все пак нямам представа каква е ситуацията.

Ако не сте на едно ниво с опонента, а той/тя ти е подчинен, за да му/й посочиш грешките, първо го/я извикай на работно кафе и започни да говорите за общата работа, като междудругото кажи поне 5 хубави качества, които виждаш в него/нея. Тогава кажи открито грешката и какъв е проблемът. Попитай го/я какво можете заедно да направите.

Ако ти си подчинена, пробвай първия вариант - с по-горестоящ мениджър.

А, да, не го изкарвай на половинки и четвъртинки, а просто сподели. Споделянето е нашият български безплатен начин за психоанализа  и да полегнем на диванчето Mr. Green


Успех и горе главата!!! Винаги има по-страшно   bouquet

# 25
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4акам да ме измъкнат, тоест протегната ръка и един отзад ритник от най-любимите за изстрелване!

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
когато ми е криво или ми се е случило нещо лошо, предпочитам да остана сама, мобилизирам са, пуша, претеглям плюсовете и минусите от/на създалата се ситуация, обаждам се на любимия да му споделя, но решението вземам сама.плача постфактум.
до сега не съм ползвала шопинг терапията, но съм решила при следващата гадост, която ми се случи да се лекувам с нея!

# 27
  • Мнения: 189
Казвам си:"Всяко зло за добро."Мисля си само за хубави неща и чакам да дойде доброто.Може да се използва за терапия ангажиране на вниманието към децата и тогава забравяш проблемите макар и за малко.Знаеш,че няма нищо по-добро и нищо по истинко от детските очи и детската усмивка.Могат до такава степен да те заредят с добро и с приятни емоции,че злото да не посмее да дойде.

# 28
  • Мнения: 871

Доколкото разбирам проблемът е служебен? Запази спокойствие, не опонирай, защото това очакват да направиш. Върви на следвашо ниво мениджър, постави проблема, поискай съвет от по-горестоящия, изтъкни своите предимства и всички положителни и успешни неща, които си постигнала на работното си място. Говори само хубави неща за опонента си, спомени професионализъм и предимства, и пресъздай проблема като недоумение и изрази готовността си да помогнеш на опонента си. 

Така той/тя ще изглежда виновен в очите на горестоящия мениджър. Това е най-общо казано, все пак нямам представа каква е ситуацията.


Малиии, добре че не сме колежки в конфликт Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 723
Рев до спукваме.
Не помага, но ми идва отвътре, когато се чувствам безпомощна да променя нещата.
Сега съм в такова състояние - 3 ден ред сълзи ред сополи.
Положението не е по-розово, но аз поне се разтоварвам.

# 30
  • Мнения: 3 425
Наревавам се едно хубаво и ми минава  Sunglasses

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 16:08 от Kaлa(Bella13)

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Казвам си, че нищо, което ми се случва не е случайно и че именно това е най-доброто за мен, колкото и да не изглежда така конкретно в този момент. Зная, че ще дойде времето в който ще бъда щастлива, че именно това се е получило, защото без него не биха дошли хубавите неща, които непременно ми предстоят.
За да преодолеем нещата, които не можем да променим - първо трябва да ги приемем. Просто е.
...След което се усмихвам широко.


А и задължително давам простор на шопинг манията си Wink

# 32
  • Мнения: 1 541
Блъскам врати, ама със замах, та да им окапе мазилката. Повтарям отваряне и повторно затръшване до удовлетворение  Mr. Green
Препушвам (не пуша по принцип, така че изпушвам две цигари една след друга....може и три, зависи до колко е зле положението)
Пазарувам......до пресушаване на всички фондове
Изкарвам си го на половинката и хич не съжалявам, все е имал и той някаква вина  Twisted Evil
Обаждам се на майка ми или на приятелка и я натоварвам с проблемите си, без значение дали иска или не (а после се чудя защо нямам много приятелки)
Рев до откат и след това главоболие....


Като се замисля съм предимно деструктивна към себе си и ближните  Thinking

ПП. Забравих да добавя, че понякога ходя на църква при такива ситуации....


# 33
  • Мнения: X
Мдаа,точно като днешния крив и нескопосан ден.
Общо взето псувам като каруцар,блъскам врати и се зъбя на който ми се изпречи насреща Crossing Arms

# 34
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Страдам храбро и си вадя поуки!!!

# 35
  • Мнения: 2 196
Набивам си канчето сама,повтарям си към милион пъти,че никое зло не е вечно и давам с рогата напред.
Сега се уча да споделям - ич не ми се отдава.

Общи условия

Активация на акаунт